Bohužiaľ aj v tomto prípade platí, že kniha je lepšia ako film. Hovorím to veľmi nerada, ale je to tak. Od komédie očakávam trošku viac. O dosť viac.... Nudila som sa, ale niečo ma pri tom držalo... Možno ta jednoduchosť a nekomplikovanosť. A platí to aj o Románe pre ženy. Ale mám obavy, že Viewegha už budem iba čítať...(20.9.2006)

• sud

Kdybych nebyl zvědav, jak se vyprávění bude dál odvíjet a očekával nějakou srandu, vypnul bych film už po deseti minutách. Naprosto triviální a nezajímavou jízdu autobusem s vyloženě trapným extempore s podšálky , kdy se vůbec nic neděje, natáhli na dvacet minut. Ovšem, ono se vlastně neděje nic po celý film. Jenomže to jsem tak trochu předpokládal, myslel jsem si, že se film bude skládat ze střípků vtipných scének. Bohužel ty vtipné scény byly asi dvě a velice krátké. Jinak tuny dialogů o hovně, občas prokládané neskutečně rušivým elementem v podobě dvou starých dam. Najdou se tu i skvělé herecké výkony (Anna Polívková, Klepl - překvapivě, Martin Sitta), ovšem těch trapných a vyloženě hrozných je víc (Liška - toho fakt nikde nemůžu vystát a mnoho dalších, kteří nevím ani jak se jmenují). O hrozné režii se už vůbec nezmiňuji. Jednu hvězdičku dávám pouze za rodinku Martina Sitty, dvě vtipné scény (tygří mast, vorvaň) a závěrečnou písničku (které však ubírá zpěv Davida Krause). Jako celek ale totální ztráta času.(3.11.2007)

• Hal_Moore

No nic moc. Po třech letech jsem shlédl nějakou novou českou komedii (naposled to byla ruka, co netleská) a není o co stát. Komedie má člověka rozesmát, ne nazlobit. Větší srandu zažijete, když pojedete na dovolenou sami. Vůbec se mi nelíbila dvojice senilních babiček, jejichž příběh strašně nudil a scénky, kde se objevily přímo hraničily s únosností. To samé se dá říci o trápení hlavní představitelky. Naopak nejlepšími postavami byli manželé Bob Klepl a Eva Holubová, dvojice řidičů Karlů a dvě mladé, krásné slečny. S českou komedií to jde k šípku a to není dobré znamení. Kde jsou ty časy Pelíšků, Dědictví, Vesničky....(17.10.2006)

• Karlos80

Původních cca pětadvacet minut do příjezdu autobusu a posléze s představováním jednotlivých postav v něm po vzoru filmu Florenc 13:30 ještě celkem ušlo až tedy do chvíle příjezdu na celnici, kde bylo jedno takové humornější vystoupení dvou českých hereckých babiček, Fialové a Štěpánkové..Později s přibývajícími minutami nudnější a nudnější..Stručný rozbor: Jednotlivé scény a epizody příliš chaoticky dohromady poslepované, nudné dialogy (někdy úplně zbytečně vulgární), téměř žádný opravdově inteligentní humor, který by se vám vryl do paměti..Prostě vše, na co si po čase stejně nikdo nevzpomene podobně jako na těch v uvozovkách pár vtipných scén, co zde byly..Zbytečně dlouhá a neúnosná jak stopáž, která, jak říkám, po čase začne nudit (zvlášť, když se nic neděje, a u moře se toho skutečně moc neděje), tak i nějaké celkově špatné osvícení filmu..Film byl příliš tmavý a teplo, sluníčko i moře jako takové mi připadalo jako někde u severního moře a to ještě někdy v listopadu..Jinak jsem si také všiml toho, že tu nebyla skoro žádná hudba..Ale nějaké klady by tu přeci jen byly, ne? Tak film je to nakonec typicky český, jak jinak než ze života jedné průměrné české rodiny s typicky českými okamžiky, náturou, zábavou a myšlením..Z herců mě ale neoslovil nikdo. Jitka Kocurová je sice kus, ale stále ji beru jen jako tu poskakující hopsandu (diblíka) z Izerovy komické show Telebazar..Vybraná sorta jednotlivých charakterů postav celkem splňovala typovou strukturu účastníků pobytu na takovém jednom malém-velkém zájezdu. Kdo trochu cestuje, dá mi jistě za pravdu, co tam občas jezdí za lidi..Herecká dovolená za babku se tedy nekonala alespoň u mě tedy ne:-( ps:Na financování filmu se nemalým dílem účastnila firma RWE TRANGAS, která se také podepíše pod kdejakou kravinu:-)(3.11.2007)

• dobytek

V poslední době jsem se trochu víc zaměřil na český filmy, který jsem dřív v podstatě ignoroval. Účastníci zájezdu jsou zrovna typickej příklad toho, proč se českejm filmům (a obzvlášť komediím) radši vyhejbám. Dost mě udivuje, že film má tady poměrně vysoký hodnocení. Navíc i moji oblíbený uživatelé, od kterejch bych to nečekal, hodnotěj film celkem kladně. Možná je to tim, že se žádnejch hromadnejch zájezdů neúčastnim, ale tohle mi fakt vůbec nesedlo. Několik nezajímavejch postav, který se jmenujou např. Pamela, Max a podobně (asi to má bejt jako kůůl), jede na dovolenou k moři, kde se tak různě válej na pláži a kecaj o nějakejch naprostejch píčovinách. Humor je dost křečovitej, příběh v podstatě neexistuje, nenapadal mě žádnej důvod, proč se na tohle dívat až do konce, takže asi tak v půlce jsem to vypnul a radši jsem šel do jednoho blízkýho baru s obsluhou nahoře bez. Několik piv a pohled na polonahou servírku mi trochu zlepšil náladu, takže jsem se odhodlal kouknout se na ten zbytek. Kdybych věděl, co bude následovat, radši bych v tom baru zustal. Druhá půlka už mi totiž připadala jako epizoda z nějaký Venezuelský telenovely. Jolana by si ráda zašukala s Maxem, ale Maxovi se víc líbí Pamela. Jolana se nakonec dá dohromady s nějakym úchylem. Do toho se Oskar bojí, že ho nechá Ignác a pak tam na sebe žárlej ještě nějaký dvě kamarádky, který se obě zahleděly do místního Myče Bjůkenena. Opravdu to nebylo sestříhaný z nějakýho nepoužitýho materiálu ze seriálů, kterejma nás krmí TV Prima? Než se na tuhle zoufale nevtipnou komedii koukat znovu, to si radši namažu prdel tygří mastí. To s tou tygří mastí a podšálky jsou asi jediný věci, kterejm jsem se zasmál. Na téměř 2-hodinovej film dost málo. A zejtra si asi zajdu koupit arginmax.(17.7.2008)

• - Martin Pechlát, amatérský potápěč Vladimír, a Eva Nosálková-Leinweberová, představitelka Jituš, si o několik let později zahráli manžele Fabiánovi ve filmu Ženy v pokušení (2010). (funhouse)

• - Irma (Šárka Opršálková) a Denisa (Kristýna Leichtová) jsou poprvé na pláži a každá si lehá na jedno lehátko. Irma leží na levém, Denisa na pravém. Na dalším záběru, ale leží obráceně. (PAULOO)

• - Ústřední píseň se jmenuje "Nevinná" a zpívá ji David Kraus. (mi-ib)