Góóól! II

• Česko

Mexická vlna 2

Goal! II: Living the Dream...

Góóól! 2

Drama / Sportovní

Velká Británie, 2007, 110 min

Když vemu, že je to příběh smyšlený, tak přesto tam nic nereálného není, ba naopak. Na úkor fotbalu je více vedlejších příběhů, než je (alespoň pro mě) za potřebí... jednak přítelkyně, milenka a pak maminka co ho v mládí opustila, její syn neboli Santiho bratříček.... Pěkný, ale kolik tam toho fotbalu vlastně bylo.. Je to prostě stavěné tak, že je to o osobním životě člověka, jehož zaměstnáním je fotbal... Prostě sportovní filmy miluju a rád je prožívám, ale Góóól! II měnechal absolutně chladným. Ale rozhodně je se na co dívat, při nejmenším jedenkrát...(9.2.2009)

Samotné fotbalové scény jsou fajn, i když ty goly by mohly padat trochu normálnější. Ale tak to by u britského filmu nemělo být překvapením. Tím je dost slabý příběh, protože všechno to řešení ztracené matky s malým bratrem lezlo na nervy. Kdyby se toto uplně vypustilo a mimofotbalové dění se zaměřilo čistě na Munezovo oblbnutí penězi a chování se jako idiot, tak by se hodnocení vyšplhalo výše. Alespoň že můžeme sledovat opravdu obrovské množství fotbalových hvězd, protože jinak to co nastartovalo v jedničce, se tímto dílkem zadrhává. Ovšem všechno je relativní, viz děsivý třetí díl. 70 % Oblíbená část- Van der Merweho rada Munezovi u baru před přestupovým rozhodnutím(4.8.2011)

• maxxxim

Toto je ten najväčší zmrd spomedzi "filmov", ktorý som doposiaľ videl. Hlavný hrdina by sa mal bez pochýb premenovať na Kundo Becker. Jedna iracionálnosť striedala druhú takou rýchlosťou, že po 5 minútach bolo vymaľované a čo sa týka môjho názoru hotovo. Bola to urážka najsledovanejšej hry na svete v takom merítku, že by som neváhal osloviť exekutívu FIFA a požiadal ich o pomoc pri stiahnutí tohto bludu z obehu. Po pokutovom kope dojde k odkopu z vlastnej 16 na súperovu, kde medzitým dobehol pacient, ktorý má loptu za chrbtom a zrazu ju dáva z najoptimálnejšieho uhla do sitka, ach bože aké nereálne. Český dabing priateľky hlavného hrdinu bol celkom zvládnutý, pripadalo mi to ako keby ju nahovorila incestná Pocahontas. Emócie kožené sťa východonemecké dederonky a tie dialógy dosť nuda. Neviem, či sa podarí niekomu v budúcnu ďalekom budúcnu natočiť niečo čo prekoná toto veľdielo. Trojku by som nepozeral, ani keby ma rezali. Už som videl aj opicu hrať hokej, pobehovať primáta s Cantonom, ale toto ma dostalo na lopatky. Športová dráma to si robia prdel z obyčajných ľudí, pre niekoho možno zábavný kus, ale nebyť obrovskej nutričnej hodnoty v bielych Tesco lupienkoch a horizontálnej polohy náhľadu, asi by som už nebol medzi živými. Tímto by som sa rád poďakoval personálu internátu, ktorí mi vyšiel v ústrety a deň po zhliadnutí mi poskytol jednolôžkovú izbu na zotavenie a prehodnotenie svojich hodnôt. ale bolo dosť môjho názoru, pozrite si to a určite mi dáte za pravdu, že scénarista mal vyfúkanú hlavu ako Čarifuk.(28.11.2008)

Oproti jedničce je daleko lepší vizuální zpracování a i hudba je moc dobrá. Jinak se film drží zažité šablony úspěch - pád - boj - happy end, ale nikdo nečeká od takového filmu nějakou bombu, která člověka zvedne ze židel. Pro fotbalové fandy je to určitě jeden z nejlepších filmů z tohoto prostředí a upřímně i pro neznalce toho může film mnohé nabídnout, protože se člověk podívá do zákulisí a ve filmu se objeví hvězdy, které musí znát každý na téhle planetě. Za sebe říkám - příjemné překvapení, které jsem od druhého dílu (a pro mne většinou jenom nastavované kaše) rozhodně nečekal.(29.8.2010)

Asi nikdo od tohoto pokračování neočekával nějaký super scénář. Občas mi přišlo, že se film točil jen jako dlouhá reklama nebo jako příležitost pro hvězdy světového fotbalu ukázat se i na stříbrném plátně. Ale na druhou stranu má film celkem spád, nemá moc hluchých míst a pořád je na co se koukat. Prostě nenáročný film pro nenáročného diváka, který má rád kopanou...(20.6.2009)

• - Ve filmu se krátce objevuje taxi Škoda Octavia české výroby. (JoranProvenzano)

• - Ve finále Ligy Mistrů z roku 2006 skutečně nastoupil Arsenal, avšak proti Barceloně, která zápas vyhrála 2:1. (fctp)

• - Zápasy, které jsou uváděny jako osmifinále, čtvrtfinále, semifinále (proti Pireusu, Rosenborgu a Lyonu) byly ve skutečnosti odehrány v sezóně 2005/06 v základní skupině ligy mistrů F, kterou vyhrál Lyon. Real postoupil do osmifinále, kde hrál proti Arsenale (ve filmu finále) a tam také po zápasech 0:0 a 0:1 vypadl. (hendrich6)