Neoneun nae unmyeong

너는 내 운명

You are My Sunshine

Romantický

Jižní Korea, 2005, 122 min

Klasické korejské romantické drama vedené pomalým tempem a s neskutečně lidskou tváří, jak se ostatně k příběhu podle skutečné události patří. Přestože bych se místy nebál film označit za rozvleklý, nikdy se mu i díky skvělým hercům nedaří nudit a i díky pohledu do "běžného" života postav nemáte problém si k nim vybudovat nějaký vztah, který je zúročen hlavně v pěkném emocionálním závěru. 75 % a přesto je to jeden z těch slabších korejských kousků(10.4.2010)

Po delší době jsem zkusila zase nějakou tu korejskou romantiku, které jsem se poslední měsíce spíše vyhýbala, jelikož z posledních viděných korejských filmů mě nic nijak zvlášť nezaujalo, tak jsem ztratila chuť se na to dívat. Film Neoneun nae unmyeong však naštěstí nedopadl tak zle, ale je nutno říct, že hodnocení si u mě zvedl spíše ke konci. Začátek se mi nelíbil a nechápala jsem, proč se Seok-joong pořád honí za ženskou, která se k němu chová docela hrozně a ještě je to prostitutka... postupně se však začala odkrývat její minulost, a tak člověk dostal šanci pochopit její nitro a mohl tak zjistit, že je to jen křehká žena, která touží po lásce. Druhá polovina filmu se mi už líbila víc a dostal mě hlavně konec - nádherné zobrazení lásky, která se dokáže přenést přes všechno, dokonce i přes AIDS. Scéna vězeňské návštěvy mě dokonce dohnala k slzám, což se mi u korejských filmů v poslední době nestalo... Právě tyhle konečné scény pomohly zvednout mé hodnocení aspoň na slabší čtyři hvězdy. ~(3,6)~(26.8.2011)

Možná již oblbnutý prášky jsem se nasmál u tohoto filmu, hlavně tedy v první polovině, kdy Eun-ha stále odmítá Seok-joong, druhá polovina se už nesla ve vážnějším dramatickém, měl bych říci korejském stylu. Myslim si, že tento film splnil všechna má očekávání a byl dalším hezkým shlédnutím do mé sbírky. 75%(26.1.2010)

Suk-jung je dobrácký a nesmělý chlap, spokojeně pracující v kravíně, jenž navzdory svému věku nemá větší zkušenost se ženami. Jeho počáteční námluvy s lehkou děvou proto působí úsměvným dojmem. Leč film celý není tak úsměvný, aby spadal jen do škatulky "romantický", jak se tomu děje zde. V první řadě je Naoneun nae unmyeong výborným realistickým dramatem, nebojícím se dotýkat jednoho z nejpalčivějších problémů současného světa.(12.2.2006)

Film je poutavý a drží se celou dobu ve vysokém nadprůměru, dotýká se i jednoho z problému v Koreji, a to nedostatku žen či nevěst pro muže na venkově, které se spíše stěhují do měst, což je jedna z příčin tohoto nedostatku. Celý film jsem čekal na nějaké to vyvrcholení, které pak opravdu přišlo. Jedna ze závěrečných scén, kdy Jeong-min Hwang jde navštívit konečně Do-yeon Jeon do vězení, kdy tak dojemná scéna za sklem tenhle film katapultuje z vysokého nadprůměru k 80%. Skvělý film.(9.11.2009)