Aréna

• slovenský

Aréna

Sci-Fi / Sportovní

Itálie / USA, 1989, 115 min

"Já to nechápu !!" - "Jo, to buď rád.." ;) Že Zemák nemusí být jen brambora či autobus současného prezidenta, ale i hanlivé označení člověka od emzáků, dokazuje Rocky (v hlubokém vesmíru) 9, který se v rukou poctivého brakmastera Petera Manoogiana mění v až nečekaně zábavný biják z dob, kdy ještě CGI samotné platilo za scifi..(19.11.2016)

• Kryton

Když se nebojuje, pak je film nudný a probíhají tam dialogy na hlavu. Pokud se však bojuje, pak je to celkem zábavná variace na Rockyho ve Vesmíru. Celkem se mi líbili emzáci a jejich masky. Armin Shimerman si tady vyzkoušel roli ve Vesmíru s maskou (zde krysomuže), kterou si zopakuje za 4 roky ve Star Trek: Hluboky Vesmír 9 (Quark).(27.11.2011)

Další případ filmu, kterej je tam debilní, až je radost na něj koukat. V hlavní roli nesympatickej hezounek s inteligencí idiota, jeho kamarád nebulita (je z Nebularu), co vypadá jako čtyřrukej hobit, a slizce charismatickej záporák se slizce necharismatickýma pohůnkama a vysoce charismatickou čubičkou. No neberte to.(10.5.2012)

• JohnMiller

Trailer k Aréne som ako decko videl nespočetne veľa krát. Bol umiestnený v upútavkach na VéHáSke : DEEP SPACE: temný vesmír ktorú sme mali ako originál. Upútavka od Intersonicu bola tak epicky zostrihaná že som si myslel že ide o Sci-fi aspoň takej kadencie ako Star Wars. Prešlo dobrých tucet rokov a ja som si na túto nostalgiu náhodou spomenul. Ako u skoro všetkých detských snov..... nastalo sklamanie ! Je to úplné béčko s toho najhrubšieho zrna. Jediné čo tu stoji za vyzdvihnutie sú masky. Tie sú pekné, štandardné a neodfláknuté. Rozpočet sa určite sústredil na kostýmy a exteriéri čo je škoda pretože sa pozabudlo na príbeh a dej. Keďže ten je tak o ničom až to bolí. Tak isto aj choreografia bojov, ak nejaká vôbec bola keďže to vyzerá ako improvizácia, je o ničom je hrozná a nedá sa na ňu pozerať.(9.1.2014)

• dr.horrible

Nehorázny trash.Ale vážne že výstavný.Kľudne by mohol slúžiť ako definícia slova papundekel; navyše vykráda čo sa dá a všetko v ňom; od výpravy,cez scenár,až k tomu čo býva normálne nazývané hereckými výkonmi; je lacné,až to bolí.Paradoxne preto som film sledoval.Stiahol som ho vlastne len kvôli tomu hustému modrému mimozemšťanovi z coveru,ale čo?Vôbec sa vo filme neobjaví!A mimozemšťania vôbec sú tu nudní.Od začiatku do konca síce nezlezú z obrazovky,ale väčšinou len tí nudní.Ten štvorruký,alebo Rogorovi pomocníci alebo banda ukrutných televíznych hercov a ten modrý z coveru nikde; Horn sa objaví možno päť krát; a súbojov (o ktorých to celé malo byť) je tiež zhruba toľko.Dve hviezdičky dávam vlastne práve za tú lacnosť (celkom sranda nato pozerať) a za super príšeru z tréningovej scény.Inak nuda. PS: Aby sa nepovedalo že kradli len oni: Baz Luhrmann napríklad odtiaľto skopíroval svoju zelenú vílu :D(21.2.2013)

• - Hoci bol film dokončený v roku 1988, do distribúcie v USA sa dostal až o 3 roky neskôr, v roku 1991. (beso74)