poster

Eden - Zlatá karta (TV film)

Krimi

Česko, 2005, 77 min

 • axiom
  ***

  Byl jsem na tento pilotní díl nového seriálu ČT zvědav, čekal jem něco jiného v záplavě současných mýdlových oper. A jak to u mne dopadlo - dobře - tedy za tři . Čekal jsem možná trochu více, ale mohlo to dopadnout i hůř. Jan Potměšil a Ondra Vetchý hrají své parťáky - policajty dobře, našlápli si na další spolupráci dvou nesourodých partnerů, dobře se svých partů zhostili i ostatní - můžu jmenovat Janu Švandovou v roli "mrchy" Jarušky. Ale na celém díle mně připadalo, že jsem jednotlivé situace či vyústění už někde viděl, že nejsou originální. Ale jinak dobré, jsem zvědav na další díly.(2.10.2005)

 • Tosim
  ****

  ACHTUNG - SPOLIERS! Pro mě není důležitá realističnost akčních scén, ale třeba to, že postava Jana Potměšila je psychologicky opravdu věrohodně napsaná - jsem rád, že tak kvalitnímu herci dali opět příležitost. Ondřeji Vetchému jdou role chlapáků s přehledem a detektivní zápletka ušla. Jen se bojím režie dalších dílů seriálu, které, narozdíl od pilotu, režíruje Jiří Chlumský. PS jo a ten konec...přece nikoho nemohlo napadnout, že šlo o zázrak... ;-)(10.1.2007)

 • honajz
  ***

  No, je vidět, že tvůrci viděli hodně německých krimi seriálů, pak jistý film s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem, a chtěli to napasovat na české reálie. Ale chtělo to jiného režiséra (Petr Nikolaev není špatný, ale přece jen Viewegh mu jde líp) a jiného střihače - natočit a sestříhat takhle zvěrsky úvodní přestřelku, to chtělo hodně necitu. Samotný nápad (když odmyslíme ten americký originál) není špatný, jsem rád, že Honza Potměšil dostal novou příležitost, ale přece jen to chtělo něco jiného, nějak jinak a tak trochu svého, a ne opajcnutého.(4.10.2005)

 • Big Bear
  *

  Příšerně amatérské, zmatený scénář a bohužel film sráží i doba vzniku resp. dobová móda a reálie... Koukat na Vetchécho v nafutrované bundičce amerického fotbalového týmu s barevnými rukávy a kapuckou od mikči frajersky přehozenou přes jak drsně řídí bílý favorit policie.. to už je jaksi za hranou doby... O Luki Vaculdovi v roláku se stále ještě socialistickým účesem na patku ani nemluvě, naštěstí tu nikde kolem neběhal Sagi. ... Jestli mně něco k závěru dorazilo, pak to byla šlápota Šišková s červeným Camperem a závěrečný ,,zázrak''. Hvězda za snahu natočit drnej film o praktikách taxikářů. *(11.8.2014)

 • Slarque
  ***

  Pokuď je úlohou pilotního dílu seriálu ukázat potenciál nápadu a navnadit diváky na pokračování, pak ji Zlatá karta splnila. Dvojice Potměšil - Vetchý jistý potenciál má: jeden může myslet, druhý to odběhá a semtam se porve. A zápletka pilotu s Vaculíkem a Švandovou byla docela slušná, takže dobrý mírný televizní nadprůměr.(2.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace