Tajemství řeči (TV seriál)

Dokumentární

Československo, 1969, 13 min

Karel Pech

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Pamatuji si tento pořad,Karla Pecha i Šimako,bylo to skvělé,tohle dnes už nikdo nesvede.(6.10.2012)

To byla super "pšíítelkyně Šimako"(6.6.2009)

Bohužel jsem viděl jen pár dílů. Krátký pořad o různých švarech a nešvarech češtiny (samozřejmě češtiny 60. let, ale mnohé platí i dnes). Vše je podáno velmi zábavnou formou a některé výstupy Karla Pecha byly velmi vtipné. Pravděpodobně nejlepší jazykovědný pořad (vlastně ani jich moc není), daleko lepší než soudobý pořad "O češtině". (08.03.06)(8.3.2006)

Mohlo mi být tak 6-8 let, když jsem jednou jedinkrát viděl v 70. letech pár dílů. Dnes jsem si chtěl zpříjemnit Silvestra shlédnutím nějakého čb tradičního méně reprizovaného TV pořadu z archivu České televize, až jsem narazil na Tajemství řeči. Posledních 30 let si občas vzpomenu na tento pořad, který se mi jako děcku strašně líbil, a ze kterého si pamatuju, jak si on a on navzájem říkají "Příteli" - "Pžíteli". Pan Pech i mladý Belčev byli senzační, a s velkým dojetím dnes po více než 40 letech koukám a jsem nadšen.(31.12.2016)