Reklama

Reklama

The Split

  • USA The Manster (více)

Recenze (6)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Kašľal som na príbeh, išlo mi o spracovanie. Na filme o nebezpečnom smrťákovi, z ktorého sa pomaličky kľube jeho zlé ja, pričom v tých najsvetlejších ( najstrašidelnejších ) chvíľach z neho trčí ohavná hlava a má neskutočnú chuť masakrovať hlava nehlava, je ( ako takmer vždy ) najlepší koniec. Pekne štylizovaný, brutálny a ´´suspenseful´´. Pred tým som si musel užiť obavy a neistoty japonského ´´mad doctora´´ a strasti hlavného monštra ešte v ľudskej koži. A poviem vám, nuda jak bejk. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Dalsi posadnuty vedec, dalsie experimenty na nevinnych. Treba vsak povedat, ze tento film sa zo zabehnutymi pravidlami trosku popasoval. Film uz od zaciatku zaujme exotikou japonskej krajiny a zaujimavymi rekvizitami. A to najzaujimavesie na filme je ona "premena" hlavneho hrdinu na monstrum, ktora je spracovana vskutku posobivo. Sledujeme postupne zmeny v spravani, hrdinovu pribudajucu agresivitu, odvrhnutie svojich blizkych a v neposlednom rade fizicke zmeny, ktore su spracovane taktiez podarene. A nebyt tuctoveho zavrseniam, ktore z celkoveho dojmu dost ubera, rozmyslam nad vyssim hodnotenim. (6/10) ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Ach jo pokolikáté už? Zase vědec hrajícího si na boha a zase to nevyšlo. Komentář jsem původně psát nechtěl ale tak ve zkratce musím vychválit masku dvouhlavého monstra která se mi líbila a dokáže vyděsit,a konec který je parádní a nemám mu co vytknout a navíc nádherná krajina a hezké prostředí. Ale prostě je to už moc ohrané. Proto jenom 3*. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Japonci v anglicky mluvených rolích (které si píší sami) mají jeden stereotyp: asi kvůli dojmu, jak dobře ovládají jazyk, používají úchylně šroubované a krkolomné věty. Což zpravidla působí o to víc komicky. Ale už jsem si zvykl... Docela mě tahle variace na Jekylla a Hyda chytla, zejména kvůli tomu japonskému prostředí a lidem. Legrační je, že když zlý japonský vědec začal v chudinkovi reportérovi uvolňovat monstrum, docela dlouho to vypadalo, že jej civilizuje a probouzí v něm klasického japonského gentlemana, který oceňuje tradiční kulturu, rád popije saké a nechá se bavit společnicemi, chodí do lázní... Takovému hanebnému tvorovi se ovšem nutně přihodí maligní fyziologické změny a je nebezpečný pro své okolí. /// Co říci, částečně šlo o hodně ohraný a naivně gradovaný příběh, částečně se adaptace hodně povedla. Závěr byl svým způsobem klišé jako blázen, ale úplně poslední dialog, který jej uzavíral, zanechal velmi dobrý dojem. Konsistentně s mými jinými hodnoceními bych šel dokonce snad i výš. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, že moje "pouhé" tři hvězdy poslaly film z červených čísel do modrých, ale nemůžu jinak. On totiž příběh nějaký valný není (ne právě dobrák vědec stvoří zrůdu, která se chová tak, jak se od ní očekává - běsní). Že ani jedna z postav není sympatická, to by nevadilo, ale že ani nejsou jakkoli výrazné, to na pováženou už je. Nicméně: monstra zábavná jsou, a to ve všech formách - ať už jde o zrůdného dvojhlavého reportéra, jeho závěrečné jekyllovskohydeovské rozštěpení (ale neskutečně naivně a trikově mizerně udělané), nebo o doktorův předchozí experiment. Film bohužel postrádal strašidelnou atmosféru, ale zas je fakt, že když se reportérovi na rameni objevilo oko, stálo to za to. Masky dobré, triky horší, příběh slabý, závěr okázalý. Tři hvězdy, ale ani o chlup toho monstra víc. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama