Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Česká Ritchieovka. Mělo to šmrnc a vtip, na druhou stranu tomu chyběla osobitost a ta čeština mi lezla na nervy. Roden držel celej film, Nyman měl navíc a jeho předabování mě štvalo, a od Aňi bych se moc rád nechal svést. Ovocný knedlíky nejim, nezabíjim lidi a už vůbec nerozčiluju pražskýho Řezníka. Celkem dobrej počin, ale do světový senzace to má daleko.(22.9.2010)

• Padme_Anakin

Poněkud rozpačité. No, bylo to víc rozpačité než úsměvné. Možná by tvůrcům prospělo, kdyby se zamysleli nad reálným využitím názvu filmu na sobě sama, neb i já mám chuť prodrat hlasivkama vzduch ve zvučném dtto. Bídná černá komedie. Scénář chatrný, místy děravý a tolik hluchých míst nezvládnu ani já, zcela všedním způsobem zaostalá divačka. Nejdřív mě zchladili, pak zmrazili a nakonec došlo k totálnímu podchlazení. Zaplať Pán Bůh, že to má „jen“ 90 minut, víc by mé slabé srdce nevydrželo. A ač mám Karla v upřímné oblibě a jaksi mu léta odpouštím všechny jeho přehmaty, tentokrát na mě ani on svými dlouhými krásnými prsty nedosáhl. Že mi je lúto. Úprimne.(14.5.2014)

Nikoliv velký český, ale malý britský film jde ve šlépějích fláků Guye Ritchieho, akorát mu na mnoha místech chybí nezbytný „drajv“. Občas nelogické situace na takto malém prostoru zvlášť vyniknou, naštěstí stejně jako lahůdkové herecké kreace Andyho Nymana a Karla Rodena, kteří se i přes nevyrovnanost prostorů věnovaných jejich charakterům (Roden Nymanovi spíš jenom přihrává) skvěle doplňují. Z mnoha vtipů stojí pár za pousmání. Lehce „crazy“ atmosféru dokresluje výborná hudba a celé je to sice moc fajn, vtipné, svěží, hravé, morbidní, bizarní, ale k uzoufání průměrné. 70% Zajímavé komentáře: Damiel, Fr(6.6.2006)

Černé komedie mám moc rád. Zajímavý nápad se Sklapni a zastřel mě rozhodně nedá upřít. Nemůžu se však zbavit dojmu, že z toho námětu šlo vyrazit podstatně víc humoru i akce. Ne že bych se vyloženě nudil, ale proti Podfu(c)ku nebo třeba Zmražené pojistce tomu tak trochu chybí šťáva. Nicméně ve srovnání s další současnou českou komediální produkcí se stále jedná o nadprůměr, takže se ochotně přikloním k hodnocení vyššímu. 50%(27.4.2010)

• Big Bear

Zoufale nudné a zoufale nevtipné. Roden se tu opět ochomýtá kolem zahraničních herců v zahraničním filmu což je asi jediné pozitivum toho celého. Jo vlastně ještě Aňa... Jinak je to slabota doprovázená uřvanou skoro až balkánskou hudbou. V očích Britů musíme být po tomhle filmu u nich zafixováni jako Rumuni či Dagestánci... *(30.12.2014)