Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem víc. Ne snad, že by šlo o špatný film. Výborně zafungoval hlavně výběr obou hlavních protagonistů. Vznětlivá povaha Karla Rodena krásně kontrastuje s introvertním Andy Nymanem a jejich trampoty v dobrém připomenou grotesky Laurela a Hardyho. Většina vtipů působí docela chytře a neokoukaně, ale bohužel nijak vyjímečně. Filmu především citelně schází tempo a i přes krátkou stopáž má člověk občas pocit, že se to celé nějak vleče. To se takové komedii prostě nesmí stát. Nezbývá tak než doufat, že se debutující režisér a scénárista Steen Agro poučí z chyb a po sympatické prvotině se příště předvede v ještě lepším světle.(28.9.2006)

• BuddyO

Bylo to tím příšerným dabingem, nebo ten film byl opravdu tak špatný? Málokdy se takto rozejdu se zbytkem hodnotících, ale nemohu jinak. Trpěl jsem od prvních minut až do těch posledních. Stupidní scénář, snažící se se děj postavit na suchém (černém) humoru na mě nejen že nezapůsobil, ale naopak mi přišel strašně špatný. Steen Agro by si měl pustit film dánského režiséra Olsena "I Kina spiser de hunde", aby viděl, jak se takovýto humor dělá. odpad! - 5%(20.8.2008)

• arkie

Několik dobrých nápadů a postaviček, které se alespoň blíží charakteristice "zajímavá", Rodenův anglicky suchý glosář, psík kruťák a "Kenny" se ne a ne nechat zabít. Ale celé je to slepené dohromady jakýmsi hnusným soplem, že černý humor rychle šediví a pointa se vypaří úplně. Rozpačité, křečovité, naštěstí snadno zapomenutelné.(6.4.2008)

Na tejto čiernej česko-britskej komédii som sa celkom dobre pobavil, námet mi prišiel taký zábavný, že som sa skoro počas celého filmu smial. Najlepšia bola "platba kartou", to fakt nemalo chybu. Akurát ten scenár bol až príliš prekombinovaný a pár nelogickostí trošku zrážajú hodnotu filmu. Taký príjemný filmík na jedno pozretie.(22.2.2010)

Nutno uznat, že jde o snímek s prachmizerným scénářem, který by vystačil na hodinovou povídku. Také to má zbytečně rozvleklý úvod a relativně průměrného Andy Nymana. Zbytek již jsou naštěstí samé klady. Je zde perfektně fungující (a sednoucí) černý humor, něco scén a hlášek, které uvíznou v hlavě (většina smrtí kupříkladu). Snímku vydatně pomáhá, že ho napsal a natočil Brit čili, ač se odehrává v Praze, tak zde nechybí ten "pohled zvenčí" na nás, který přináší některé vtipné záležitosti. Ovšem jasně největším esem filmu je naprosto excelující Karel Roden. Táhne celou stopáž a to bez ohledu zda je zrovna nějaká slabší scénka či naopak. Na to, že to stálo prý pouhé tři miliony korun, tak to i technicky vypadá docela zdatně a je vidět, že i s minimem financí to prostě jde. Objektivně se jedná spíše o mírně nadprůměrnou záležitost, na druhou stranu se mi to trefilo do vkusu a nálady tak jako málokterý film v poslední době, takže z mé strany plná spokojenost. Nemůžu se však zbavit pocitu, že mít to lepší scénář tak to zamířilo výše než "pouze" do oblasti velmi dobré černé komedie.(10.12.2005)