poster

Leonard Cohen: I'm Your Man

 • USA

  Leonard Cohen: I'm Your Man

 • Velká Británie

  Leonard Cohen: I'm Your Man

Dokumentární / Hudební

USA, 2005, 98 min

Režie:

Lian Lunson

Hudba:

Leonard Cohen

Producenti:

Mel Gibson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tohuk
  **

  Cohena miluju, těšil jsem se na tohle DVD, ale byla to naprostá příšernost. Snad nikdo z účinkujících se nedá pořádně poslouchat. Netuším, proč je třeba Rusuf Wainwright tolik chválen. Zrovna on a jeho prezentace Hallejujah mi přijde tragická. 25% dávám za těch pár minut s Cohenem, které ale celkový dojem stejně nezachrání. Kdo má opravdu rád Cohena, nedoporučuji.(17.2.2013)

 • Nick Tow
  **

  Uměl bych si představit Leonardův portrét namalován rukou takového Jima Jarmusche: nasnímal by zřejmě starého pána na ČB materiál, sedícího někde v rohu báru (v němž houstne dým), kousek od přiopilý kapely...jak pořád pohledem ospalýho bernardýna scanuje barmanku a její přednosti a zpívá tím svým kulervoucím BARytónem "á jem jór mén..." Ach, jo. Jenomže tohle není portrét, ale devotní maškarní bál. A člověk, kterej to má na svědomí, má na Cohena evidentně asi takovej puvoár, jako židovskej rabín pro sepsání zabijačkový kuchařky...(17.9.2007)

 • Adiemus
  ****

  Dost dobře nechápu některé výtky. Srovnávat Cohenův koncert s koncertem, ve kterém zpívají různí interpreti jeho písně, je nesmysl. Je přece zajímavé slyšet, jak si s nimi poradí. Osobně jsem si film koupila kvůli Rufusi Wainwrightovi a nebyla jsem zklamaná. (Jeho sestře by někdo měl zatrhnout sólové výstupy, ale jako křoví je báječná.) Nezklamal ani druhý můj oblíbenec Nick Cave, i když třešničkou na dortu byly samozřejmě Tower of Song a titulní píseň. Škoda, že si mezitím Bono neodpustil velkohubé žvásty.(24.8.2009)

 • triatlet
  *

  Tenhle způsob prezentace se mi zdá poněkud nešťastný. Snad si koncert užili aspoň gratulanti, kteří se pokusili vzdát hold Cohenovi k sedmdesátinám. Režisérka Lian Lunson se snaží o pompéznost, na pozadí promlouvajících interpretů se třpytí opona, ale zážitek pro mě zůstává skryt za tou oponou. Jedna hvězdička je za promlouvání Cohena; čekal jsem, že druhou přidám za Cohenovo vystoupení s U2, ale když i ta jejich (ne)sehranost před tou stylizovanou oponou byla jaksi necohenovská. Možná jsem ovlivněn live zážitkem z Cohenova pražského koncertu.(13.3.2009)

 • snaked
  ***

  Musela jsem zavřít oči, tak se to dalo přežít a bylo to prima - především když zpíval Rufus Wainwright a pak taková podivná zpěvačka - zpívali dobře, ale ta jejich jevištní prezentace - jak se tam kroutili a protáčeli oči - to bylo fakt moc... Měla jsem co dělat, abych se nezačala smát... ///// Samozřejmě L. Cohen je muž s neuvěřitelným charizmatem, takže jeho přítomnost jsem si užívala... ///// Jarvis Cocker, Nick Cave a U2 byli OK. //// Chyběla mi tam ale zpěvačka k.d.lang, která nádherně nazpívala "Hallelujah" a "Bird on a Wire" na své CD coververzí kanadských autorů - "Hymns of the 49th Parallel". (kdo je fanda Cohena a nezná to, vřele doporučuji!) //// Celkově tedy z dokumentu mám smíšené pocity. Prapodivný tribute, takový trochu ulítlý.(4.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace