Vyvrhel z pekla (neoficiální název)

• Itálie

Scénografie:

Helen Crosby

Kostýmy:

Helen Crosby

D´Amato tentokrát neboří nějaká tabu (sežraný plod v Antropofágovi bylo přeci jen posunutím hranic filmovýho vkusu, i v době kontroverzních Kanibalů), ale i tak je Absurd docela silné kafe. Ať už díky explicitním scénám, kdy maniak v detailech rozřezává pilou hlavu své oběti, nebo svým syrovým pojetím, při čemž místy vykouzlí opravdu hutnou atmosféru. To hlavně v poslední pekelné půlhodině, která připomene právě D´Amatův o rok starší Antropophagus. Jinak George Eastman jako zabiják je neskutečně přesvědčivý, nepotřebuje žádné masky, on jako šílený vrah prostě vypadá.(30.9.2011)

Dvojka slabší. Stenopolis přišel o ten nahnilý look, už to není zrůda - tedy alespoň ne navenek. Navíc už úplně nepochopitelně nežere lidi. Je to ale pořád ten vytáhlý šílenec, navíc se dozvíme, že prakticky nezabitelný. V jedničce byl větší potenciál se nudit, ale celek byl o dost silnější. Navíc ten vylidněný ostrov... Tohle už je jen průměrná vyvražďovačka se dvěmi ucházejícími vraždami. Už to není SICK. (stopáž hodnocené verze: 01:30:15)(20.2.2009)

• MaedhRos

Ještě na základce mi spolužáci, jejichž rodiče byli majiteli videopřehrávačů, básnili o "úplně kožím horroru" (to není překlep, "koží" jsme fakt říkali) Vyvrhel z pekla. Barvitě mi líčili úvodní napíchnutí na špici na bráně a "jak tomu chlápkovi tekly střeva z břicha, tyvole". Pak je rodiče asi vyhnali od videa, páč dál to neznali, vrtačku už nikdo nezmínil. Už pro tu nostalgii bych ráda hvězdičku přihodila, ale celou první hodinu jsem usínala nudou a docela solidní, atmosférickou závěrečnou půlhodinu, během níž jsem občas opravdu byla napjatá jak špagát, mi zas dokonale znechutil fakt, že vy-budete-vědět-kdo z toho vyvázl prakticky bez škrábnutí.(8.8.2011)

O něco lepší než minule. Rosso sangue na mě zapůsobil především svým zajímavějším dějem než tomu bylo u Antropophaguse. Moc ovšem nechápu proč je tento film označován za jeho pokračování, když oba filmy spolu mají společného jen opravdu velmi málo. Snad jen fakt, že démonický George Eastman je největším tahounem obou filmů a jeho téměř nsmrtelná postava pochází z Řecka. Tentokrát se Joe D'Amato konečně odvázal a dal mnohem větší prostor svému zabijákovi, který se rovněž s nikým nepáral a krvavé orgie mě bavily od začátku až do konce. Nejvíc mi zde však vadil ten malý spratek, kterého bych narval místo té ženské do trouby a upekl si ho jako dezert.(10.3.2011)

• DDT

"Béčka" se vždycky dost špatně hodnotí. Tady bych snad jen vypíchnul ;-) tři věci - 1) vraždící monstrum je zřejmě dost sadisticky založeno, takže film není nic pro lidi se slabými žaludky, 2) nejděsivější (ale zřejmě jinak, než zamýšleli tvůrci) mi přišla hudba, kdy "dramaticky" sólující kytara mně skoro urvala :o) uši, 3) přímo vzorně režijně nezvládnutá finální honička, která film definitivně zařízne :-( a zvrhává do nechtěné komedie.(7.9.2003)

• - Film býva označovaný ako sequel o rok staršieho hororu Antropofág (1980), rovnako réžia Joe D'Amato, či veľmi okrajovo ako šiesty diel zombie série, t.j. Zombie 6: Monster Hunter - paralela k Fulciho Zombi 2 (1979). (Kusko.t2)

• - Film byl umístěn v UK na počátku 80. let na seznam tzv. "videonasties" filmů, tedy filmů zakázaných promítat a produkovat z důvodu zobrazování násilí, brutality, nahoty, sexu apod. Film je v UK stále zakázán a téměř bez šance dostat se někdy na pulty dvd půjčoven či prodejen ... (Flipnic)

• - George Eastman (hraje hlavního záporáka) byl také autorem námětu a scénárista stejně, jako v předchozím horroru Antropophagus. V něm je ale uveden pod pseudonymem John Cart. (Zdroj: ČSFD.cz)