Mýtus

• Hongkong Shen hua (více)

Roku 221 před n.l. začal pro sebe čínský císař Qin Shihuang budovat honosnou hrobku přesto, že byl přesvědčen o své absolutní nesmrtelnosti. Měl v ní být pohřben s celým svým bohatstvím. Přes všechno úsilí 700 000-ti dělníků, bylo jeho mauzoleum dokončeno po 37 letech po plánovaném skončení stavby. Legenda říká, že všichni, kteří se prací zúčastnili, byli kvůli zachování tajemství pohřbeni zaživa. Nezůstal nikdo, kdo by řekl, kde se nachází císařův obrovský poklad a spolu s ním i elixír věčného mládí. Následujících 2000 let se historici a rozliční dobrodruzi snažili k císařskému pokladu dostat. Nikomu se to nepovedlo Až doteď...

Archeolog Jack a vědec William se vydávají na cestu, která je přivede k největšímu objevu čínské historie. Během cesty z Indie, kde začínají nečekaně zakopnou o starobylý meč a drahokam. Tyto magické předměty jim dají schopnost vzdorovat gravitaci a navíc jim ukáží cestu k tajemnému pokladu. Jack však nečeká, že za objevení císařského pokladu bude muset zaplatit nečekanou daň. Přivede ho do jeho temné minulosti, o které doposud nic nevěděl. Prostřednictvím zvláštních snů vidí sebe jako generála prvního legendárního císaře, který se zamiloval do jeho nádherné manželky. Vede své vojsko ve stále sílící válce proti rebelům a zároveň bojuje uvnitř sebe s ohromnou láskou a loajalitou k císaři. Po návratu do přítomnosti jsou poklad a tajemství prvního císaře odhaleny. Oba dobrodruhové úspěšně vkročí do císařovy hrobky. Čekají na ně zde duchové minulosti, zde se jim Jack musí postavit tváří v tvář. (oficiální text distributora)

Faye

Pan archeolog má nádherný, velmi exkluzivní byt, a také má velkolepé a barevné sny „Ve svých snech vídám generála z dávných časů a konkubínu.“ Takže 1* za ohromující bydlení (zajímalo by mě jak je to s vytápěním a kolik lidí tam uklízí). A 2* za svlékací parádu na běžícím pásu ( jaké má tahle „mucholapka“ ve skladu využití, to je mi taky záhadou). Toť vše. ()

Adrian

Jackieho "lifting" tváre žial vyhladil aj takmer celý film od zábavy a bojového eskamotérstva Jackieho formátu z minulosti (výnimkou je iba výborná scéna na bežiacom páse potretého lepidlom) a namiesto toho do filmu napustil ten najgýčovitejší výpredaj lacnej ázijskej filmovej exotiky, nezvládnutých trikov a obšlahnutých klišé takmer z každého známejšieho dobrodružného filmu. Výsledkom je desať minút výbornej zábavy, cca 15 minút ako-takej zábavy, zvyšok ledva pozerateľná kŕč. Jackie toto už vážne nemáš za potreby. 50% ()

B!shop

Naprosto paradni oddechovka, nechapu ty nizky hodnoceni. Film se odehrava bud v pritomnosti, kde je hozenej spis do komedie, ale Jackie se nastesti do nakejch prehnanejch exhibici nepousti a nejlepsi je scena na lepicim pase, ta nemela chybu. Nebo v minulosti, kde zadnej humor neni, jde tu o bitvy armad, lasku generala k princezne a to je natoceny taky paradne. Zde je vrchol naprosto paradni rubaci scena Jackie versus asi 100 vojaku, kdy nasekava jednoho za druhym a nakonec je z neho king of the hill, kdo to videl, tak pochopi. No a tyhle dve linie se docela slusne propletaj, akorat ke konci uz je z toho krapet fantasmagorie. Co se tyce hudby, ta je paradne velkolepa, choreografie bezchybna a triky slabsi a celkove jsem se ty dve hodinky paradne bavil. ()

Malarkey

Průměrný film s Jackie Chanem, kterých už jsou za poslední dobu opravdu kopy nejen v Americe, ale už i v jeho domovině. Takový Mýtus je toho všeho dost zdárným příkladem. Příběh je příšerně zašmodrchaný, těžko se v něm člověk orientuje. Dále efekty jsou teda taky k popukání, digitální krev se totiž nedala přehlédnout a jediné co tu opravdu stojí za to je choreografie, za kterou si Jackie Chan stojí. Ta se totiž vždycky povede. Jenže ten fakt, že jsem se na to ze začátku těšil, mi postupem času opadl tak, že jsem nakonec vlastně čekal nějakou podobnou ptákovinu, což jsem se nakonec dočkal. Mýtus Jackiemu rozhodně příliš neprospěje. Škoda, že takových filmů má poslední dobou kvanta. ()

Djkoma

Jednoznačně špatný film, který je naprosto nevyvážený, špatně napsaný a ještě hůře natočený. Krev, která teče a stříká z každého druhého nepřítele je tolik počítačová až se mi chce zvracet. Strašně přehnané scény ať už mám na mysli souboje Jackieho Chana a nebo eskapády jeho koně, které jsou strašně k smíchu. Už v roce 221 před naším letopočtem asi koně bojovali mnohem lépe než většina vojáků té doby. Jackie opět předvádí jeden ze svých slabých výkonů a nevyhne se svým groteskním obličejům a kreacím. Začátek připomíná Božskou relikvii, ke konci vám hraje do uší trochu pozměněný theme z Requiem za sen a to celé je o ničem. Doslova o ničem. Na konci snímku mi přišlo, že se jen nějaký režisér snažil do filmu vložit létání tak, aby nebylo vysvětlováno jako další div světa, ale jako menší náhoda. ()

• Znělku pro film „Endless Love“ nazpívali Jackie Chan and Kim Hee-sun. Jackie své sloky zpíval v mandarínské čínštině, Kim Hee-sun v korejštině a duety byly zpívány v mandarínské čínštině. (Rominator)
  • Natáčelo se v Číně a Indii. (fanda124)
  • Hee-seon Kim v době natáčení neuměla čínsky, všechny repliky si proto musela zapamatovat foneticky. (Raztubyl)