Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další z mnoha autobusů odváží cestující na dovolenou k moři. O bezpečnou cestu se starají řidiči Karel a Karel, kteří hned na začátku cesty vyzývají cestující, aby se nechovali jako prasata a vraceli hnědé podšálky, čímž většinu cestujících pobaví. Průvodkyně Pamela je velmi milá, až naivní, což baví hlavně dva gaye Ignáce a Oskara, s nimiž cestuje i jejich kamarád, známý zpěvák Max. Jolana, která na dovolenou pozvala své rodiče, je nesebevědomá, ale inteligentní mladá žena se srdcem na dlani. Nejmladšími cestujícími jsou dvě dívky Denisa s Irmou, které s opovržením pozorují nejstarší účastnice zájezdu Helgu a Šarlotu. Mezi cestujícími nechybí ani typická maloměstská rodina, táta Jarda, máma Jituš, malá dcerka a syn Jakub, který si nechal namluvit, že je gay. Jarda s Jituš mají omezené myšlení a jsou přesvědčeni, že homosexualita je nakažlivá, tudíž se od gayů, Ignáce a Oskara, drží stranou. Cestující Vladimír je tichý mladý muž, ale když je Jolaně špatně, podá jí na zvracení svou igelitovou tašku, i se zapomenutými brýlemi. Po příjezdu k moři se všichni ubytují a začnou se pomalu poznávat u moře. Všichni účastníci zájezdu mají o své dovolené nějakou představu, která se ne vždy vyplní... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 031)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Jiří Vejdělek .. V doprovodu své mamky jsem se dobrovolně zájezdu také zúčastnil .. Slíbil jsem jí kino a výběr byl na ní. A musím říct, že jsem nebyl nijak zvláště zklamaný! Mnoho vtipných scén odráží českou povahu docela přesně a skutečně pobaví. Nepotěší ovšem některé herecké výkony. Lze zde totiž najít ty výjimečné (Polívková), standardní (Holubová, Klepl) i tragické (Fialová, Kocurová - i když ona je tu kvůli něčemu jinému než hraní.. na kytaru). Viewegha jako chrliče současnických hitovek nečtu, ale určitě šlo knihu zadaptovat ještě lépe. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Už od prvních minutách filmu mě bylo jasné jak se příběh bude rozvíjet, a překvapen jsem bohužel nebyl. Je to jeden z dalších filmů, kde se řeší kdo s kým a všelijak se to proplétá. Upřímně řečeno mě takový filmy už nezajímají, ale tenhle jsem musel přežít, jelikož jsme na to byli se školou. Sice charaktery postav jsou zde dobré a herecké výkony velice příjemné, to se musí uznat, ale dějová linka je velice slabá a předvídatelná. Zábavných a úsměvných situací je velice málo a při takové délce film většinou nudí a skoro bych v kině i usnul.. Podle mě je to zbytečný film pouze na jedno podívání a 2 hvězdičky si bohatě zaslouží... ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"A svlíkat! Do naha! Fofrem! Mně tady na hlavu nikdo srát nebude." Jezdit autobusem k Jadranu je pod mou úroveň a tak to dělám maximálně jednou za rok. A asi v tom nebudu sám, když už se o tom natočil film a já jsem v něm poznal spoustu spoluobčanů, kteří se mi někdy pokusili pokazit dovolenou. Těmi se zabývat nebudu, protože sedí v každém autobusu, ale od premiéry tohoto snímku jsem si všiml, že vždy řídí alespoň jeden Karel a taková pitomost vždycky pobaví úplně všechny. Takže podšálky vrátit, Pamelu svléknout, paštiku na chleby namazat a bude to dovolená, o jaké si mohou Frantíci, Japonci a Eskymáci jenom nechat zdát. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Protože jsem taky občas účastnice:-)), trpce se usmívám nad situacemi, které jsou od zájezdu k zájezdu jak přes kopírák: jednotlivé kamínky turistické mozaiky si o ostatních myslí své ("co děláme v tomhle panoptiku"?), řidiči a jejich "smrtelné" instrukce, každý průvodce je svým způsobem exot, někdo zapomene pas nebo zvrací a skoro nikomu se nesplní, co očekával, naopak dostane, co nečekal. Po Románu pro ženy jsem byla smířená, že půjde o podobně křečovitý humor, ale právě proto, že vše plynulo v úsměvné pohodě (dvojice Štěpánková - Fialová mě dojala k slzám), kašlu na výtky a bez mučení - pobavená - dávám za 4. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Bohužiaľ aj v tomto prípade platí, že kniha je lepšia ako film. Hovorím to veľmi nerada, ale je to tak. Od komédie očakávam trošku viac. O dosť viac.... Nudila som sa, ale niečo ma pri tom držalo... Možno ta jednoduchosť a nekomplikovanosť. A platí to aj o Románe pre ženy. Ale mám obavy, že Viewegha už budem iba čítať... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (34)

  • Max (Ondrej Kovaľ) když přijíždí taxíkem k autobusu, má na dveřích číslo 257 257 257. Toto číslo je i dnes platné a používá ho City Taxi Praha. (PAULOO)
  • Ve scéně, kdy se na pláží účastníci hlásí, kdo z nich masturbuje, přihlásí se s donucením i Vladimír (Martin Pechlát). Ten ovšem dává v jednom záběru později ruku dolů a v následujícím ji má zase nahoře. (SONY_)
  • Když Šarlota (Květa Fialová) v autobuse brečí, že ztratila pas, vzadu si můžeme všimnout maminky, jak obléká svému synovi modrou mikinu, ale v dalším záběru ji na sobě už nemá. (SONY_)

Reklama

Reklama