Po jednorukém zklamání se David Ondříček vypravil trochu jinou cestou a nabídl nám, na pozadí velmi krásných ještědských exteriérů, tragikomický příběh o životě, lásce a domovu. Ke kvalitě snímku nadprůměrně přispívá již zmíněné prostředí, dobré herecké výkony, kvalitní kamera a vynikající hudba Jana P. Muchowa. Na druhou stranu, aby se film prodal musel se otevřít prostor, pro někdy až zbytečné, i když legrační, komediální situace. Rozhodně ale doporučuji návštěvu kina, hlavně tehdy, když dorazí na premiéru i samotní tvůrci.(23.10.2006)

Ne, ze by se mi Grandhotel nelibil - obrazove je to vazne nadhera, stejne tak hudebne. Jen me napada, jestli je vazne porad tak nutne vytvaret umyslne nerealisticke postavy a ozvlastnovat jejich pritomnosti jinak zcela skutecny dej. Bud by to chtelo vic pridat a vytvorit opravdovou magickorealistickou atmosferu, ktera by Jestedu urcite moc slusela, nebo naopak zcivilnit a natocit obycejnej lidskej pribeh. Takhle stoji Grandhotel nekde na pomezi, a to je proste nuda. A taky by stalo za to zamestnat nekoho, kdo dokaze napsat aspon trochu normalni dialogy. Dal bych tri hvezdy, jednu ale pridavam za Klaru Issovou a hlavne za Marka Taclika, na kteryho byla radost se koukat.(15.7.2007)

"A na to's přišla sama?" "Ne, vyšlo mi to v testu..." Mně se Grandhotel líbil. A moc.(2.3.2008)

• Crawler-D

Prázdný a povrchní.(21.5.2008)

Příjemné, velice příjemné večerní pohlazení po duši. Atmosféru doplňují romantické záběry na Ještěd a okolní přírodu.(18.8.2008)

• Maq

Film s vysokými ambicemi, ale rozpačitým výsledkem. --- Příběhů, ve kterých handicapovaní lidé hledají a nacházejí lásku, bylo u nás zfilmováno víc, a leckdy velmi dobře (Nuda v Brně, Návrat idiota). V tomto případě vidím dva nedostatky. Charaktery jsou načrtnuty docela dobře, ale bez dostatečné péče. Takže úroveň dialogů kolísá, místy je odbytá. Druhou slabinou jsou herecké výkony vedlejších postav, zejména v komických polohách. Vůbec by nevadilo, kdybychom se nad jejich slabostmi mohli občas rozesmát, a ve scénáři vtipné situace jsou. Ve finální podobě to ale moc nevychází. --- Mám z toho pocit, že režisér umí líp pracovat s věcmi, než s lidmi.(17.8.2010)

No tak nevim, od Ondříčka jsem čekal něco víc. Příběh sice nic moc a herci se taky dvakrát nepředvedli. Po technické stránce je to ale výborný. Kamera, nádherné scenérie a hlavně hudba se dosti povedly. No a u Ondříčka je to tak napůl. Některý scény jsou dost dobrý, ale u některejch jsem si zase nebyl jistej jestli tohleto jako fakt myslí vážně (většinou za to mohli dosti blbý dialogy). Suma sumárum je to další ze série současných českých filmů, který sice měl potenciál, ale nakonec to je pouze průměr.(30.4.2007)

Verdikt: Velice povedene a zrejme nedocenene filmove dilko s podmanivymi zabery, netypickym pribehem a nadhernou hudbou. Vsechny postavy jsou vytecne napsany, Taclik misty svym projevem pripomina Pavla Lisku. Jak tohle mohlo videt jenom 232lidi na CSFD???(1.5.2007)

Celkem vtipný film a záběry okolí mě uchvátily. Nespíše bych dal 3*, ale jakožto Liberečák, poznávající místa natáčení, přidávám jednu hvězdu.(26.8.2007)

Konečně trochu jiná komedie.(4.3.2008)

Celkem vtipně pojatá česká komedie o sexu, něco slušnějšího na způsob amerických prciček.(19.5.2008)

Za Ještěd****(2.2.2012)

• cinemag

Viděno v kině. Znovu to už vidět nechci. Blbost. Ještěď a prostředí skvělé, to však ale nestačí. Film zachrańuje Klára Issová za ní * hvězdu a * hvězdu za Ještěď. Toť šmitec.(16.3.2012)

pí ej tý kej ej okej? pro tenhle film mam velkou slabost.(28.3.2013)

• Columbus

Za kameru.(12.10.2006)

• messiah

Slyšel jsem spoustu chvály - byl jsem zklamán. Průměrný film po všech stránkách.(22.3.2008)

O Ještědu, bohužel vařeno z mlhy šlukované z pohodlí pražské kavárny. Naivní hra na postavy a příběh, potěší jen zachycení místeček na počátku proměn centra Liberce a Muchowova schopnost přispět k atmosféře. Hezká role pro Dulavu, pěkné momenty Taclíkovy postavy. "Kdybys večer chtěla někam jít, ... vem si pláštěnku, bude pršet."(4.2.2015)

Ondříčkovo filmy mám rád, ale tentokrát mi něco chybělo. Velmi se mi líbil příběh, který je tak trochu typický, poetický a zároveň lidský. Velmi dobře pojato, hudba skvělá a herci taktéž.(29.2.2008)

Je to takový spíš poetický a docela podívný pohled na život několika lidí v hotelu na Ještědu.(10.3.2008)

• eJacques

...Pěkná hudba a vizuální stránka, jinak nic...(28.10.2008)