Stav nouze (TV film)

Mayday: Stav núdze

Akční / Katastrofický

USA, 2005, 88 min

• ice.tea

Takhle brutálně ořezaný příběh oproti románu jsem snad dlouho neviděla.Škoda,mohl z toho být mnohem mnohem víc,než jen začátek,prostředek a konec,když román je plný zvratů,napětí,tohole byla nekonečná nuda.Autorem románu je http://www.databazeknih.cz/knihy/mayday-44255(6.10.2013)

• Ondrew

Ehm, no zhruba asi takto... zmixujte si vsetky mozne i nemozne filmy s katastrofickymi scenarmi na temu lietadlo je bez pilota, co budeme robit, kuafix a vysledok bude zhruba totozny s tym, co uvidite tu. Problem je, ze tu je vyprava filmu vlemi chudobna, preto necakajte vskutku ziadne zazraky. Ked sa to tak vezme, ono je vlastne zazrak uz len ten fakt, ze si niekto trufol takuto zbytocnost natocit. 10%. P.S. A nepomoze ani to, ze hlavny hrdina ma rovnake inicialy, ako Anthony Quinn ;)(11.2.2013)

• Tico

Tak tomu se řiká nářez!! Největší stupidita, která mi vzala 88 minut mého života. Přesto jsem se tak dlouho nepobavila. Nejvíc mě fascinovala letuška, která i přestože lidé "v pohodě" vypadáváli z letadla, stále zachovávala úsměv na rtech. Potom si až po dlouhé době vzpoměla, že spojení se zemí se dá navázat nejen přes vysílačku, ale i písemnou formou. Prostě hustý.(9.2.2007)

• Gemini

Když jsem viděl ukázky na Stav Nouze (nápaditý název, není vyliž pravda?), říkal jsem si sakra, kde já už jsem to... A nebylo to jen tím, že originalita je v tomto případě mrtvá jako smlouva o ústavě pro skoro celou naši velkou úžasnou Evropu. Mayday je totiž filmovým zpracováním stejnojmenného románu Arthura Blocka, který jsem četl když mi bylo asi dvanáct a tenkrát to byla pořádná jízda:) Tak jsem si dal tu práci (a překvapivě i po těch letech také potěšení) a pročetl si knihu znovu. A film z tohoto srovnání nevychází vůbec dobře...ale kdo by to nečekal, že?:) Block se sice v knize snaží šokovat možná až příliš a místy děj na palubě poněkud vzdušného Stratonu připomíná spíš zombie horrůrek, nicméně oproti šedivému a nudnému televiznímu příbuznému, z něhož byla spousta těch na dnešní mediální experty asi příliš kontroverzních věcí jen a jen ke škodě diváka vypuštěna, působí jako veledílo. Další čárka do kolonky špatná zpracování knižní předlohy a ode mě 20%.(12.2.2007)

• hudryhudry

Já nemůžu pochopit to, že každý film o katastrofě letadla je scénářem naprosto na chlup stejný a každý je stejně blbý. Letadlo je poškozeno, pilotování se ujme pilot amatér a letuška, protože piloti jsou mrtví. Zákadlana je chce nechat zabít, ale najide se i někdo, kdo se letadlo snaží zachránit. Nakonec přistanou, zachrání se a pilot a letuška se do sebe většinou zamilují. Ne o moc jiný byl i tento film. Už to prosím netočte, vyhazujete prachy do vzduchu.(9.2.2007)

• - Jakmile by došlo k protržení trupu letounu, došlo by k rychlé až explosivní dekompresi a vnitřní tlak a teplota vzduchu by se do pár sekund snížily na hodnoty, které panují venku. Už z toho vyplývá, že hlavní hrdinové a ani nikdo další neměl šanci na přežití. (Cheeker)

• - C-130 Hercules a F/A-18 Hornet jsou skutečné letouny. To samé se nedá říct o dopravním letounu Straton, který se ve snímku objevil. (Cheeker)

• - Film vznikol na motívy rovnomennej knihy Thomasa H. Blocka. (ti88na)