poster

Eva a rok ohnivého koně

 • Česko

  Eve a ohnivý kůň

 • Kanada

  Eve and the Fire Horse

Drama

Kanada, 2005, 92 min

Režie:

Julia Kwan

Hudba:

Mychael Danna

Producenti:

Shan Tam
(další profese)
 • jhrasko
  ***

  Krásne rozbehnutý malý filmík, ktorý sa ale postupom časom utopil v prílišnej repetitívnosti. Asi som prílišný agnostik, aby som uveril, že 9ročné dieťa može s takým entuziazmom skúmať Ježiša Krista, Buddhu i všetkých malých čínskych Božíkov.(8.1.2010)

 • bassator

  41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Eve & the Firehorse / EVE & THE FIREHORSE / Eve a ohnivý kůň)(27.6.2009)

 • Mefistofelle
  ***

  Symaptický příběh jedné čínské rodiny, který byl bohužel až moc zatížen náboženským tématem. Kultura čínských imigrantů prezentovaná očima dítěte je nápad, který má svůj potenciál. Nepamatuju si, že bych viděla nějaký film, který by byl na podobné téma, proto jsem se těšila, že nám režisérka pomůže poodkrýt pokličku života etnika, o kterém víme, že v USA má velké zastoupení, ale o jehož soukromém životě víme velmi málo. Do určité míry se to daří, dozvídáme se jak silné jsou rodinné vazby a jak taková rodina žije se svými starostmi i radostmi, jaké zvyky si z Číny přinesli a jak se integrují do společnosti. Samozřejmě s tím jde ruku v ruce střet dvou rozdílných náboženství - buddhismu a křesťanství. Zatímco dospělí se drží svých buddhistických tradic, dvě mladé dívky jsou ve věku kdy jsou velmi tvárné a teprve hledají svou vlastní duchovní cestu. Ze začátku je jejich počínání a seznamování se s křesťanstvím zajímavé, ovšem film se začíná postupně zaměřovat pouze na náboženské otázky a ono hledání se, dynamika se postupně vytrácí a zbývá jen citování Bible a neustálé opakování nutnosti chovat se dobře. A nakonec to celé vyšumí tak nějak do ztracena.(4.12.2014)

 • Horak
  ***

  Film je to jiste prijemny, sazka na zabavne setkavani vsech moznych svetovych nabozenstvi byla urcite dobra. Spousta vybornych hlasek, modleni se ke vsem nabozenskym figuram soucasnosti, aby se nikdo neurazil atd. Jenomze to vsechno nestaci, film mi zahy zacal splyvat ve sled scenek a gagu, kde byla hlavni dejova linie upozadena a slouzila jen jako nevyrazna spojnice mezi nimi. No a ten konec, ten mne velmi slusny filmovy zazitek pokazil asi nejvic.(12.12.2006)

 • JANARYBA
  *****

  Kozelné nahlédnutí do dětské dušičky, tady o to zajímavější, že ta dušička je "žlutá" a tak je vychovávána v harmonickém a tolerantním prostředí konfuciánsko-budhistickém (maminka až moc tolerantní a pozitivní). Nešťastnou náhodou je její sestřička zfanatizována křesťanstvím a to začne ovlivňovat celou rodinu. Bohužel se některé myšlenky nepodařilo dotáhnout a díky závěru "do vytracena" film taky trošku ztrácí - spíš by byl tak na 85%(30.10.2008)