poster

Eden - Zlatá karta (TV film)

Krimi

Česko, 2005, 77 min

 • #47
  **

  Nemůžu si pomoct, ale poté co Jiří Svoboda během roku 2005 nasadil laťku české krimi poměrně vysoko díky Sametovým vrahům a Ráně z milosti, jsem od tohoto snímku čekal mnohem mnohem víc. Scénář je celkem jednoduchý a někdy má naproso šílené mezery, samotné vyšetřování je silně neuspokojivé (...asi už jsem se moc namlsal Kriminálky Las Vegas :-)...), akční scény zavání spíš trapností (...Ondra Vetchý rozbíjející pěstí okno ala Arnold Schwarzenegger...) a srovnání s německými kriminálkami je tady celkem na místě. Třeba se tvůrci Edenu při natáčení dalších dílů zlepší, ale já zatím zůstanu s hodnocením při zemi.(28.12.2005)

 • Big Bear
  *

  Příšerně amatérské, zmatený scénář a bohužel film sráží i doba vzniku resp. dobová móda a reálie... Koukat na Vetchécho v nafutrované bundičce amerického fotbalového týmu s barevnými rukávy a kapuckou od mikči frajersky přehozenou přes jak drsně řídí bílý favorit policie.. to už je jaksi za hranou doby... O Luki Vaculdovi v roláku se stále ještě socialistickým účesem na patku ani nemluvě, naštěstí tu nikde kolem neběhal Sagi. ... Jestli mně něco k závěru dorazilo, pak to byla šlápota Šišková s červeným Camperem a závěrečný ,,zázrak''. Hvězda za snahu natočit drnej film o praktikách taxikářů. *(11.8.2014)

 • honajz
  ***

  No, je vidět, že tvůrci viděli hodně německých krimi seriálů, pak jistý film s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem, a chtěli to napasovat na české reálie. Ale chtělo to jiného režiséra (Petr Nikolaev není špatný, ale přece jen Viewegh mu jde líp) a jiného střihače - natočit a sestříhat takhle zvěrsky úvodní přestřelku, to chtělo hodně necitu. Samotný nápad (když odmyslíme ten americký originál) není špatný, jsem rád, že Honza Potměšil dostal novou příležitost, ale přece jen to chtělo něco jiného, nějak jinak a tak trochu svého, a ne opajcnutého.(4.10.2005)

 • kleopatra
  **

  Při sledování této krimi jsem si připadala, jak když stojím na židličce se smyčkou na krku, ale ta židlička má jen tři nohy, takže balancuji a pořád řikám : "ještě je to dobrý, ještě je to jde, ještě ........", ale posledních deset minut, za které by se nemuseli stydět ani kreativci z Dallasu, mi vratkou židličku pěkně podtrhlo.(3.10.2005)

 • Tosim
  ****

  ACHTUNG - SPOLIERS! Pro mě není důležitá realističnost akčních scén, ale třeba to, že postava Jana Potměšila je psychologicky opravdu věrohodně napsaná - jsem rád, že tak kvalitnímu herci dali opět příležitost. Ondřeji Vetchému jdou role chlapáků s přehledem a detektivní zápletka ušla. Jen se bojím režie dalších dílů seriálu, které, narozdíl od pilotu, režíruje Jiří Chlumský. PS jo a ten konec...přece nikoho nemohlo napadnout, že šlo o zázrak... ;-)(10.1.2007)