Sklapni a zastřel mě

Paul Sherwood

Michal Lánský

Kostýmy:

Zuzana Brožová

Na tejto čiernej česko-britskej komédii som sa celkom dobre pobavil, námet mi prišiel taký zábavný, že som sa skoro počas celého filmu smial. Najlepšia bola "platba kartou", to fakt nemalo chybu. Akurát ten scenár bol až príliš prekombinovaný a pár nelogickostí trošku zrážajú hodnotu filmu. Taký príjemný filmík na jedno pozretie.(22.2.2010)

Film za tři a půl milionu českých korun, který dokazuje, že vůbec nezáleží na finančních prostředcích do filmu vložených, ale jen a jen na chytrém scénáři, nápadech, umné režii, dobře zvolené hudbě a dobrých hereckých výkonech... Tenhle i na české poměry skutečně nízkorozpočtový film spojuje to nejlepší z britské školy černého humoru a pojetí cool gangsterek alá Guy Ritchie s charismatickým herectvím nejlepšího současného českého herce a řadou režijních vychytávek... Je to film levný, ale jistě ne po formální a umělecké stránce, tam naopak vyniká bohatost kreativity jeho tvůrců. Tahle svým způsobem téměř parodie na tendenční krimi filmy se skutečně neobyčejně povedla. Je úžasné, že Karel Roden bere vedle svých hollywoodských velkofilmů (za velké peníze) i takovéhle role...(30.6.2008)

Netradicni stylova komedie, ktera nema obdoby v ceskych luzich a hajich. Natocena zrucnym anglicanem s vynikajicim (Karlem Rodenem) v hlavni roli, jez hraje maleho Cechacka Pavla, ke ktere mu sekunduje nemene dobry, akorat ovdovely anglican Colin (suprovy Andy Nyman), ktery vznese vuci Pavlovi prazvlastni prani. Jen doufam ve vice podobnych odvaznych projektu. 75%(27.3.2007)

Velmi zdařile natočeno, zábava na nudný večer. Scéna s tancem na chatě byla trapná, ale jinak je to opravdu dobré. Sem tam zaslechneme i slovní humor. Má to spád, dokonce i špetku napětí. Hlavně není třeba přemýšlet kdo a co a proč, prostě se jen dívat a bavit. Hlubokou psychologickou sondu zde nečekejte. Ta tenhle filmík neprzní. 8828/8534(17.7.2014)

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem víc. Ne snad, že by šlo o špatný film. Výborně zafungoval hlavně výběr obou hlavních protagonistů. Vznětlivá povaha Karla Rodena krásně kontrastuje s introvertním Andy Nymanem a jejich trampoty v dobrém připomenou grotesky Laurela a Hardyho. Většina vtipů působí docela chytře a neokoukaně, ale bohužel nijak vyjímečně. Filmu především citelně schází tempo a i přes krátkou stopáž má člověk občas pocit, že se to celé nějak vleče. To se takové komedii prostě nesmí stát. Nezbývá tak než doufat, že se debutující režisér a scénárista Steen Agro poučí z chyb a po sympatické prvotině se příště předvede v ještě lepším světle.(28.9.2006)