Sklapni a zastřel mě

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová
  • Morloth

Pár zajímavých nápadů..., a pak velké vakuum. U některých filmů nevadí, že jich chybí logická výstavba, ba právě naopak, bohužel tento snímek mezi vyvolené nepatří. Charaktery se zjevují a mezí bez ladu a skladu, a tak jedinou relativně funkční postavou je Pavel Zeman v Rodenově podání. Ty ostatní jsou plejádou zbytečných, nudných a otravných typů. Navíc jim chybí jakkoli rozumně odůvodněné chování. Zejména Nymanova postava funguje jak na vypínač. (A bože, jak leze na nervy.) Chvíli něco chce, blik, a nechce, blik, a chce. Jedinou zábavnou věcí se tak paradoxně stává fakt, že Česká republika je ve filmu vykreslená jako monstrkabaret. Jenže ta všude se rozprostírající mlha nudy pohltí i tento nepatrný plus.(26.7.2010)

Takovéhle komedie se v Česku nedělají. Ty hořké zdejší filmaři vyrábějí na běžícím páse, pořádně černou ale musel přijet umíchat Brit Steen Agro. Jeho Sklapni a zastřel mě patří dle mého soudu k tomu nejlepšímu, co se v našich luzích a hájích vloni natočilo. Ne že by příběh byl nějak závratně originální, ale díky výborným hercům a umným pointám vše drží výborně pospolu. Je jasně poznat ruka britského filmaře, nikdo ze zdejších by to takhle nepodal. Roden je super, Geislerová po Štěstí opět dokazuje, že charakter mrchy jí sedí víc než panenky, a neznámý Andy Nyman je kouzelně bezbranný. Mohlo by to sice být o kus kratší, některé scény jsou slabší, ale ty hlášky, občas hraničící s patentovou dokonalostí (Čím jste ji zabil? / Myslím, že polívkou kuřecí.) to bohatě vynahradí. 4*(25.4.2006)

to se to někdy tak semele a díky nešťastné náhodě najednou usínáte v posteli sám. existuje několik možností, jak situaci řešit. jednou z nich je umřít. a protože K.Roden je jedinej koho angličan Colin zná, musí mu pomoci on. kdo tohle přežije?... díky zajímavému námětu jsme svědky řady situací, které můžou vzniknout opravdu náhodou. a některé jsou opravdu černohumorné. asi 3x jsem se smál opravdu upřímně a nahlas. občas mě pobavil vtipnej dialog a občas to chytne super nadsázku (příruční zabijáckej pes je fakt super). toho zajímavého je tu ale pomálo. snad jen K.Rodena je tu dost (a vůbec to nevadí). zato mi vadil ten zelenej filtr. tak hnusně snad v Praze není. a co vy? dokázali by jste žít bez manželky? já....(27.5.2006)

• Yomega

Je to jen slátanina s pár dobrejma momentama a výborným Rodenem. Jinak na tom filmu není NIC co by mohlo zaujmout. Pár hlášek a momentů kdy se člověk trošku uchechtne nemohou zachránit celkovou prázdnotu tohoto snímku, který ve druhé polovině už přerůstá v nefalšovanou nudu a nervózní koukání se na hodinky kdy už bude konecObčas si to hraje na komedii (v kině se nikdo za celou dobu nezasmál) a občas to sklouzne do „vážné“ roviny se spoustou nudnejch dialogů.celkově neslané nemastné nic. Jednu hvězdičku za Rodena a druhou za možnou skrytou pointu, kterou jsem já, ale bohužel neobjevil(26.12.2005)

Divna "necesky ceska" komedie. Dobri herci ve vetsine roli, Karel Roden standart (rozumej mirne lepsi nez dobry :o) ), ale horsi nez jako Abramovic v Rock'n'Rolle :). 1 vynikajici gag (napoveda:pes) kteremu neverim, ze neni odnekud vykradeny.. :oP Ale take sinusoidni scenar, ve kterem se zmateny dej ubira smerem sranda/nuda tak pul na pul.. 5.5/10(25.5.2009)