Mýtus

Chi-Wai Yau

Kostýmy:

Thomas Chong
  • Zombi

Jackieho mám rád, ale tohle je opravdu silně nepovedený snímek. Za zmínku stojí jen zmiňovaná scéna na běžícím lepícím pásu, která je fakt dobrá, zbytek nestojí za řeč ani za vidění, pokud nekoukáte v partě a neděláte si z filmu legraci, což jde velmi snadno :o) v tom případě je film dost zábavný, ovšem nechtěně.(16.6.2008)

• Caelos

Nikdy by mne nenapadlo, že Jackie Chan hraje v něčem takovém. Ani akční, dobrodružný už vůbec ne, komedie taky ne, nic k zasmátí tam není, já vlastně ani nevím, proč nedám odpad. Jediné, co mne při sledování napadlo, je to, že se jedná o jakousi parodii na čínské historické velkofilmy, avšak bez špetky vtipu. Dementní zápletka, hnusné efekty a Jackie se taky zrovna nepředvedl. Naprostá sračka. (Malé bezvýznamné plus za ženy, na ty se dívat dalo). 1/10(17.9.2009)

Vůbec to neni až tak špatný film.Akorát je nevyvážený a někomu může vadit střídání současností a minulostí plus fantastický prvky.Ale třeba finále jeden muž proti tisíci nebo odseklá hlava která letí a vy vidíte všechno z pohledu té hlavy sou super.A ještě ve filmu vystupují dvě ženy a sou opravdu krásné .70 procent.(10.11.2006)

• Falko

Mozno si Jackie Chan myslel, ze by to mohol byt film, ktory by mohol jeho fanusikov bavit a ja mam jeho filmy celkom rad, ale tentokrat mu to podla mna nevyslo. Nejake to skakanie z historie do sucasnosti ma skor vyrusovalo a ta fantasmagoria na konci filmu s nepodarenymi trikmi ma tiez sklamala. Avsak par bojovych scen bolo slusnych a bola tam pekna hudba, ale to je malo....... 25.05.2008(24.5.2008)

Tento film je taký nemasný neslaní zlepenec. Nájdeme tu kopec trápnych chvíľ ale aj skvelú akciu a aj slušnú dávku humoru. Stanley tong je režisér ktorý natáča svoje filmy s určitou precíznosťou. v amerike nakrútil vlastne jediný film stupiditu pan magor. inak je to tvorca kultového swordsmana a police story kde si zahral jackie chan. V tomto filme rozdelil príbeh na dve sféry. prvá je tá minulá a druhá tá súčastna. v prvej polovici má navrch tá súčasná, kde sa jackie dostane do indie kde mu pomáha indická kráska a súboje sú majstrovské a vtipné - chrám a lepiaci pás. chrlia nápadmi a sú skvelo nasnímané aj zahrané. Jackie sa skrátka nezaprie. v druhej polovici sa zase všeličo rieši až toho bolí hlava lebo príbeh ako taký kolísa na stupidite scenára , takisto aj prvá polovica historickej časti je pekná a až na pár scén je tam krásne vyústený motív lásky medzi cisárovou konkubínou a generálom. lenže opäť v druhej polovici sa všetko kazí prehnanými efektami a snahou o dáky historický epos ktorý tong skrátka nezvláda. aj keď v druhej časti je krásna poetická bitka vo vzduchu ale aj pri tej som musel prižmúriť oči. Celý film ako keby vznikol len preto aby nám dokázal že Jackie chan nepatrí do starého železa a že je ešte všeličoho schopní. inak je to taká zlátanina hraná na efekt a ten kto tento žáner nepreferuje to bude považovať za blbosť ale aj pre zasvetencov je to tvrdý oriešok ktorému musia všeličo odpustiť ale ako jednorázová chuťovka stačí.(3.8.2008)

• - Znělku pro film "Endless Love" nazpívali Jackie Chan and Kim Hee-sun. Jackie své sloky zpíval v mandarínské čínštině, Kim Hee-sun v korejštině a duety byly zpívány v mandarínské čínštině. (Rominator)

• - Hee-seon Kim v době natáčení neuměla čínsky, všechny repliky si proto musela zapamatovat foneticky. (Raztubyl)

• - Během natáčení spadl Jackie Chan z koně a po zbytek dne nebyl schopný pohnout rukama. Kromě toho si během jedné scény zabodnul do ruky nůž. (Raztubyl)