Loch-ness teror (TV film)

• Česko

Gordon Williams

Scénografie:

Paul McCulloch
  • Godhaj

,,Nechci se s tebou zase hádat, chci koupit repelent.“ Zde sužuje americký buranov legendární skotský plaz. Tvůrci se originálně vypořádali s geografickou nelogičností a rozvíjejí klasický monster horor. Nestvůr je sice hodně, ale většinu času strávíme s roztomilými mláďaty, která trápí nepříjemné týnejdžry, takže jsem byl nucen fandit plazům. Romantická linie je příšerná a odvádí nás od akce. Akční scény jsou plny céčkových klišé, převažují záběry na sonar a blikající červenou tečku. Škoda, že scénář se bál trochu přitlačit na pilu, moc hlášek v něm není a chtělo by to rozhodně víc. Velmi mě potěšil generál Hamond, kterému to s puškou sekne a je to pořád kabrňák. Celkově vzato ale převažovala nuda a na některé žraločí filmy to vážně nemá.(28.7.2015)

Takové trochu nudnější béčko, které jde celkem v pohodě sledovat, pokud máte smysl pro "béčkový humor". Příšera je klasický CGI odpad, ale zase tak moc nepobaví, stejně jako hlášky herců neherců. Na druhou stranu, finální bitka mezi Příšeří rodinkou a tlupou venkovanů, které film cestou posbíral, ujde a pobaví. Pomstou uháněný, osudem stíhaný, obrovsky zkušený hledač pradávných příšero-dinosaurů je taky komický, stejně jako hudba, která ho při jeho bad ass vstupu do filmu doprovází. Asi se nebudete bavit v jednom kuse, ale pokud máte slabost pro tyto filmy, tak si svoje místa určitě najdete. ;)(7.7.2018)

Hororový snímek pohrávající si snad z nejznámější legendou, jaká existuje. Lochnesská příšera nenechávala spát mnohé vědce, a tak utrácela miliony za výzkumy, ale vždy zbytečně. Nikdy nic nenašli. A přesto bylo několik lidí, kteří ji viděli. Nízkorozpočtový snímek se sice netváří jako veledílo, ale v jistém smyslu upoutat dokáže. Triky jsou sice viditelně nekvalitní, ale vyobrazení a animace oné Lochnesky není zase nijak špatné. Napětí tu je, takže příběh dokáže zaujmout. Jen tomu všemu, jak už to tak u takových filmů bývá, kazí celkový dojem občasné zcela nelogické chování některých postav. Škoda, tentokrát to mohlo mít nějakou úroveň.(13.7.2014)

• LIVINGDEAD

Loch Ness VYPADALA DOST KOMICKY. Je sice hezké, že se nám nestvůra po celou dobu zřetelně ukazovala, ale počítačové triky byly dost na nízké úrovni. Příběh žádný a celkově to byla děsná nuda! Jediný pocit, jaký jsem z filmu měl, byl ten, že mi bylo líto malých Lochnessek, protože ty byly opravdu roztomilé :-)(4.8.2008)

• korndaddy

Měl jsem to štestí, že sem mohl v jednom dni zkouknout filmové klenoty jako Piraňa 3DD a Loch Ness teror. Narozdíl od Lochnessky bylo v piraňe znát, že tvůrci to neberou příliš vážně a film je spíš pro pobavení. Tady je smutný to, že film brali vážně a o to to je víc k pláči. Prostě další stupidní nízkorozpočtová kokotina.(29.1.2013)