Reklama

Reklama

Izolace

  • Velká Británie Severance (více)
Trailer
Komedie / Horor / Thriller
Velká Británie / Německo, 2006, 90 min

Obsahy(1)

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (224)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Humor začíná být prokletím horroru. Tohle je klasický případ mnohých současných vyvražďováků, které jsou zajímavé a zábavné, dokud nedojde na lámání chleba (potažmo končetin), ale jakmile začne jít do tuhého, veškerý zájem vyprchá, film se stává nudným, tuctovým a nezajímavým. V tomhle případě ještě prošpikován trapnými a nevhodnými humornými vsuvkami (až krajně dětinská scéna s letadlem). Dokud šlo jen o víkendovku jednoho nesourodého pracovního kolektivu, bylo to fajn a šlo to. Jakmile začala téct krev, ztratil jsem jakýkoliv zájem o film a dokoukal to jen ze zvyku (a možná jsem se na to měl spíše vykašlat). Příběh a zápletka jsou hrozně hloupé, nesourodé a přitažené za vlasy, kdyby alespoń ty vraždy byly nápadité. Jenže i do nich nakonec zatáhli humor, čímž veškerý efekt jen zadupali do prachu. Nezachraňuje to ani můj oblíbený "Dan Aykroyd jr" Danny Dyer, který hraje svůj naprosto tradiční charakter (alespoň já jsem ho v jiném ještě neviděl), ani sympatická blondýna. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Silné tři hvězdičky. Je vidět, že tvůrci vymáčkli z rozpočtu, co se dalo a místo slavných jmen investovali hlavně do příběhu, kde děsivá scéna střídá komediální a ta střídá akční jako na běžícím páse, ale všechno funguje, scénář i výprava na úrovni. Evropské slashery jsou prostě vždycky na úrovni, tady obzvlášť je vidět ta syrovost a hlavně reálnost, ať už to jsou reakce na požití houbiček nebo partyzáni na stromech. O sympatických hercích i herečkách asi netřeba psát, chválím casting režii stejně jako rekvizitáře, protože je pořád na co se koukat, ať už to jsou zvířátka nebo zbraně všeho druhu. Po Hostelu tak máme další hezkou turistickou reklamu východní Evropě. Ale co. Člověk by se měl umět zasmát i když se ho někdo snaží zabít. Dáme švédskou čtyřku? ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Horrorová komedie nabírá coby horror mimořádně strašidelnou atmosféru. Coby komedie dokonce nepostrádá v první polovině dost inteligentně podaného černého humoru, vtipných momentů a zdařilých nápadů (včetně krátkého němého filmu ve filmu) a většina postav od první chvíle upoutá. Vadily mi snad jen ty řeči o šukání, neboť mám občas nešťastný pocit, že dneska už pomalu nikdo neumí natočit originální žánrový film bez vsunutí podobných motivů, ale budiž. Zdařilé vtípky, postavy a atmosféra mi to vynahradily, jenomže po pomyslneém vrcholu celého filmu s odříznutou nohou v lednici jaksi většina humoru vymizla, přibývalo spousty brutálního násilí převažně bez nadhledu a původně horrorová komedie se tak proměnila v spíše klasický thriller s bojem o přežití postav v nebezpečném odlehlém prostředí. To by nemuselo být tak úplně špatné, kdybych z výsedku cítil vyváženost. Inu, nepociťoval jsem a v posledních 15ti minutách jsem spíše než napětí, začal cítit čekání na konec. Závěrečné minuty jsou ale povedené, byť nepřináší zase v rámci žánru nic tak překvapivého. [60%] ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ale jo - docela jsem se tady i pobavil. Mě ten film přišel celý jako hororová komedie s místy opravdu povedeným humorem. Po hororové stránce to už sice zas až tak super nebylo, ale i tak lepší průměr. Má nejoblíbenější postava to přežila to je hlavní, docela slušné efekty viz. ufiklá noha určitě stojí za pozornost. Nejvíc mi však vadilo, že se konec zvrtl v akční frašku plnou totálních kravin. Ty dvě buchtičky v té jámě byly luxusní... ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

,,Hm tak co tady máme. Parta lidí si vyjede na chatu do lese poblíž Prdelákova nad Lhotkou a pěkně po jednom začnou pomalu vymírat. Nic nového. Jen další tupé béčko," říkal jsem si, když jsem si tento film pouštěl se spolužákem na jedné velice zábavné přednášce (jsem hold pilný student). Jenže Izolace je prošpikována černým humorem, který usekanými končetinami a litry krve vůbec nešetří, což film dělá zajímavým, ale na tu přednášku se to zrovna moc nehodilo, protože u scény s useknutou nohou jsem měl co dělat, abych udusil nastalý výbuch smíchu. Kromě komediálních vložek má Izolace sympatické herecké obsazení a slušné gore efekty. Takže pokud máte rádi úchylnou zábavu a nevadí vám, že příběh nedává žádný smysl a ani fakt že se vysvětlení nedostaví na návštěvu, tak je pro vás Izolace jasná volba. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • 28. dubna 2009 bylo ve vysílání BBC oznámeno nalezení těla sedmnáctiletého studenta z Norfolku, který byl údajně zabit podle tohoto filmu. V krku měl nalitý benzin, který byl poté zažehnut. (Terva)

Reklama

Reklama