Taepungtaeyang

Jižní Korea, 2005, 107 min

Jae-eun Jeong

Jae-eun Jeong

Ki-yeong Kang

Pútavé nasnímanie in-line eskamotérstva hlavných hrdinov je to jediné, čo môžete popri riedkom príbehu v prvých 3/4 filmu obdivovať. Niekomu to možno stačí, ja som sa toho po chvíli "prejedol". O to viac ma potešilo dejové vyústenie v záverečnej štvrtine filmu, ktoré mi "hľadaním seba samého, ako i svojho miesta v živote" u mladých ľudí, kedy teenagerský vek pomaly predáva štafetu dospelosti, pripomenulo nielen výborných Flying Boys, ale i vo vnútorných pocitoch hlavného hrdinu som našiel čiastočné zrkadlenie seba samého v jeho veku. 70%.(19.9.2005)

Zajímavý výlet do sportovně exotických vod - street in-linu, a teenagerské subkultury, vyznávající tento adrenalinový druh odreagování a zápolení, v hezky ušitém vizuálním kabátku, který vyniká nejvíce v bruslařských sekvencích, sic nijak dechberoucích , ale solidně dynamických, dávajících na chvíli zapomenout na okolní dýchavičnou dějovou omáčku. Nevěrohodně působily časté nepěkné pády titulního hrdiny, jež neodnesl žádným viditelným krvavým šrámem či odřeninou. Lehký nadprůměr.(5.4.2006)