Eden - Zlatá karta (TV film)

Krimi

Česko, 2005, 77 min

Byl jsem na tento pilotní díl nového seriálu ČT zvědav, čekal jem něco jiného v záplavě současných mýdlových oper. A jak to u mne dopadlo - dobře - tedy za tři . Čekal jsem možná trochu více, ale mohlo to dopadnout i hůř. Jan Potměšil a Ondra Vetchý hrají své parťáky - policajty dobře, našlápli si na další spolupráci dvou nesourodých partnerů, dobře se svých partů zhostili i ostatní - můžu jmenovat Janu Švandovou v roli "mrchy" Jarušky. Ale na celém díle mně připadalo, že jsem jednotlivé situace či vyústění už někde viděl, že nejsou originální. Ale jinak dobré, jsem zvědav na další díly.(2.10.2005)

• #47

Nemůžu si pomoct, ale poté co Jiří Svoboda během roku 2005 nasadil laťku české krimi poměrně vysoko díky Sametovým vrahům a Ráně z milosti, jsem od tohoto snímku čekal mnohem mnohem víc. Scénář je celkem jednoduchý a někdy má naproso šílené mezery, samotné vyšetřování je silně neuspokojivé (...asi už jsem se moc namlsal Kriminálky Las Vegas :-)...), akční scény zavání spíš trapností (...Ondra Vetchý rozbíjející pěstí okno ala Arnold Schwarzenegger...) a srovnání s německými kriminálkami je tady celkem na místě. Třeba se tvůrci Edenu při natáčení dalších dílů zlepší, ale já zatím zůstanu s hodnocením při zemi.(28.12.2005)

• Big Bear

Příšerně amatérské, zmatený scénář a bohužel film sráží i doba vzniku resp. dobová móda a reálie... Koukat na Vetchécho v nafutrované bundičce amerického fotbalového týmu s barevnými rukávy a kapuckou od mikči frajersky přehozenou přes jak drsně řídí bílý favorit policie.. to už je jaksi za hranou doby... O Luki Vaculdovi v roláku se stále ještě socialistickým účesem na patku ani nemluvě, naštěstí tu nikde kolem neběhal Sagi. ... Jestli mně něco k závěru dorazilo, pak to byla šlápota Šišková s červeným Camperem a závěrečný ,,zázrak''. Hvězda za snahu natočit drnej film o praktikách taxikářů. *(11.8.2014)

• kleopatra

Při sledování této krimi jsem si připadala, jak když stojím na židličce se smyčkou na krku, ale ta židlička má jen tři nohy, takže balancuji a pořád řikám : "ještě je to dobrý, ještě je to jde, ještě ........", ale posledních deset minut, za které by se nemuseli stydět ani kreativci z Dallasu, mi vratkou židličku pěkně podtrhlo.(3.10.2005)

Pokuď je úlohou pilotního dílu seriálu ukázat potenciál nápadu a navnadit diváky na pokračování, pak ji Zlatá karta splnila. Dvojice Potměšil - Vetchý jistý potenciál má: jeden může myslet, druhý to odběhá a semtam se porve. A zápletka pilotu s Vaculíkem a Švandovou byla docela slušná, takže dobrý mírný televizní nadprůměr.(2.10.2005)