Dokumentární / Hudební

Lian Lunson

Leonard Cohen

Mel Gibson
  • juditik

Je mi ľúto, ale nie, nie a ešte raz nie...Cave bol ako vždy výborný, Bono ako vždy neznesiteľne ukecaný (a to sa ešte k nemu pridal i Edge) a to je tak asi všetko. O tom, ako na mňa pôsobila väčšina umelcov z koncertu radšej pomlčím. Celý dokument na mňa pôsobil veľmi silene a ešte k tomu tá amatérska kamera...Cohen je veľký človek, a rozhodne si zaslúži dokument na úplne inej úrovni než bolo toto...(19.1.2012)

Dost dobře nechápu některé výtky. Srovnávat Cohenův koncert s koncertem, ve kterém zpívají různí interpreti jeho písně, je nesmysl. Je přece zajímavé slyšet, jak si s nimi poradí. Osobně jsem si film koupila kvůli Rufusi Wainwrightovi a nebyla jsem zklamaná. (Jeho sestře by někdo měl zatrhnout sólové výstupy, ale jako křoví je báječná.) Nezklamal ani druhý můj oblíbenec Nick Cave, i když třešničkou na dortu byly samozřejmě Tower of Song a titulní píseň. Škoda, že si mezitím Bono neodpustil velkohubé žvásty.(24.8.2009)

Musela jsem zavřít oči, tak se to dalo přežít a bylo to prima - především když zpíval Rufus Wainwright a pak taková podivná zpěvačka - zpívali dobře, ale ta jejich jevištní prezentace - jak se tam kroutili a protáčeli oči - to bylo fakt moc... Měla jsem co dělat, abych se nezačala smát... ///// Samozřejmě L. Cohen je muž s neuvěřitelným charizmatem, takže jeho přítomnost jsem si užívala... ///// Jarvis Cocker, Nick Cave a U2 byli OK. //// Chyběla mi tam ale zpěvačka k.d.lang, která nádherně nazpívala "Hallelujah" a "Bird on a Wire" na své CD coververzí kanadských autorů - "Hymns of the 49th Parallel". (kdo je fanda Cohena a nezná to, vřele doporučuji!) //// Celkově tedy z dokumentu mám smíšené pocity. Prapodivný tribute, takový trochu ulítlý.(4.2.2007)

• Tohuk

Cohena miluju, těšil jsem se na tohle DVD, ale byla to naprostá příšernost. Snad nikdo z účinkujících se nedá pořádně poslouchat. Netuším, proč je třeba Rusuf Wainwright tolik chválen. Zrovna on a jeho prezentace Hallejujah mi přijde tragická. 25% dávám za těch pár minut s Cohenem, které ale celkový dojem stejně nezachrání. Kdo má opravdu rád Cohena, nedoporučuji.(17.2.2013)

• ydenbroy

Snad jen z úcty Cohenovi a poutavému povídání s ním a o něm dávám dvě hvězdy. Koncert, kterým je tento dokument prokládán, je opravdu špatně stravitelný a snad jen pár kvalitních účinkujících a finální interpretace od U2 je hodna Cohenovy úrovně. Pokud vás tedy zajímá jen a pouze Cohenův koncert, této verzi se vyhněte, z božského Leonarda nebudete mít nic a zoufale si půjdete pouštět youtube s jeho videy.(14.2.2009)

• Nick Cave