Inujaša: Guren no hóraidžima

Inuyasha - Guren no hōraijima

InuYasha the Movie 4: Fire on the Mystic Island

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2004, 87 min

Inuyasha : Tenka Hadou no Ken nasadil veľmi vysokú latku pre ďalšie celovečeráky a preto som trochu s obavami zapol štvrtý film. Ruka démona ochraňuje, ruka človeka tvorí. Hourajima je legendárny ostrov na ktorom kedysi žili youkai (démoni) a ľudia v pokoji a mieri. Výsledkom tohto spolužitia boli hanyou (polodémoni), ktorých sa ľudia báli a youkai nimi opovrhovali. Preto Hourajima jedného dňa zmizol a objavoval sa raz za niekoľko rokov z hmly nad oceánom. Raz sa tam však objavili traja démoni, o ktorých zabitie sa snažil už dai youkai Inu no Taisho (InuYashov tatko) a temer všetkých obyvateľov na ňom uväznili . Svoje si s nimi užili i Inuyasha, Sesshoumaru a Kikyo, ktorí na Hourajimu kedysi dávno nakrátko zavítali. A bola by to aj ich posledná návšteva, keby z ostrova neušla hanyou Ai aby hľadala InuYashovu (neochotnú) pomoc. Nateraz posledný príbeh opäť o niečo ďalej posúva postavy pre mňa najlepšieho anime seriálu a i keď je naozaj len o chĺpok horší než ten spomínaný tretí film, určite ho odporúčam priaznivcom seriálu, i tým čo seriál ešte nevideli ako chuťovku mimo hlavného príbehu. 10/10(19.9.2005)

Jsem rád, že se tvůrci z prvních dvou filmů poučili a v dalších filmech se Sesshoumaru dostává daleko víc do akce. Hlavně díky tomu jsou pro mě filmy k Inuyashovi ideálním vzorem toho, jak by bonusové filmy k shonenům měly vypadat. Po třetím filmu jsem si vážně myslel, že už nemělo cenu tvořit další, protože kvalita může jít jen dolů. Ovšem i když se tenhle film předchozímu nevyrovná, je určitě alespoň jeho důstojným nástupcem, který nasazenou úroveň nesnížil.(7.2.2008)

Poslední film Inuyashu a jeho partu zavede na záhadný ostrov, kde vládne pevnou rukou tzv. Božská Čtyřka (něco jako Banda Sedmi). Opět humoru moc není a místo něj natsupuje neutuchající akční vřava. Příběh je opravdu nápaditý, ale musím říct, že ke konci už jsem se pěkně nudil. Inuyashovy útoky pořád nějak nefungovaly, Kagome se o něj tentokrát ani moc nestrachovala (i když spadnul do plamenů obrovského obětního kotle) a celou situaci musel nakonec zachraňovat Sesshoumaru, který díky své "neutrálnosti", celému filmu vybojoval jednu hvězdu navíc. 7/10(1.9.2007)

Dobře, Sesshoumaru zafrajeřil, to je jisté... Ale Kagame a Inuyasha se tak málo báli o druhého! Ano, bojů bylo mnoho, každý pro něj něco udělal, jenomže dneska jsem nalazená tak růžově, že jsem si vybrala špatnou chvíli pro 4. film... boj, boj, boj a já chtěla něco trochu jiného... Více citů. Jo, jsem prostě holka, která dneska - teď - nechtěla tolik bojovat. Proto 3*. A jindy? Asi by to bylo za víc... ale já nechci být objektivní. Ne teď. Dobrý, výlev mám za sebou... uff. Sry :-)(25.12.2008)

Technicky a animačně nejvypiplanější film.. navíc pořádně adrenalinový! Navíc... Sesshoumaru, i když tady nemá zrovna moc prostoru, tak i na té kratičké časové škále předvede, že není radno s ním vysírat :) Čtvrtý film se prostě povedl a já se nemůžu dočkat na druhou řadu seriálu, která dokončí celý příběh podle mangy.(16.8.2009)