Neoneun nae unmyeong

You are My Sunshine

Romantický

Jižní Korea, 2005, 122 min

• Sysel_CZ

Hrůza a děs, nekonečná přehlídka psychotických postav a předem odhadnutého děje - kromě zvratů, které byly natolik nelogické, že jsem je předvídat nemohl. Co je na tom horší, jest, že to vše je podle skutečné události; k tomu můžu říct jen málo, snad jen že nevím, proč si zrovna tenhle příběh zasloužil zfilmovat; nebo alespoň, proč takhle. On je hloupoučký buran, ona, no, nebudu používat hanlivých českých slov, ale řekněme, že v angličtině na ni krásně sedí výraz "bitch"; představení postav v první části filmu nedopadlo dobře, protože s tímhle duem jsem nějak cítit nemohl. Druhá část filmu je jako vyměněná, jako by zůstalo jen obsazení a místo přehlídky tuposti tu byl romantický film; pak nastal velký zvrat, který jsem moc nepobral a je smutné, jestli se to takhle stalo - a přichází dloooooouhý závěr, ve kterém se opět rozehraje plejáda psychóz, slavných korejských násilností a v mých očích i nechtěné komedie, třeba když se snažil protáhnout rozhlasem. No... za několik separovaných scén dávám hvězdičku a konstatuju, že podle mě by se korejci měli vyhnout filmům podle skutečných událostí. Poslední tři, co si pamatuju, byly: nuda, samoúčelnost a teď tohle.(3.7.2007)

Je to celkom dobrá romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o farmárovi v strednom veku, ktorý najviac túži po skutočnej láske, čo sa mu ale ešte stále nesplnilo, až raz náhodou narazí na ženu, do ktorej sa zamiluje na prvý pohľad. Ona kvôli svojej minulosti a skúsenostiam najprv odoláva, no časom mu podľahne a je rada, že žije v plnohodnotnom vzťahu, lenže jej minulosť ju dobehne a oboch čakajú mnohé problémy. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať aj o niečo lepšie. Platí to hlavne spočiatku, pozerá sa na to dobre, lenže tu jednoducho nefunguje to najhlavnejšie, čo je samotné hlavné duo a ich vzťah. On je príliš jednoduchý a naivný človek, ktorý si nedá nikým poradiť a ide si len za svojim, ona je zase až príliš ľahkých mravov, takže si ma nezískali a ani som im moc nefandil, no zase zlé to určite nie je, aj z tohto prevládajú kladné pocity. Ale druhá polovica je už predsa len lepšia, pribudne tu niekoľko výrazných prvkov, ktoré sú v rámci žánru dosť netradičné, ale pôsobí to pomerne moderne a celé to získa iný náboj, čo je len plus a tak som s výsledkom dosť spokojný. Takže romantika tu nefunguje prakticky vôbec, alebo skôr len v občasných náznakoch, ale dráma je vydarená. Herecké obsadenie je dosť dobré, ale ako som spomínal, problém mám s ich postavami. V hlavných úlohách moji dvaja obľúbenci Hwang Jung-Min a Jeon Do-Youn, obaja to zahrali dobre, lenže k sebe sa moc nehodia a pre oboch sú to asi najmenej zaujímavé postavy. A s vedľajšími postavami nemám žiadny problém, bavila ma hlavne matka hlavného hrdiny. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, slušný žánrový nadpriemer. You are my sunshine určite nepatrí medzi reprezentatívnych predstaviteľov juhokórejského romantického žánru, na to sú tu úplne iné filmy, ale aj tak nemám dôvod dávať menšie hodnotenie, bavilo ma to a hlavne tú druhú polovicu. 72%(28.4.2013)

Klasické korejské romantické drama vedené pomalým tempem a s neskutečně lidskou tváří, jak se ostatně k příběhu podle skutečné události patří. Přestože bych se místy nebál film označit za rozvleklý, nikdy se mu i díky skvělým hercům nedaří nudit a i díky pohledu do "běžného" života postav nemáte problém si k nim vybudovat nějaký vztah, který je zúročen hlavně v pěkném emocionálním závěru. 75 % a přesto je to jeden z těch slabších korejských kousků(10.4.2010)

Suk-jung je dobrácký a nesmělý chlap, spokojeně pracující v kravíně, jenž navzdory svému věku nemá větší zkušenost se ženami. Jeho počáteční námluvy s lehkou děvou proto působí úsměvným dojmem. Leč film celý není tak úsměvný, aby spadal jen do škatulky "romantický", jak se tomu děje zde. V první řadě je Naoneun nae unmyeong výborným realistickým dramatem, nebojícím se dotýkat jednoho z nejpalčivějších problémů současného světa.(12.2.2006)

Možná již oblbnutý prášky jsem se nasmál u tohoto filmu, hlavně tedy v první polovině, kdy Eun-ha stále odmítá Seok-joong, druhá polovina se už nesla ve vážnějším dramatickém, měl bych říci korejském stylu. Myslim si, že tento film splnil všechna má očekávání a byl dalším hezkým shlédnutím do mé sbírky. 75%(26.1.2010)