poster

Leonard Cohen: I'm Your Man

 • USA

  Leonard Cohen: I'm Your Man

 • Velká Británie

  Leonard Cohen: I'm Your Man

Dokumentární / Hudební

USA, 2005, 98 min

Režie:

Lian Lunson

Hudba:

Leonard Cohen

Producenti:

Mel Gibson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomtomtoma
  **

  Leonard Cohen, jeho hlas několik let ohlašoval moji jízdu autem. Můj vnitřní svět dostával prostřednictvím jeho zvuků slov potřebnou dávku vášní. Lian Lunson dokázala z ničeho vytěžit mnoho. Především film Leonard Cohen: I'm Your Man. Jde o chytře sestříhaný medailonek k uctění životního jubilea slavného umělce. Známé písně ve vyšších vibracích populárních pěveckých osobností při oslavném koncertu jsou prodchnuty obdivem. Do toho pár životních mouder. Film, a můžeme mu dát přívlastek dokumentární, je sám o sobě slabý, nepřináší nic převratného, ani zajímavého a bez něj bychom ušetřili několik stříbrňáků. Naštěstí Cohen je stále Cohen a nic na tom nezmění ani mé "vysoké" hodnocení.(16.1.2018)

 • Nick Tow
  **

  Uměl bych si představit Leonardův portrét namalován rukou takového Jima Jarmusche: nasnímal by zřejmě starého pána na ČB materiál, sedícího někde v rohu báru (v němž houstne dým), kousek od přiopilý kapely...jak pořád pohledem ospalýho bernardýna scanuje barmanku a její přednosti a zpívá tím svým kulervoucím BARytónem "á jem jór mén..." Ach, jo. Jenomže tohle není portrét, ale devotní maškarní bál. A člověk, kterej to má na svědomí, má na Cohena evidentně asi takovej puvoár, jako židovskej rabín pro sepsání zabijačkový kuchařky...(17.9.2007)

 • juditik
  **

  Je mi ľúto, ale nie, nie a ešte raz nie...Cave bol ako vždy výborný, Bono ako vždy neznesiteľne ukecaný (a to sa ešte k nemu pridal i Edge) a to je tak asi všetko. O tom, ako na mňa pôsobila väčšina umelcov z koncertu radšej pomlčím. Celý dokument na mňa pôsobil veľmi silene a ešte k tomu tá amatérska kamera...Cohen je veľký človek, a rozhodne si zaslúži dokument na úplne inej úrovni než bolo toto...(19.1.2012)

 • ydenbroy
  **

  Snad jen z úcty Cohenovi a poutavému povídání s ním a o něm dávám dvě hvězdy. Koncert, kterým je tento dokument prokládán, je opravdu špatně stravitelný a snad jen pár kvalitních účinkujících a finální interpretace od U2 je hodna Cohenovy úrovně. Pokud vás tedy zajímá jen a pouze Cohenův koncert, této verzi se vyhněte, z božského Leonarda nebudete mít nic a zoufale si půjdete pouštět youtube s jeho videy.(14.2.2009)

 • Mata
  odpad!

  Snad je kvuli Caveovi a doprovodu U2 na závěr se tehle hrůznost a trapnost dala vydržet. Kdo máte alespoň trochu rádi cohena, vyhněte se tomuhle záznamu koncertu, který přípomíná oslavy bráchů medvědů na strahove za učasti "hvězd" formátu michal david. Pokud někdo další z "interpretů" je uznávaný umělec, tak se omlouvám za svou neznalost, ale tolik planého patosu a "prožívání" jsem už dlouho neviděl. Při psaní tohoto odsudku měním z jedné hvězdičky na odpad, bo jsem si tu hrůzu opět připoměl. A to jsem kvůli tomu přišel o Ježíše z Montrealu. K...(31.7.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace