• Lateef

Pamatujete na scénu, kdy účastníci zájezdu poprvé spatřili moře?? Škoda, že se řidiči Karel a Karel nedomluvili a nestrhnuli autobus dolů ze srázu. Měli by tak věčný klid od hledání zlodějů hnědých podšálků a mě by ušetřili největší české filmové nudy, nejtrapnějších dialogů a naprosto neúnosné stopáže. Jedna hvězda za Lišku, za Krobota a za občasné rozptýlení, o které se starají dámy v plavkách, popř. bez plavek.(1.6.2007)

• Kaka

Další variace "slunce seno jahody syndromu", aneb bavme se nad blbostí české vesnické nátury. Bohužel po sté už to není vtipné, ale směšné. Pro cizince jasné znamení, že by se měli před návštěvou republiky očkovat. Dvě tři hezké scény a nějaká ta hláška ještě kvalitní film nědělají. To si člověk může pustit youtube a je to daleko efektivnější.(19.9.2010)

Hudba mírně vykrádající Arvo Pärta, minimalistický robot Krobot, scéna masturbačního doznání a zachycení deziluze (nejen) jadranských vakací, kdy všichni zažijí nějakou novou zkušenost, aby ve své podstatě zůstali nezměněni. Toť výčet pozitivních momentů držících Vejdělkův film na hladině poseté bublinkami mýdlové opery, ale ty potápěčské závaží v podobě ploché karikatury české malosti a rozpačitého rozvíjení děje nutí diváka přitahovaného ke dnu lapat po dechu někdy až nebezpečně dlouho. Při pohledu na princeznu Annu mě napadá, jestli existuje beznadějnější akt, než (čistě hypotetická) snaha valašského krále popřít své otcovství..(31.10.2011)

Nedopadlo to zas tak špatně (četl jsem knížku, viděl dokonce i ochotnické divadelní představení) - nejlepší jsou (jak je v českém filmu zvykem) samozřejmě herci (ale zdaleka ne všichni) - zvlášť Polívková si zaslouží pochvalu. Její Jolana je člověk z masa a kostí, žádná karikatura. Holubová s Kleplem byli fajn, škoda, že se jejich postavám scénář nevěnoval víc. Neseděla mi Kocurová (ale pohled na ni je opravdu pěkný) a ty dvě mladý kočky (byť jsou k nakousnutí). Jestli mě něco naštvalo, pak product placement (skrytá reklama tomu říkat ani nejde, protože skrytá vůbec nebyla - Vodafone, Argin Max...). Shrnu to - solidní adaptace solidní knížky, mnohem lepší než Román pro ženy.(18.5.2006)

Nejsme zvířata, jsme lidi. Proto vracejte hnědý podšálky!.... . Jelikož všichni lidi mají nějakej problém, tak si tvůrci řekli, že by nebylo od věci to nějak zdokumentovat. Vybrali vzorek společnosti, posadili jej do autobusu a výsledek experimentu nám ukazuje, že: ,,někdy jsme vtipní hodně, někdy méně a někdy jsme taky trapní. Někdo nečte noviny a někdo je teplajzník. Ale v podstatě nám všem jde hlavně o jedno.“ Bohužel tvůrci neodhadli základní věc. A to stopáž. 113 minut na sebemrskačství je i pro Čecha moc. I proto nevím, jestli příště pojedu zase. Na druhou stranu - ,,12, to tu ještě nebylo!“(3.10.2006)

• - Bohumil Klepl hrál v té době v cca 15 představeních, takže natáčení pro něj bylo mimořádně náročné. Nakonec to vypadalo tak, že ráno sedl do auta, dovezli ho na pláž, kde točil tak hodinu a večer už opět hrál v divadle. (Specs)

• - Když účastníci opouštějí autobusem Prahu, jedou po dálnici D1 kolem sjezdu na Chodov. Následně zastaví na dálničním odpočívadle, které se ovšem nachází na rychlostní silnici R4 u Dobříše. (spiritus)

• - Scéna, ve které Denisa (Kristýna Leichtová) svélkne horní díl plavek, se podle portálu ShowBiz.cz umístil mezi stovkou nejlepších českých erotických scén. (BisiJoker)