Góóól! II

• Česko

Mexická vlna 2

Goal! II: Living the Dream...

Góóól! 2

Drama / Sportovní

Velká Británie, 2007, 110 min

Prirobiť prvému dielu takéto pokračovanie je celkom logické. V tomto prípade Santi volaniu veľkoklubu neodolal, najmä ak ho preslávili takí skvelí hráči, akí sa vo filme objavia. Je to veľmi dôveryhodné a zaujímavé s veľmi fajn príbehom mimo ihriska. Opäť som si užil tento film o futbale, veľmi sa mi páčil, som veľmi spokojný.(13.9.2012)

Když vemu, že je to příběh smyšlený, tak přesto tam nic nereálného není, ba naopak. Na úkor fotbalu je více vedlejších příběhů, než je (alespoň pro mě) za potřebí... jednak přítelkyně, milenka a pak maminka co ho v mládí opustila, její syn neboli Santiho bratříček.... Pěkný, ale kolik tam toho fotbalu vlastně bylo.. Je to prostě stavěné tak, že je to o osobním životě člověka, jehož zaměstnáním je fotbal... Prostě sportovní filmy miluju a rád je prožívám, ale Góóól! II měnechal absolutně chladným. Ale rozhodně je se na co dívat, při nejmenším jedenkrát...(9.2.2009)

• Tjaden

Jednička se mi velmi líbila, ale druhý díl by se dal shrnout jako jedno velké klišé. Dějová linie ze Santiagova nefotbalového života místy připomíná telenovelu se stokrát viděnými replikami. Fotbalová utkání vyvolávají na tváři fanouška ironický úšklebek. Někdy mi připadalo že sleduju některý z mnoha amerických rodinných filmů o baseballu. Všechny góly padají zásadně v poslední minutě, zvoleje (1x dokonce nůžkami) a přímo do šibenice :).(16.6.2009)

Poviem to takto. Ak po prvom filme povedal chlap, že sa na film pozeral len kvôli futbalovým scénam, nemusela to byť pravda. V tomto prípade je to pravda úplná. Už v jednotke bol jemný záchvev lacného príbehu, ale že to žmýkaním prachov dôjde až do takejto podoby, som nečakal. Prvým náznakom je hneď obal DVD, na ktorom figuruje veľký charakterový herec David Backham, namiesto Anny Friel, čisto dementný ťah. S príbehom by nebol problém, keby bol poriadne nad vecou a nebol tak krásne priehľadný. Inak to bolo v rámci možností sympatické, efektné, ale trojka sa už riešiť nemusela. Ale s natáčaním pokračovaní to je stará obohraná pesnička, ktorá sa očividne ešte mnohým páči. 65%.(7.5.2008)

• teutates

Jedno veľké "klišé"... Góóól II je reklamný trik, ktorý má na tzv. "futbal" nalákať čo najviac ľuďí, avšak ide o omyl. Žiadny veľký sen sa nekoná! Neviem kde sa stala chyba, pretože je tu cítiť až pachuť peňazí a zvučných mien, avšak celé to niekde drhne... dané prevedenie vôbec nevtiahne diváka ani len do deja a nie to ešte na ihrisko... nepriehľadné akcie, povrchné hranie - proste "faux pas"... 4/10 + veľké sklamanie(13.10.2008)

• - Ve finále Ligy Mistrů z roku 2006 skutečně nastoupil Arsenal, avšak proti Barceloně, která zápas vyhrála 2:1. (fctp)

• - V scéne, kde Santiago (Kuno Becker) hrá Xbox, môžeme jasne vidieť, že jeho ovládač nie je vôbec zapnutý. (Fabrinka)

• - Ve filmu David Beckham vyhraje s týmem Real Madrid Ligu mistrů. Ve skutečnosti však soutěž vyhrál pouze v dresu Manchesteru United. (Special One)