Stav nouze (TV film)

Mayday: Stav núdze

Akční / Katastrofický

USA, 2005, 88 min

• Karlos80

Zoufalý pokus o parodii, na něco co už tady několikrát předtím bylo a to vždy v různě vydařených podobách..Něco málo to mělo z JAGU, trochu z Turbulence, ale také dosti z jiných katastrofálních leteckých filmů. Pokaždé ale na viditelně prokazatelné a katastrofální úrovni. Když to tak vezmu tak zde tvůrci, tohoto filmu nemuseli chodit jak se říká daleko od vody, název "katastrofální" je zde více než příznačný a to v obouch směrech, kdežto u jiných alespoň o trochu více zdařilejších, se jedná v uvozovkách jen o pouhopouhý, název "žánru" filmu.(9.2.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +občas až mrazivá atmosféra, někteří známější herci, pozadí děje, na béčko relativně věrnější zpracování –no rozhodně to pořád zůstane béčko, podobný námět tu byl už mnohokrát/// Možná to zapříčinila atmosféra nebo nálada se kterou jsem se na film díval, ale za hodnocením si stojím. Možná i proto, že to byl po dlouhé době film u kterého jsem si obrazně okusoval nehty a hltal nervy drásající atmosféru. V žádném případě bych tedy film neházel do škatulky odpad, protože tento nad ostatními, stejně zaměřenými snímky vyniká. Navíc je zde i slušný český dabing, tak proč ne!/// Celkem 62%///(28.6.2007)

• hudryhudry

Já nemůžu pochopit to, že každý film o katastrofě letadla je scénářem naprosto na chlup stejný a každý je stejně blbý. Letadlo je poškozeno, pilotování se ujme pilot amatér a letuška, protože piloti jsou mrtví. Zákadlana je chce nechat zabít, ale najide se i někdo, kdo se letadlo snaží zachránit. Nakonec přistanou, zachrání se a pilot a letuška se do sebe většinou zamilují. Ne o moc jiný byl i tento film. Už to prosím netočte, vyhazujete prachy do vzduchu.(9.2.2007)

• Big Bear

Béčková vykrádačka knihy Mayday od Thomase Blocka. Zatímco u knihy čtenář napětím ani nedýchá a připadá mu krátká, u filmu stupiditu sotva rozdýchává a děj se strašně vleče... Celé to bylo srandovní, televizní, levné, papundeklové s levnými počítačovými triky... Herecké výkony plně odpovídaly béčkovému žánru. Ideální večerní trhák NOVA CINEMA !!!. Zkrátka od odpadu to dělí jen kousek a ta kupa srandy. A ještě jinak. Všude kde hraje Superman Dean Cain si buďte jistí, že se jedná o blbost, kterou lze dokoukat jen v případě velké nudy. V opačném případě doporučuji u TV tlačítko OFF a u DVD popelnici. *(27.2.2012)

• Kjůkíí

Mayday, Mayday .. takhle volá tento film o pomoc, která se ale bohužel nedostaví, snímek, který má ode všeho trošku, trošku toho, trošku onoho a snaží se to spojit scénářem. A spojí to takovým způsobem, že je to nezáživné, nereálné a opravdu bych chtěl vidět toho sportovního pilota, co v supermoderním letadle pozná, na co všechny ty čudlíky jsou a nahodí letadlo, když motory předtím vypne a padá do oceánu bláznivou rychlostí. Pak ještě přistane, to bych třeba přistál i já, takové filmy už také byly. Až někam poletím, třeba budu mít to štěstí a dívat se na takové filmy, to je jak desítky hodin v simulátoru.(29.3.2008)

• - Film vznikol na motívy rovnomennej knihy Thomasa H. Blocka. (ti88na)

• - Jakmile by došlo k protržení trupu letounu, došlo by k rychlé až explosivní dekompresi a vnitřní tlak a teplota vzduchu by se do pár sekund snížily na hodnoty, které panují venku. Už z toho vyplývá, že hlavní hrdinové a ani nikdo další neměl šanci na přežití. (Cheeker)

• - C-130 Hercules a F/A-18 Hornet jsou skutečné letouny. To samé se nedá říct o dopravním letounu Straton, který se ve snímku objevil. (Cheeker)