poster

Jižní Pacifik (TV film)

 • USA

  South Pacific

Muzikál / Drama / Komedie / Válečný

USA, 2001, 129 min

 • StarsFan
  **

  Viděno těsně po výborném válečném dramatu Salvador a s tím se tento pokus o muzikál zasazený do války skutečně nedá srovnávat.(10.2.2008)

 • Fill16
  ***

  Zpočátku mě zajímalo, zda-li je to válečný, romantický film či muzikál. Hudba překvapivě dobrá, evokující staré dobré muzikály a typická romantika (linka s poručíkem se mi líbila daleko víc). Ovšem zbytečně roztahané, místy až neuvěřitelně nudné a to tento film, který měl rozhodně navíc, shazuje do typických odpadových vod (rour). ...(3.8.2008)

 • Volodimir2
  **

  Južný Pacifik z roku 2001 je remake filmu z roku 1958, ale k tomuto filmu sa svojou kvalitou ani nepriblížil. Tento film v skutočnosti nie je vojnovým príbehom je to romantický muzikál z vojenského prostredia, ktorý sa odohráva na ostrove niekde v Pacifiku. Zdravotná sestra, ale aj poručík vytvoria dva páry, dve podoby lásky ale oba sú v spojitosti s rasovou bigotnosťou v americkej armáde pretrvávajúcej po dobu celej 2. svetovej vojny, ale aj ešte dlho po nej. Vojna síce nie je hlavným lákadlom tohto filmu aj keď akčná zápletka medzi japonskými vojakmi a americkými mariňákmi sa objavila aj tu. Mne viac vadila hrubá tolerancia hraničiaca s nevedomosťou vojenských predpisov, kde niektoré hraničili až s trestnými činmi, ktoré boli v kompetencii riešenia vojenským súdom (fyzický útok na dôstojníka, nerešpektovanie rozkazu), na ktoré som v americkej armáde nebol zvyknutý. Tento film je o láske, romantike, tanci, speve, zábave, nešťastí ale aj o smrti a vojne ako takej.(18.5.2016)

 • Big Bear
  ***

  Prapodivný mix žánrů, z nichž snímek vychází nejlépe jako muzikál. Muzikál z druhé světové z Pacifiku. Proč né? Řada písní si nesla ducha starších šlágrů -( Bloody Mary, Wonderful Guy..) a donutila mne si sehnat soundtrack. Vlastně mne zde irituje pouze jedna píseň -( Bali Hai), kterou zpívá (navíc ošklivá) domorodá pěvkyně (navíc falešně). Akční zápletka byla skoro zbytečná (dočkáme se zde i japonského útoku na americký letoun), ale křepčící sestřičky na ostrůvku s mariňáky by asi těch 129 minut jen těžko utáhly jen s písní a tancem. Glen Close také moc nemusím,a le tady mi až tak nevadila... Zkrátka - proč ne, film jako jednohubka na odpoledne neurazí.... * * *(2.1.2012)

 • golfista
  **

  Já fakt nevím ! Ono to ani moc špatný není, ale... Zaprvé - skloubit válečný film, který se tváří jako komedie a drama dohromady a k tomu z toho udělat muzikál, to by musel bejt velkej machr, aby to dopadlo dobře. A zadruhý - Glenn Close fakt nemusím :)(17.9.2003)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace