Smutek paní Šnajderové

Sadness of Mrs. Snajdrova, The

Drama / Romantický

Česko / Albánie / Řecko, 2008, 100 min

• Jinny

Průměrný film, jehož největší vadou jsou ochotnické výkony některých herců a polopatizmy týkající se hlavně věcí, které dobře známe z jiných filmů odehrávajících se v šedesátých letech. Přece jen je ale lepší než hodnocení v tabulce nahoře. SPŠ atmosférou ze všeho nejvíc připomíná Rebely, u mě ovšem vyhrává opus Filipa Renče - přinejmenším v něm uslyšíme víc dobových hitů než jeden. Včera neděle byla...(25.2.2009)

Poněkud přeslazená letní limonáda..., ale takové už vzpomínky na letní lásky bývají... přišlo mi, že hlavní hrdinové příšerně hrají, především ten týpek co hrál mladýho režiséra na mě působil, jako by scénář zrovna četl z nějakého čtecího zařízení... nejlepší je tam Tomáš Töpfer a potom Bára Štěpánová s Aňou Geislerovou. Film je to ehm, no takový typicky "hezký český", romanticky založeným lidem a těm, kteří své mládí prožily v 60. letech minulého století se bude líbit. Pěkná kamera a spousta hezkejch mladejch holek... A to je asi vše...(15.7.2008)

Rebelove na chmelu po albánsku a vůbec ne tak špatně, jak se zdá z místního hodnocení. Politické pozadí je velmi důležité, romantická linka nakonec důležitější. Žánrová roztříštěnost je značná, začínáme letním filmem o studentech na břehu Sázavy, soudružsky pokračujeme v kanceláři ředitele továrny, dáme si tam sauničku s pěticí Rychlých šípek jak v remaku tichých jiter a pak už přesouváme pozornost na nešťastnou policajtskou paničku. Tentokrát mě ale ani Aňa moc neštvala, Bára Štěpánová vyloženě v milé roli, a Nik Xhelilaj jako velký sympaťák, který by Jana Revaie s klidem strčil do kapsy a Zuzku utáhl na nudli. Léto, Sázava, studenti, Corrado Cattani nadabovaný Kanyzou, pěkné spolužačky, já byl spokojen.(9.11.2015)

• BathoryMan

U tohto filmu mám ten istý problém ako u nedávno vydených slovenských Malých Osláv!Film mal potenciál ísť tým správnym smerom , ale to iba naznačuje v niektorých scénach,aby to v dalších (hlavne vďaka nepochopitelne stupidnej réžii alebo absolutne nehrajúcim nehercom) potopil hlboko na dno žumpy!A nezachránia to ani krásne lokácie Českého Štemberka,kde sa dej filmu odohráva a kde sa aj skutočne točilo a ani solidné výkony niektorých ozajstných hercov(Topfer,Geislerová,Kollarik),ktoré tu v kombinácii s nehercami vyznievaju naozaj smiešne!A o tom odpornom a absolutne nesediacom hudobnom doprovode,ktorý my znásiľnoval ušné bubienky hlavne na začiatku sa radšej nebudem ani vyjadrovať!Keby to možno chytil doruky nejaký schopný Čech(Hřebejk má záľubu v retro drámach/komediách) tak ztoho mohol byť celkom solidný film!Ale zasluhou absolutne neschopných Albánských zástupcov je z tohto filmu tak trochu nepodarok( aj keď si stále stojím za tým že potenciál na dobrý film tu skrytý bol)!!!(25.12.2009)

• Prubner

Kdybych nevěděl, že Milkani je ostřílený režisér, tak bych si myslel, že to napsal a natočil nezkušený debutant (a ne moc talentovaný). Dialogy jsou hrozně banální, takové by vymyslel kdejaký metař po pěti pivech. Autoři navíc bohužel věnují málo pozornosti tomu hlavnímu, milostnému vztahu Šnajdrové a toho kluka. Trvá víc než hodinu, než k tomu konečně dojde. Místo toho se zabývají banalitami, které by se klidně daly vyházet a vůbec by to nevadilo. Scény s oběma milenci jsou nakonec právě to nejlepší, co ve filmu je, taky díky Geislerové. S výjimkou Töpfera a Štěpánové jsou všichni ostatní herci dost toporní. Kdyby se z toho vystříhal všechen balast a zůstala by ta půlhodinka o vztahu se Šnajdrovou, byl by to slušný krátký film. Takhle bohužel.(9.1.2010)

• - Natáčelo se v Praze a Českém Šternberku. (Cheeker)

• - Natáčení se týká studentského filmu Eso (1961). (NinadeL)

• - Natáčelo se také v Ratajích nad Sázavou, Divišově a klášteře Sázava. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)