"Máme neznámý počet podezřelých, neznámý počet rukojmích, banku a asi milion diváků." Přepadené banky obvykle nevyhledávám, ale loupežník Dalton Russell mi přinesl tolik zábavy a stylu, že jsem se do banky Manhattan Trust musel několikrát vrátit. A týpek, který hodlá z banky po loupeži v klídku odejít hlavním vchodem, mě vždycky dost bavil. Stejně tak mě bavili detektivové Frazier a Mitchell i cílevědomá slečna Whiteová. Dostal jsem prostě hromadu zábavy, kterou si nehodlám kazit přemýšlením o tom, jestli přepadením banky, omezováním osobní svobody rukojmích či pouštěním projevů Envera Hodži přece jen nemohl být spáchán alespoň nějaký malý trestný čin. Nemohl a konec přemýšlení.(16.4.2018)

Elegantní stylová kriminálka s inteligentním scénářem, sympatickými postavami, několika zvraty a nečekaným koncem. Přesně takový druh filmů mám rád - udrží mě po celou dobu stopáže v napětí a na konci potěší. Velmi slušné herecké obsazení, kde pochopitelně vévodí Clive Owen a Jodie Foster. Celkový dojem: 90 %. Spike Lee nepotřebuje k navození atmosféry téměř žádnou akci, stačí mu nadhled a chytrost jeho hrdinů.(2.6.2010)

"DOKONALÁ loupež"? Ale kdeže. Spíše, co se týče logiky, DOKONALE haprující x-tá variace na bankovní loupež. Logicky děravá jak v pointě celé akce lupičů, jakkoliv je divácky efektní, tak i v jednání šéfa banky (ty kompromitující materiály si schovával pro strýčka Příhodu?). Chabou náplastí zůstává skutečnost, že Spike Lee opět zůstal svůj. Potěšily jeho jemné politické narážky, ačkoliv neměly zdaleka takovou sílu jako Nortonovo vyznání ve 25.hodině, potěšil jeho smysl pro černý humor, a přestože film svižně utíká a nenudí, od tvůrce tak zvučného jména jsem rozhodně čekal víc, než jen rádoby efektní a vykonstruovanou story.(24.9.2006)

• Renton

Scénář: Russell Gewirtz .. Spojenec je podvodný film. Už trailer byl jen lživá snůška keců o zápletce, která je nakonec dokonalá jen ve své triviální směšnosti a zůstává extra nevyváženou, plytkou přehlídkou velkých hereckých tváří, které nakonec ničemu nepomohou. Na vině je převážně scénář, který nedá postavám pořádný děj a vaří jen z rádobypřekvapivých zvratů. Ani režisér Spike Lee tentokráte nepředvádí nic extra, nezvládá žánr(y) a nesmyslně našroubované společensko-politické kritiky působí uměle, nevhodně, v kontextu snímku až hloupě. Tentokrát Spike prostě neuspěl. Vizuálně pěkný, jinak zcela zbytečný, snímek.(3.2.2007)

Začíná to debilním proslovem Clivea Owena a hlavně naprosto debilní hudbou, díky které jsem si řekl: "Ježíši na co jsem to zase vlez." Ale potom se to rozjede a s klidným srdcem můžu říct že "Spojenec" je velice zábavný a dosti originální thriller se skvělými hereckými výkony všech zůčastněných. Leeova režie je hodně dobrá, akorát jsem se musel smát pojízdnýmu Washingtonovi s nasranym ksichtem (kdo film viděl ví o čem mluvím), stejná kamerová vychytávka byla hojně používána i v "Requiem za sen," ale tam to nepůsobilo tak neskutečně komicky. Dobrý film a i na nácky se dostane.(13.4.2006)