Ospalá díra

• USA The Haunted Pumpkin of Sleepy Hollow (více)
všechny plakáty
Animovaný / Pohádka / Horor
USA, 2003, 47 min

Začíná Halloween, a to je čas bát se. Když se kamarádi Nick a Kate vydají hledat halloweenskou dýni, ještě netuší, že pověstná dýně, kterou najdou, je začarovaná. Duch Nathaniel jim ale prozradí, že patří bezhlavému jezdci, který ji právě dnes pilně shání. Totiž jenom dnes a pouze o půlnoci si ji může nasadit na krk a získat tak zpět svou hlavu. A kdyby se mu to povedlo, městečko Sleepy Hollow by strašil dalších sto let. Jak mu v tom zabránit? A kolik zlodějů, duchů, příšer a strašidel Nick a Kate cestou potkají? (oficiální text distributora)

unclejack

Vcelku podarená adaptácia poviedky Washingtona Irvinga , pravdaže s detským hrdinom. Malo to isté výchovné východisko , upozorňuje na dôležitosť americkej literatúry. Animáciu položím stranou. ()

SOLOM.

Pro malé děcka absolutně neškodná animovaná pohádka, která ehm jen na oko „parazituje“ na známém příběhu, přesto s ním nemá mnoho společného. Avšak vzhledem k tomu, že je to určeno pro malé diváky je asi všem jasné, že tohle rozhodně nebude hororová podívaná se vším všudy. Nicméně příběh nenudí a caparti se u něj i pobaví… ()

majo25

Halloweensky animák, v ktorom opäť platí, že horor a komédia sú rozporuplná kombinácia, ktorá mne nikdy nesadla. Na druhej strane, sa to od začiatku nehrá na nič veľké, ale je to len detské dobrodružné problíženie poviedky o bezhlavom jazdcovi, s trochu bu-bu-bu strašenia, detských hrdinov a komicky ladených postavičiek. Animácia nie je nič moc, skôr len televízne vyzerajúca záležitosť. V globále čistý priemer, ale s prižmúrením oka to aj kvôli kratšej stopáži aspoň nenudí. ()

Marina111

Americkí filmári majú taký nemilý zvyk - paratizovažť na všetkom, čo už raz bolo úspešné. Nepochybujem, že z tohto dôvodu vznila i táto rozprávka. To, že veľa ťaží z Burtonovej verzie legendy zvanej "Sleepy Hollow", by mi až tak nevadilo za predpokladu, že sa pri sledovaní tohto filmu tak veľmi, ale skutočne veľmi nenudím a i v okamihoch, keď sa i konečne zapozerám, musím krútiť hlavou nad tou naivitou a nevieryhodnosťou, ktorými táto rozprávka priam prekypuje. Nie, ďakujem, nabudúce si neprosím. ()

El Loco

Animovaná rozprávka parazitujúca na legende zo Sleepy Hollow o bezhlavom jazdcovi (ktorú tak výnimočne priviedol na filmové plátno Tim Burton), ktorá je určená max. pre deti od 5-8 rokov. Ja som pri tom skoro zadriemal, ale neteriam sa páčilo :-) ()

Dejvi21

Věřte, nevěřte, mně se to zdálo dokonce příliš krátké. Viděl jsem to před 7 lety, ale dokázalo se mi to vrýt do paměti (částečně díky tomu, že jsem si pak ve videopůjčovně omylem půjčil tu hranou a skutečně hororovou verzi...). Není to vrchol dětské tvorby, ale nevím, co by mi na tom mohlo vadit. Můj bratr dokonce trvá na tom, že si to vždy 31. října pustíme :-). ()

merigieren

2-3 děcka a nekonečný útek před potvorou bez hlavy, který ukradli náhodně dýni. Začátek není tak děsnej ale pak to jde někam, navíc pořád upozornují na předka strašpytla, což mi jako základ děe připadalo nudný ()

Scraffy

Celkom milé spracovanie Ospalej diery. Scenár je taký ľahučký a to aj spoločne s animáciou, ale aj cez to mám k tomu viac plusov ako mínusov. ()

adamix

Po vzhliadnutí origoš Burtonovej verzie sa na túto primitívne detskú rozprávku pozerá ťažšie, hodnotenie a dojem však zanechám také, aké som pociťoval za detských čias. Čiže dalo sa. ()

Gadamf

Prišlo mi to dosť nudné a neinvenčné, čakal som viac. Ale zase na druhej strane, sestra (7) sa smiala a zabávala a určené je to pre deti, nie? Takže vlastne pomerne podarený animák. ()

kacenka.r5

Súdiac pohľadom mojich detí (6 a 10 rokov) je to slušné. Sedeli ako by ich niekto prilepil, ten menší mal dokonca miestami ústa dokorán. My s manželom sme len ľutovali že je to také krátke, lebo to bola po dlhej dobe rozprávka ktorá ich udržala takmer hodinu v jednej miestnosti s minimom pohybu a takmer bez debaty, čo sa teda istotne ráta ako veľké plus :-D. Už ani neviem kedy sme mali s mužom 47 minút len pre seba. Takže za mňa paráda :-D ()