Obrovský roj "Afrických včel" letí jihem USA. Vojenská základna, nedaleké městečko, tam všude již zabil spoustu lidí a pomalu se blíží k Houstonu... Je sestaven vědecký tým, který má za úkol najít způsob, jak roj zastavit... (5150)

Wacoslav1

Zapomeňte na zemětřesení, sopky, hurikány a tornáda. Největší katastrofou která všechno pohltí jsou Africký zabijácký včely! Já teda nevím, ale asi jsem zase viděl jinej film než vy všichni ostatní a ano dal jsem si pěkně tu více jak 150 minutovou verzi a rozhodně se nedá říct, že bych se nějak extra nudil nebo něco podobnýho. Film jak jsem se dozvěděl se stal ve své době nejdražším propadákem což teda upřímně nechápu, ale co už já jsem asi opravdu ufon a většina zdejších hodnocení je pro mě záhadou No nevadí mě to baví jít proti davu obzvlášť pokud se mi danej film opravdu líbil. Tohle je prostě taková klasická stará katastrofická škola z dílny Irwina Alena se vším co k tomu patří. Klasický mechanický triky (na tu dobu opět vynikající) a fascinuje mě jaký dokážou bejt včely svině a produktivní zabijáci. Jako předkrm si nejprve dají vojenskou základnu, pak jako hlavní chod zlikvidují půlku města a krátce na to i vlak ve kterým se nachází ta druhá půlka města a jako zákusek zlikvidují i atomovou elektrárnu! Pro mě je to prostě jeden z klasických filmů v žánru a proto dávám 90% ()

tron

Kniha ma nebavila. Film mi pripadal o čosi lepší. Je síce nečakane dlhý (dve a pol hodiny), ale nenudil ma a to zrejme najmä vďaka hercom ako Caine (pozeral som česky dabovanú verziu a pobavilo ma, ako radikálne dvíha hlas pomaly aj pri odpovedi na otázku, či chce do kávy cukor), Chamberlain, Fonda a Katharine Ross. Miestami pripomína klasický zvierací horor (čo bolo v tej dobe v móde vďaka trháku Čeľuste). Miestami katastrofický veľkofilm (detto, viď. Sklenené peklo alebo Dobrodružstvo Poseidona, kuriozitou je, že Roj natočil producent Skleneného pekla a režisér Dobrodružstva Poseidona). A miestami prekvapivo vzťahovú romantiku. Jediné, v čom mi knižná predloha pripadala vydarenejšie, bolo apokalyptické finále. Táto mrazivá koncovka mi vo filmovom spracovaní chýbala. Hoci som sa bál, že film po trikovej stránke drasticky zostarol (prvý raz som ho videl v r. 2022), napokon to nebolo až také zlé. Film mal na svoju dobu tučný rozpočet 21 miliónov (na porovnanie: Sklenené peklo stálo 14, Dobrodružstvo Poseidona 5 a štvrtá epizóda Star Wars 11). Michael Caine Roj vraj označil za najhorší film, v ktorom kedy hral. Ja by som na jeho mieste nebol taký prísny (mne sa ale páčili aj Čeľuste 4, takže asi nie som vhodný adept na hodnotenie týchto vecí). ()

Karlos80

Ano to herecké obsazení bylo snad jediné malé plus tohoto jinak až příliš zdlouhavého a toporného filmu, kde než se pro něco společnými silami rozhodli tak dřív byl konec:-)) Hvězdy jako Richard Chamberlain nebo Henry Fonda, nebyli skoro vůbec vidět, a když už byly tak akorát na konci svých životů:-(( Co se týče triků-v tehdejší době byly určitě dobré (ale ne jak u jiných třeba o mnoho starších snímků), dnes už víceméně k pousmání-jedině co se mě líbilo tak to bylo to vykolejení rychlíkového vlaku-příčina agresivní včely jak jinak..Co se týče samotného filmů a jeho námětu tak snímků na téma "zvířecí nebo hmyzí horor" bylo stále ještě o mnoho lepších a propracovanějších..Ale neříkám že TV Prima zase nezvykle překvapila, vytahováním starých snímků ze sedmdesátých let, kvalit leckdy na pokraji propadáků. Ty dvě hvězdy jso víceméně za těch pár v uvozovkách dobrých triků (helikoptéra, máma s tátou a jejich synek), a za hlavní roli dr. emtologa Bradforda Craneho. ()

Martin741

Teda Irwin Allen sa po kultovom filme Towering Hell nijako nepredviedol, ked natocil tuto zlataninu. Vcely su digitalne az strach, rozpocet bol neskutocne nafuknuty /a film v kinach zhorel/. Plus dialogy sa nedaju pocuvat, exteriery spatne a hercov ako Michael Caine /Italian Job a Bitva o Britaniu -oba 1969/, Richard Widmark /Judgment at Nurenberg/ a Henry Fonda /Warlock 1959, 12 rozhnevanych muzu, Firecreek/ to evidentne nebavilo. Plus logicke kyxy, spusta logickych kyxov. 5 % ()

Campbell

Tak tohle je celkem masivní průser, film neuvěřitelně drahý, a při tom hodně špatný. Moc jsem nepobíral o co ve filmu jde, je tu plno scén které nedávají moc smysl, a plno scén bylo naprosto zbytečných, třeba vyšetřování bylo naprosto úmorný pro celý film. Navíc délka(viděl jsem tu téměř 3 hodinovou verzi) byla fakt úděsná. Možná bych dal vyšší hodnocení kdybych viděl tu kratší ale tu jsem neviděl. Caine mi byl poměrně nesympatický, což nechápu protože ho mám jako herce poměrně rád. A ostatních herců jsem si vůbec nevšímal. Průser který mě udržel jen a díky efektům, a i když tomu dávám jen 2* tak si myslím že se jedné o jeden z nejlepších filmů se včelama(kdy se tohohle tématu chopí někdo schopnější?) ()

• Irwin Allen bol rozčúlený do nepríčetnosti kvôli sume, ktorú na filme prerobil, a tak zakázal svojím zamestnancom to čo i len spomenúť. Ak sa niekto pri rozhovore s ním na to neopatrne spýtal, režisér interview ukončil. (beso74)
  • Michael Caine (Brad Crane) v jednom interview uviedol, že si myslel, že žlté bodky na jeho oblečení, ktoré ostali po včelách, sú medom, a tak ich olizoval. Až potom mu povedali, že to boli včelie exkrementy. (beso74)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Arthura Herzoga. (Hans.)

Související novinky

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (více)