Portrét Doriana Graya (TV film)

Československo, 1988, 71+67 min

Z mnohých verzií ktoré boli natočené, je táto rozhodne jedna z najlepších. Kvalitná réžia, skvelí herci.(22.6.2008)

Nebyl to jeden z pověstných "slovenských televizních pondělních večerů"? :) Docela mě to tehdy sebralo... :)(29.12.2009)

Dobre zahraná inscenácia, to musím uznať. Hlavne Kňažkova postava Henry, ten keď hovorí, to sa musí hltať, aj keď je až treťou hlavnou postavou. Zapredanie svojho svedomia za získanie inej výhody je myšlienka večne aktuálna, nielen v dobách minulých. Táto dvojhodinová inscenácia sa mi zdala prehnane rozvláčna, často až zamrznutá, pričom boli miesta, keď by sa dal dej viac rozvinúť. Takmer štyri hviezdy. –––– Užívajte si mladosť, kým ju máte, pretože to potrvá krátko. –––– Hovorí sa, že každý človek, s ktorým sa spriatelíš, je stratený. –––– Toto nie je môj obraz, to je tvár diabla! –––– Človek by nikdy nemal urobiť niečo, o čom by nemohol hovoriť pri večeri.(14.3.2018)

• Martin741

Priserne nudny film, rezia Vladimira Strniska je len priemerna. Verzia s Mystrykom z 1969 roku sa mi lubila viac. 20 %(1.7.2014)