Aréna

Aréna

Sci-Fi / Sportovní

Itálie / USA, 1989, 115 min

• Radyo

Když jsem v roce 1991 viděl trailer k této sci-fi, připadalo mi to, že musí jít nutně o jednu s nejlepších sci-fi všech dob. Ani nevím proč jsem měl ten dojem. Každopádně když jsem pak ten film asi o 3 roky později skutečně viděl, musel jsem konstatovat, že stupidity jsou prostě nesmrtelné. Ta hvězdička je za trailer.(25.7.2002)

Tak zas takova kokotina, jak jsem podle hodnoceni cekal, to nebyla, nicmene porad to je becko jak svin. Jenze ona je to vlastne takova variace na Rockyho, akorat v budoucnosti, kdy nepratele jsou ruzny druhy mimozemstanu a ackoliv souboje pusobi spis usmevne, zabavi to celkem slusne. Bohuzel, kdyz se zrovna nebojuje, tak film misty lehce nudi a herci to rozhodne neutahnou, jedinej, kdo mi prisel v pohode, je zaporak Marc Alaimo. Ale ty 3* to nakonec da.(7.6.2008)

V pubertě jsem měl tento film spolu s jinou nesmrtelnou B-klasikou SADOREM, VLÁDCEM VESMÍRU stočený z videopůjčovny na jednu kazetu a i když jsem v té době žral něco úplně jiného, nebylo to zlé. Na nic si to nehraje, má to spád a hlavně je to natočené s nadsázkou a takový film není nikdy opravdu špatný. No a pak je tu ta úžasná kost Claudia Christian, na jejíchž bijácích jako TAJEMNÉ ZLO nebo MANIAC COP II jsem vyrostl a která se tu roztrénovala pro svou životní roli v BABYLONU 5 (který mě paradoxně totálně minul). V mém hodnocení je trocha nostalgie, ale taky vědomí, že jde o nezávadnou zábavu pro dvanáctileté kluky, která se necpe mezi nějaké VESMÍRNÉ ODYSSEY a BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU, ale prostě se jen v rámci nízkého rozpočtu snaží pobavit, což se jí dle mého daří. Nevím, jak by se mi to líbilo dnes, ale zmíněný SADOR mě spolehlivě chytl i po těch letech.(3.1.2006)

• pepo

je to béčko?je to céčko?je to Intersonic!dúfam že to pochopíte ak nie tak...tento film je kravina a vyhýbajte sa jej!(9.5.2003)

• dr.horrible

Nehorázny trash. Ale vážne výstavný. Kľudne by mohol slúžiť ako definícia slova papundekel, navyše vykráda čo sa dá a všetko v ňom; od výpravy, cez scenár,baž k tomu, čo býva normálne nazývané hereckými výkonmi, je lacné, až to bolí. Paradoxne preto som film sledoval. Stiahol som ho vlastne len kvôli tomu hustému modrému mimozemšťanovi z coveru, ale čo? Vôbec sa vo filme neobjaví! Mimozemšťania celkovo sú tu nudní. Ten štvorruký, alebo Rogorovi pomocníci, banda ukrutných televíznych hercov, a ten modrý z coveru nikde. Horn sa objaví možno päťkrát a súbojov (o ktorých to celé malo byť) je tiež zhruba toľko. Dve hviezdičky dávam vlastne práve za tú lacnosť (celkom sranda nato pozerať) a za super príšeru z tréningovej scény. Inak nuda. PS: Aby sa nepovedalo, že kradli len oni: Baz Luhrmann napríklad odtiaľto skopíroval svoju zelenú vílu :D(21.2.2013)

Pomerne zábavná osemdesiatkové arénovka, ktorá je originálna najmä tým, že hlavný hrdina tu namiesto ľudských súperov v "ringu" čelí kdejakým bizarným vesmírnymi kreatúram. Chápem, že súčasnému mladému divákovi môže tento akčný sci-fi kúsok prísť neplánovane komický, moja generácia však počas video éry vyrastala práve na podobných nezmyselnostiach...(1.8.2014)

• Terva

4038 ?(23.4.2012)

