Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 68 min

• Herráček

Sice nejsem nějaký fajnšmekr, ale rozhodně mi nesedla představa Stitche jako hodného, roztomilého mazlíka... Navíc... U prvního dílu se objevovaly názory, že je to konečně animák i pro dospělé... Tady jsem podobný názor neviděl... A já na infantilitu nadával už u prvního kousku... O čem to tak může svědčit?(16.6.2011)

Tvůrcům zbyly zřejmě ještě nějaké "nápady" a tak nakreslili hodinu trvající pokračování. Celý děj se týká zlobení Stitche, které je mu primárně souzeno, ale on se snaží civilizovat. Bohužel se u něj objeví nepřizpůsobivé symptomy zuřivosti a neovládání schizofrenních stavů. Dostavují se nepříjemné flashbacky, kterých se Stitch marně zbavuje konáním dobra. Přes tuto diagnózu, jde stále ještě o Disneyho tvorbu se vším všudy a s opět chytře naordinovanou hudbou božského Elvise.(28.9.2010)

• UncleG

Zatímco na prvním dílu Lilo a Stitche si pošmákne i dospělák, dvojka je zacílená vyloženě na dětské publikum a pokud je vám omylem víc než dvanáct let, těžko vás tenhle snímek obohatí. Ďábelská holčička, příšerka z vesmíru a další porce citovýho vydírání ve velmi jednoduchém příběhu o stokrát rozředěné bramborové kaši zvané "Rodina základ státu". Po dějové stránce pak připomíná spíš epizodu televizního seriálu, než celovečerní film, takže dalo by se říct: ideální věc, kterou pustíte svým fakanům, a můžete si u toho s klidem vyžehlit nebo umejt okna. Bohužel...(7.10.2010)

• trigen

Nikdy není lehké vytvářet pokračování uzavřeně končícího dílu. Navíc Havajské ostrovy neskýtají mnoho příležitostí na dobrou zápletku, a tak mě Lilo a Stitch 2 podle očekávání trochu zklamal. Film zas tak sám o sobě úplně hloupý není, určitý nápad se tu vyskytuje. Provedení je ale horší a jsou tu vidět časté nedostatky. Zejména jsem tu postrádal více vtipných momentů (nebo aspoň lépe provedených) a z některých rozhovorů se nakonec vylouply dlouhé a nudné pasáže. Závěr mi navíc připadal až příliš zdlouhavý, jako by se autoři už prakticky nesnažili. Alespoň celý zážitek trvá jen něco přes hodinu. Největší radost jsem tak nakonec měl ze skutečnosti, že tento díl mají na svědomí jiní režiséři, než tomu je u prvního dílu.(21.11.2010)

Kouzla druhý díl Lilo a Stitche určitě nepozbyl, přesto se však kvalitou a kreativitou pohybuje poměrně daleko za svým předchůdcem. V každém druhém záběru totiž dvojka ždíme jedničku a nenabízí prakticky nic vlastního a nového. Příběh nemá takovou sílu ani drive a mnohdy jen dlouze přešlapuje na místě. Postavy samotného Lila a Stitche jsou ale stále napsány dobře a hluchá místa i zde zachraňuje Elvis. :) Stitch: "Uh-oh. Badness coming on."(11.5.2013)