Sklapni a zastřel mě

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová
  • Prubner

Svým britským vzorům to nesahá ani po paty. Je to neuvěřitelně pomalé, nudné, bez vtipu, natočené bez jediného režijního nápadu. Kromě švihu a tempa to chtělo nějakou zřetelnou komediální nadsázku, jenže vše působí upachtěně realistickým dojmem. Absence režijního vedení se projevuje i na hercích, kteří hrají každý jinak a po svém. Nejhůře z toho vychází Roden, který sice hraje dobře, ale jako z jiného filmu.(17.7.2006)

Nečekejte žádnou oslnivou jízdu, tenhle snímek je debut a je očividné, že Steen Agro se teprve hledá ( to zas není takový problém), herci krom ústřední dua příliš nehrají ( to už je horší) a naneštěstí scénář je slušně řečeno děravý (poslední kapka?..ale kdež, to zvládnem). Stylem film nejvíce připomíná černé, crazy komedie Guye Ritchieho. Absurdní požadavek naivního Brita Collina odstartuje řadu ulítlých událostí, kde české plány nejčastěji končí smrtí další postavy. Výběr hlavní dvojice se Agrovi rozhodně povedl. Malý, kulatý v obrovském kožichu se ztrácející Andy Nyman ostře kontrastuje s vysokým, „hranatým“ s drsnou maskou hrajícím Karlem Rodenem. Jakkoli je námět originální, tak poslední minuty už film dávno přetahuje a dějová linie s mafiánem nakonec spíš škodí. Prospěla by vizáž krátkého příběhu, který je součástí většího celku. Možná by se tím film vyhnul i hluchým místům.(27.8.2006)

z tohoto filmu jenom čiší černý humor, a ten já rád, proto mě tento film opravdu pobavil, a když Roden řiká, že zabil babičku polívkou, málem sem umřel smíchy.. a proč to teda není na 5 hvězd, jak se může po mé první dlouhé větě zdát? Onen vychvalovaný humor se nevyskytuje v pravidelném množství a vybírá si své slabší chvilky, což může působit trochu nekonzistentně.. ale ta polívka..:-D(29.6.2008)

Kdyz se na film podivame s odstupem... Ano je citit ze byl za malo penez, ano jsou tam citit nedostatky ve scenari... Ale par veci se da urcite vyzdvyhnout... Predevsim kamera, hudba, Roden a Nyman (genialni role) a obcas opravdu dobre gagy... Rozhodne necekejte bombu jako Podfuck nebo Zbal prachy a vypadni... Kdyz se ale budete divat schovivave tak kouzlo tohot filmu urcite objevite :) Jen skoda ze den po premiere v patek vecer (!!!!) nas bylo v kine 9... Sakra obcas to tady moc nechapu... Ale to je na delsi povidani(2.12.2005)

• Mitopus

Neskutečně nudný a otravný film s neskutečně otravným a nudným Andym Nymanem, který celým filmem jen bloumá a neustále kňourá, aby ho někdo zabil, ale ono to stále nějak nevychází. Bohužel ani Aňa, při snad jediné scéně, kdy jsem se zasmál, talířem otrávených knedlíčků celou záležitost neurychlila, a tak se těch devadesát minut příběhu (který obsahově připomíná hodinu a půl Road Runnera) nekonečně táhlo jako ten ovdovělý anglický turista. Za těchto okolností jsem po vyvrcholení příběhu měl sto chutí někomu říct, aby sklapl a zastřelil mě; přiznávám, mohlo mě napadnout, že to dopadne zrovna takhle. Přes optimistická očekávání (anglická komedie s českými herci!) byl tenhle film zklamáním už od první chvíle a před odpadem ho nezachránila ani účast báječného Karla Rodena a kouzelné Aňi Geislerové.(23.5.2008)