"Já to nechápu !!" - "Jo, to buď rád.." ;) Že Zemák nemusí být jen brambora či autobus současného prezidenta, ale i hanlivé označení člověka od emzáků, dokazuje Rocky (v hlubokém vesmíru) 9, který se v rukou poctivého brakmastera Petera Manoogiana mění v až nečekaně zábavný biják z dob, kdy ještě CGI samotné platilo za scifi..(19.11.2016)

• Kryton

Když se nebojuje, pak je film nudný a probíhají tam dialogy na hlavu. Pokud se však bojuje, pak je to celkem zábavná variace na Rockyho ve Vesmíru. Celkem se mi líbili emzáci a jejich masky. Armin Shimerman si tady vyzkoušel roli ve Vesmíru s maskou (zde krysomuže), kterou si zopakuje za 4 roky ve Star Trek: Hluboky Vesmír 9 (Quark).(27.11.2011)

Vyšperkované sci-fi béčko a totálny blábol v jednom. Vo svojom druhu naprosto dokonalé. 100 dolárový herci ( aj keď je tu dosť známych ksichtov ), 10 dolárové kulisy, 10 centové triky a nulový scenár. A ak vám povie niečo meno producenta Charlesa Banda, tak budete v obraze.(15.11.2011)

• JohnMiller

Trailer k Aréne som ako decko videl nespočetne veľa krát. Bol umiestnený v upútavkach na VéHáSke : DEEP SPACE: temný vesmír ktorú sme mali ako originál. Upútavka od Intersonicu bola tak epicky zostrihaná že som si myslel že ide o Sci-fi aspoň takej kadencie ako Star Wars. Prešlo dobrých tucet rokov a ja som si na túto nostalgiu náhodou spomenul. Ako u skoro všetkých detských snov..... nastalo sklamanie ! Je to úplné béčko s toho najhrubšieho zrna. Jediné čo tu stoji za vyzdvihnutie sú masky. Tie sú pekné, štandardné a neodfláknuté. Rozpočet sa určite sústredil na kostýmy a exteriéri čo je škoda pretože sa pozabudlo na príbeh a dej. Keďže ten je tak o ničom až to bolí. Tak isto aj choreografia bojov, ak nejaká vôbec bola keďže to vyzerá ako improvizácia, je o ničom je hrozná a nedá sa na ňu pozerať.(9.1.2014)

Slušný B film, kterému k dokonalosti chybí lepší propracovanost soubojů v aréně.(19.12.2009)

• emo

Totálne trápny film, ale z nostalgie mu musím dať tie dve hviezdičky...(4.5.2003)

• Javad

Takisto dávam ** hviezdy z nostalgie, filmy z produkcie INTERSONIC som ako malí totálne žral.(1.12.2009)

Další případ filmu, kterej je tam debilní, až je radost na něj koukat. V hlavní roli nesympatickej hezounek s inteligencí idiota, jeho kamarád nebulita (je z Nebularu), co vypadá jako čtyřrukej hobit, a slizce charismatickej záporák se slizce necharismatickýma pohůnkama a vysoce charismatickou čubičkou. No neberte to.(10.5.2012)

• Joll

Jak já se na ten film těšíl jako malej! když jsem viděl od intersonicu upoutávky běhal jsem do půjčovny skoro každý den esi už to nemají:) Ale už tenkrát jsem byl lehce zklamán a dnes mohu říct že před odpadem to zachránilo jen mé tehdejší nadšení:D(15.2.2007)

neuveritelna nostalgia..a prekvapenie ze som si na ten film spomenul az teraz(30.11.2009)

• Hapretor

Sci-fi? Spíše Shi-ty!(29.12.2010)

• AxelWers

Film som videl pred vyše 15 rokmi, takže si pamätám len málo. Vtedy to mohol byť dobrý sci-fi, ale dnes už by to bolo o dosť slabšie. Béčko ako vyšité.(24.12.2011)

nostalgia nahraná na VHSke, s efektami blížiacimi sa ku kvaite Star Wars, hrozivým (v tej dobe, v tom veku) diablom Hornom, super maskami a sexy Quinn :))(4.8.2013)

<< předchozí 1 2