Izolace

Stuart Gazzard

Kostýmy:

Steven Noble
  • BoPo

Nevážny horor. Paródia na prehnané gestá, ktoré sú tak obľúbené pri ambicióznych béčkových hororoch. A samozrejme nemôžu chýbať prsatice, čo sa nedokážu ani slušne obliecť. Len robiť si z niečoho srandu automaticky neznamená, že musí absentovať snaha o aspoň určitú príbehovú kvalitu. Ďalší zbytočný pokus o divácku priazeň.(6.5.2011)

• jojinecko

1,5*/5...Najskôr sa to snaží robiť si prdel so všetkých horových sračkoidných blábolov (a miestami je to naozaj celkom "zvráteno-vtipé"), aby sa to nakoniec zvrhlo v sračkoidný blábol. Tak mi nakoniec ako najpozitívnejšia vec na celom nepodarku príde záverečný song "we meet again", ktorý mi pripomenul výbuch atómovky v Kubrickovom Dr. Strangelove... Ako horor je to absolútne čajové, ako "hororová komédia" je to katastrofa a bez ohľadu na škatuľky je to jedna veľká slabota.(11.2.2007)

Prvých 45 minút nuda. Už som ani nedúfal, že to bude nejak zvlášť dobré. To by museli prísť nejaké strašné jatky alebo niečo také. No prišlo ešte niečo lepšie. Rozvinutie charakterov jednotlivých postáv. Zo začiatočných karikatúr sa v druhej polovici filmu stali tie aké by sa pravdepodobne stali aj v skutočnosti keby prišlo k podobnej krajnej situácii. Nikto sa nespráva príliš hrdinsky, nikto sa nespráva príliš debilne, hra na „posledný zostáva“ pekne odsýpa, strety s vrahom sú realistické, úmrtiam nechýba potrebná šťava no napriek tomu nie sú nijak prehnané a stále si to udržuje potrebný nadhľad. V istých scénkach mi to pripomenulo Saw a Hostel. Po Austrálčanoch z Wolf Creek a Slovákoch z Hostel tentoraz prišli na rad Maďari.(6.11.2006)

3,5* Anglický humor je naozaj výborný, postavy výborne vyprofilované na typických predstaviteľov kancelárskych krýs v najrôznejších podobách. S humornou stránkou kontrastuje však rovnako extrémna brutalita hororovej zložky, na ktorú som už miestami mala slabý žalúdok. No aj tak to stálo za ten humor, šarmantného Dannyho Dyera, nežnú Lauru Harrisovú a tak dôveryhodne debilného šéfa Tima McInnernyho :-)(10.3.2007)

V Maďarsku nejsou medvědi. Tedy za předpokladu, že jsme v Maďarsku.. V Rumunsku medvědi jsou. Dodržují medvědi hraniční pásmo? Tahle parta lidí si vyjela na teambuildingový víkend na chatu ve Východní Evropě (hmm, oblíbená lokalita), ale budou mít "zajímavější" zábavu než paintball... Která z konspiračních teorií o osamělé chatě bude ta pravá? Nápověda- ta o sexy sestřičkách starajících se o staříky... to nebude :-). A možná bude nejlepší se hned na začátku nadopovat houbičkami, abyste ten výlet přečkali v dobré náladě.. a nebo taky ne. Mám už docela talent určit, kdo z adeptů bude přeživší, každopádně pár překvapení bylo a hlavně... vedoucí zájezdu by neměl na ty "partyzány" brát střelu země-vzduch, jak to asi tak může skončit. V žánru horor/komedie pomalu začínám nalézat zalíbení, asi bych se měla k tomu chocholouškovi objednat.. do východní Evropy to totiž nemám tak daleko :-). Mile mě potěšili známí herci, nechci spoilerovat, ale Toby Stephens ve svém konci fakt mrkal na drát.. Hláška numero uno: mina crm- parťák každé čety...(13.6.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 28. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - 28. dubna 2009 bylo ve vysílání BBC oznámeno nalezení těla sedmnáctiletého studenta z Norfolku, který byl údajně zabit podle tohoto filmu. V krku měl nalitý benzin, který byl poté zažehnut. (Terva)