Matka Tereza: Ve jménu ubohých

• Velká Británie Mother Teresa: In the Name of God's Poor (více)
všechny plakáty

Narodila se v roce 1910 ve Sopje (dnešní Makedonii) ve šťastné a bohaté katolické rodině schopného obchodníka a doktora farmacie. Při křtu dostala jméno Agnes, ale doma jí říkali Poupátko. Po druhé světové válce odešla do Indie a založila tam řád misionářek lásky na pomoc nejchudším z chudých. Z počátku se na své misi setkává s nepřátelstvím a nedůvěřivostí. V roce 1948 ale obléká své typicky bílé, modře lemované sárí a poprvé vchází do slamů, aby ošetřovala lidi umírající hlady a na tuberkulózu. Její řád se rozrostl do všech zemí světa a sdružuje nejen římské katolíky, ale i věřící jiných katolických církví a náboženství. (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Film je hodně silný. Je v něm ukázáno, jak se rodil řád Matky Terezy a jak probíhal její život. A taky jak dospěla ke svým názorům. ()

KrestanFilms

Nezáleží na náboženství, církvi, denominaci... Záleží jak dalece srdce hledá Pána. Takoví se poznají podle ovoce Ducha: Ovocem Ducha je pak láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost (Galatským 5:22) Její postoje a chování však chápal jen málokdo, protože: Pro ty, kdo spějí k záhubě, je poselství kříže bláznovstvím, ale pro nás, kdo docházíme spásy, je to Boží moc. (1 Korintským 1:18) A závěrem bych dodal poučení, které by pro nás mělo z filmu vyplynout: Kdy už pochopíš, že víra bez skutků je jalová? (Jakubův 2:20) TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

fantassia

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno, chtěla jsem se na něj podívat znovu, když vidím, kolik neskutečných pomluv se teď světem šíří a  žel nemůžu ho už nikde najít.  Geraldine v něm byla výborná. ()

anthea

Nádherný film o velké lásce Matky Terezy k Bohu a k lidem, bez ohledu na to jakého jsou vyznání. Geraldine Chaplin byla vynikající, ty její milosrdné oči! ()