Izolace

• Velká Británie Severance (více)
Komedie / Horor / Thriller
Velká Británie / Německo, 2006, 90 min

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet ?milionovTržby USA $137,221Tržby Celosvetovo $5,515,163║ V tomto kvázy horrore sa nám dostáva mix napätia, akcie, brutality v odľahčenom zmysle, presne to čo chýbalo v Hosteli dostávame práve v tejto snímke, odohrávajúcej sa tiež vo východnom bloku ale pre zmenu v Maďarsku a vyznelo to priam až tak že tam v živote ani nechcem ísť aby ma tam ešte na cucky neroztrhala partia šialencov protestujúcich proti korporáciám vyrábajúcim zbrane. /70%/ ()

Cervenak

Maďarský masaker mäsiarskym nožom... a brokovnicou, sapíkom, plameňometom, sekerou, loveckou dýkou, pechotnou mínou a vôbec všetkým, čo je práve poruke. Ďalší výživný príspevok do novej britskej hororovej vlny. Celý čas som sa veľmi dobre bavil, pretože je to nadhľadové a často veľmi vtipné (scéna dokazujúca tvrdenie Tobyho Stephensa o gilotíne), ale napriek tomu stále drsné a napínavé a nikdy to neskĺzne do čistej komédie či paródie (s výnimkou jedinej scény - to s tou raketou už bolo trochu mimo). Zápletka je otrepaná, ale tvorcovia veľmi invenčne pracujú s rôznymi klišé (napr. scéna s pavúkom). Príjemný žánrový kúsok za ideálnych 70%. ()

Malarkey

Chudáci Slováci mají Hostel, který ukázal, kterak to na Slovensku vypadá...s cikány, s životem a s nájemnými zabijáky. Smůla, že se to všecko točilo u nás :) Izolace je ale pro změnu horor, který se odehrává na pomezí Maďarska a Rumunska. Partička zaměstnanců z jedné firmy na výrobu zbraní zde přijede na chatu a jak to tak bývá, nebude to zrovna dvakrát příjemný víkend. Nejlepší na tom všem je, že se film točil v Německu. Ony ty lesy holt vypadají všude stejně. Jak byl ale Hostel zábavou nechtěnou, Izolace v sobě ukrývá plno vtipných scén, záměrně. Proto ten film taky beru daleko líp než ostatní horory, který prostě přijdou, všecko podřežou a pak zase nezajímavě odejdou. ()

tron

Zázrak to nie je, dokonca sa mi zdá, že typicky britský "humor“ ponurému lesnému hororu skôr ubližuje, než pomáha. Ale najhoršie to tiež nie je. Občas to vyjde (hlava, zápalky, pancierová pasť), ale kombinácia tvrdého hororu so svojráznou komédiou nikdy nebola "moja" kombinácia a už príliš krvavo akčný koniec (bazuka???) ma nebavil. Režisérov predchádzajúci masaker, METRO, sa mi pozdávalo viac. ()

hirnlego

Při sledování slepence většinou chatrně (a mnohdy vůbec ne-) vypointovaných scén a vesměs nepříliš vtipných dialogů mě nejspíš ani nenapadlo, že po jeho skončení budu říkat něco o "slušné atmosféře" nebo "originálním fílingu" - ale je to tak, nakonec mám z filmu vážně docela příjemný pocit. Neznamená to však, že by mě bůhvíjak těšilo to kvantum zabitých vtipů a šancí na to, aby se z Izolace stal aspoň malinký kult - protože třeba "hlava" je vážně geniální... Každopádně za vidění to určitě stojí. (mimochodem, výbornej plakát) ()

• 28. dubna 2009 bylo ve vysílání BBC oznámeno nalezení těla sedmnáctiletého studenta z Norfolku, který byl údajně zabit podle tohoto filmu. V krku měl nalitý benzin, který byl poté zažehnut. (Terva)