Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Mňa pri tomto filme mrzí jedna vec. Totiž to, že sa nejedná o pôvodný český film, ktorý by napísal český scenárista a natočil český štáb. Vymyslel to a natočil anglán. Takže ho musím brať inak, prísnejšie, pretože konkurencia v rámci žánru je v jeho krajine niekde úplne inde. Inšpiračné zdroje sú jasné, režisér vedel, čo točí a scenár pripravil na jednotku. Spracovanie je bohužiaľ čistá amatérčina. Aj napriek skvelým hercom.(8.9.2012)

Film plný paradoxů. Nadprůměrný až takřka geniální námět x průměrný a nedotažený scénář. Skvělí a typově přesní Karel Roden s Annou Geislerovou x nevýrazný a bezkrevný Andy Nyman a ani balkánský zabiják nic moc. Ale i tak jsem rád, že jsem to viděl - především musím ocenit několik velmi zajímavých scén (babka na stromě, na ledu) a celkovou stylovost. 60%.(14.1.2017)

• Odpadlik

Mohlo by to být považováno za sympatický pokud o černou komedii, nicméně nemohu se ubránit dojmu jisté bezradnosti, zejména v první půlce filmu. Jakoby sami herci nevěděli najednou co mají hrát a jen čekali, až se ozve osvobozující "Stop!". Dalším problémem je, že se film jaksi nemůže rozhodnout jestli bude černou komedii nebo smutným příběhem o dvou ztroskotancích. Hlavní britský představitel díky jisté "ňoumovistosti" připomíná hrdinu ze starší francouzské komedie "Dotěrný chlap" nebo novější "Blbec k večeři". Roden je opět výborný, dokáže opravdu zahrát cokoliv. Z ostatních herců mě spíše rušila postava "zabijáka", která jakoby vypadla z nějaké italské crazy-komedie. Škoda, u filmu by člověk neměl koukat na hodinky, kdy už bude konec.(13.11.2006)

Naprosto černá komedie v britském stylu natočená v Čechách? To snad ani nemůže být pravda? Ale je. Colin blbou náhodou přišel o svou milovanou ženu. Spadla na ni socha nějakého svatého, kterou neuneslo lano jeřábu. Proto se Colin rozhodne pro sebevraždu. Do cesty mu vstoupí Pavel Zeman, který je také v nelehké životní situaci. Pokud bych to měla napsat jednou větou. Tak mě napadá pouze jediné. Film je o vyrovnání se s vlastním osudem. Bohužel mě nijak neoslovil. Zajímalo by mě podle čeho si Karel Roden vybírá role. Jsou skutečně zajímavé.(5.4.2009)

Nečekejte žádnou oslnivou jízdu, tenhle snímek je debut a je očividné, že Steen Agro se teprve hledá ( to zas není takový problém), herci krom ústřední dua příliš nehrají ( to už je horší) a naneštěstí scénář je slušně řečeno děravý (poslední kapka?..ale kdež, to zvládnem). Stylem film nejvíce připomíná černé, crazy komedie Guye Ritchieho. Absurdní požadavek naivního Brita Collina odstartuje řadu ulítlých událostí, kde české plány nejčastěji končí smrtí další postavy. Výběr hlavní dvojice se Agrovi rozhodně povedl. Malý, kulatý v obrovském kožichu se ztrácející Andy Nyman ostře kontrastuje s vysokým, „hranatým“ s drsnou maskou hrajícím Karlem Rodenem. Jakkoli je námět originální, tak poslední minuty už film dávno přetahuje a dějová linie s mafiánem nakonec spíš škodí. Prospěla by vizáž krátkého příběhu, který je součástí většího celku. Možná by se tím film vyhnul i hluchým místům.(27.8.2006)