Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 68 min

Kouzla druhý díl Lilo a Stitche určitě nepozbyl, přesto se však kvalitou a kreativitou pohybuje poměrně daleko za svým předchůdcem. V každém druhém záběru totiž dvojka ždíme jedničku a nenabízí prakticky nic vlastního a nového. Příběh nemá takovou sílu ani drive a mnohdy jen dlouze přešlapuje na místě. Postavy samotného Lila a Stitche jsou ale stále napsány dobře a hluchá místa i zde zachraňuje Elvis. :) Stitch: "Uh-oh. Badness coming on."(11.5.2013)

• Colour

Jednotka bola veľmi dobrá a rada si ju pozriem znova, no dvojka jednotke nesiaha ani po päty. Je nudnejšia, menej originálna, suchšia. Jediné, čo ma potešilo bolo aspoň spolužitie Lilo, Stitcha, Nani a mimozemšťanov. Inak nuda, nuda, nuda. Klinec do hrobu bol koniec, ktorý bol priehľadný a za srdce ma teda nechytil. Takých koncov sú tucty.(21.7.2010)

Ono je těžké takhle z voleje něco napsat po sledování pokračování Lilo a Stitche, protože tenhle příběh byl opravdu jak na vlnách. Jednou se něco podaří, potom se zase něco pos... a takhle to šlo celou dobu a bohužel ani celkem smutná scéna tomu nějak moc nepomohla. Příběh jako takový je celkem fajn, Lilo a její "kamarádky" dostali za úkol natrénovat na soutěž jednu píseň, která má naznačovat jakýsi chod v životě. A tak Lilo s 626 jeli načerpat nějakou inspiraci a přitom Stitchovi začne selhávat baterka. Do toho David bude chtít randit s Nani, jenomže co jsem pochopil ze sledování filmu, tak Pleakley přebíral vedení a převlíkal se za nějakou šílenou ženskou a vůbec si nepřipadal, že má homosexuální sklony. To mě tak trochu připadalo divné a nějak mi to nehrálo do příběhu. Místo toho, aby David chtěl požádat o ruku Nani, tak si randí s původním mimozemským agentem? Jako vážně? Ono tam bylo spoustu nesrovnalostí. Tak třeba, může 7 letá holka pilotovat "letadlo"? A co třeba, když všichni večer před TV jedli mimozemské oči, nebo další vnitřnosti? Totální kanibalismus. Ale dobře, chápu, je to dětský film a děti budou lízat TV, nebo PC jen proto, aby dokázali obejmout přes obrazovku Stitche. Pro starší, a pro mě jako fanouška to nepřineslo moc co nového. Ale, jak jsem říkal, film jako takový měl celkem hlavu a patu a naučil jsem se, že láska je silnější, než smrt a přesně tady v tom filmu je to klíč. To jsem asi řekl moc, co?(20.3.2020)

Druhý díl Disneyovky jdoucí rovnou na video. To nikdy nepůsobilo důvěru a druhý Lilo a Stitch bohužel potvrzuje proč. První díl byl elegantně a plynule naučený poučný film o rodině, takže i dospělá osoba se bez obav mohla dívat. Druhý díl je stále zábavný, i když méně než jednička, a stále obsahuje ty sympatické charaktery, ale ztrácí oproti jedničce právě ve scénáři, kde už je toho poučení pro děti zkrátka příliš a film už nepůsobí tak příjemně celistvě. Zábavný je Lilo a Stitch 2 pořád, o tom není sporu, ale šroubovaná snaha o poučení a city se filmem prolíná jako rušivý element až do prazvláštního finále, kde už scénáristi evidentně hodili flintu do žita. Škoda, protože v mnoha momentech vám i dvojka připomene, proč vlastně byl první díl tak skvělý.(26.12.2006)

Hmm, priznám sa, dvojka sa mi páči trošilinku viac ako jednotka. Trochu. 1%. Je to ako porovnávanie indigovej a belasej. XD Ale teraz vážne- sice je pravda že je to kratší film a už nie tak vtipný ( len tak mimochodom- humor vidím iba ako bonus, nie ako najdoležitejšiu časť filmu ), ale zdá sa mi trochu emocionálnejší. Nie že by prvý nebol, ale tento je ešte viac. Mne sa nedorozumenie medzi Lilo a Stitchom páčilo. Plus, páčilo sa mi, ako sa Stitch snažil ochraňovať Lilo samého pred sebom. Oh, a otec X syn vzťah medzi Jumbaom a Stitchom. :3 Ale sú tu aj vtipné scény, najviac ma pobavili tie scény medzi Pleaklem a Davidom. XD Aj ja považujem jednotku za lepší film ale ja osobne mám radšej dvojku.(10.3.2015)