Stav nouze (TV film)

Mayday: Stav núdze

Akční / Katastrofický

USA, 2005, 88 min

• wray

A dalsie super TV becko - ano, je to nezmysel, nikdy to tak nemoze byt, herecky slabe a vlastne nicim vynimocne ale - je to take prijemne oddychove pozeranie so zarucenym stastnym koncom. Proste taketo filmy si vzdy rad pozriem, a neriesim vsetky nedostatky, a ak k tomu dokazete pristupovat podobne tak Mayday je vlastne v pohode film, ktory snad potesi aj Vas :)(27.6.2013)

• hudryhudry

Já nemůžu pochopit to, že každý film o katastrofě letadla je scénářem naprosto na chlup stejný a každý je stejně blbý. Letadlo je poškozeno, pilotování se ujme pilot amatér a letuška, protože piloti jsou mrtví. Zákadlana je chce nechat zabít, ale najide se i někdo, kdo se letadlo snaží zachránit. Nakonec přistanou, zachrání se a pilot a letuška se do sebe většinou zamilují. Ne o moc jiný byl i tento film. Už to prosím netočte, vyhazujete prachy do vzduchu.(9.2.2007)

• ic

Námořní admirál který stojí za projektem oné cvičné raktey říká "Jsme první kdo cvičnou raketo zasáhl civilní letadlo, tak si nějak poraďte". To ale asi ještě nevěděl, že Ukrajině se přesně tohle povedlo už 2 roky před nimi. http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?r=zahranicni&c=A031212_174524_zahranicni_jpl(10.2.2007)

• Big Bear

Béčková vykrádačka knihy Mayday od Thomase Blocka. Zatímco u knihy čtenář napětím ani nedýchá a připadá mu krátká, u filmu stupiditu sotva rozdýchává a děj se strašně vleče... Celé to bylo srandovní, televizní, levné, papundeklové s levnými počítačovými triky... Herecké výkony plně odpovídaly béčkovému žánru. Ideální večerní trhák NOVA CINEMA !!!. Zkrátka od odpadu to dělí jen kousek a ta kupa srandy. A ještě jinak. Všude kde hraje Superman Dean Cain si buďte jistí, že se jedná o blbost, kterou lze dokoukat jen v případě velké nudy. V opačném případě doporučuji u TV tlačítko OFF a u DVD popelnici. *(27.2.2012)

Koukám, že většina místních rádoby kritiků, tento film prostě nechápe. Na tom, že je letadlo v ohrožení a zachrání ho civil, se už zkrátka nic nedá vylepšit ani zkazit. Herecké výkony, jsou opravdu nic moc a efekty též za nic nestojí, ale beru v potaz, že se jedná o snímek určený pro televizi. Nic víc a nic míň. Slabý průměr, který se akorát hodí jako výplň sobotního odpoledne.(30.3.2008)

• - Raketa odpálená z letounu F-18 Hornet je AIM-9 Sidewinder. Sidewinder je tepelně naváděná raketa s krátkým doletem a neměla by dostatek paliva, aby doletěla 480 mil ke vzdušnému cíli. Operační radius této střely je zhruba 11 mil. Tepelně naváděná střela nemůže spoléhat na navádění radarem, jako je uvedeno ve filmu. (Cheeker)

• - Stíhací letouny nejsou schopny zaznamenávat rychlost klesání zasaženého cíle, jak je uvedeno ve filmu. Toto by bylo možné pouze prostřednictvím letounu AWACS, který by předával příslušná data pilotovi stíhačky. (Cheeker)

• - C-130 Hercules a F/A-18 Hornet jsou skutečné letouny. To samé se nedá říct o dopravním letounu Straton, který se ve snímku objevil. (Cheeker)