poster

Pohádky z Větrné Lhoty (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1985–1991, 1 h 34 min (Minutáž: 6–8 min)

Režie:

Boris Baromykin

Scénář:

Daniela Fischerová
(další profese)
 • Stegr
  ***

  65% - Celkem příjemný večerníček o dvou větřících. Pamatuju si, že měli takovou velikánskou mámu, myslím, a že Helena Růžičková to namluvila fakt pěkně... :)(17.9.2008)

 • PKD
  ***

  Nic moc. Ale hlas paní Růžičkové to celé zachraňoval.(27.6.2017)

 • Karlos80
  ***

  Třináctidílný večerníček o dvou malých klukách (větřících) a to o Meluzínovi a Vichurovi. Jen tak matně a po tolika letech si ještě pamatuji na díl: "Jak natrhli sněhovou peřinu". Nebo jak se to jen sakra jmenovalo.? Myslím že to byl zrovna první díl. Průměrný večerníček pěkně a příjemně namluvený....Navíc si už bohužel nevzpomenu...(3.9.2006)

 • duklak2
  ***

  Průměrný večerníček, ale se slzou v oku na něj vzpomínám. Pamatuji si roztomilou animaci. Každý příběh měl své kouzlo a všechny díly rozvíjely dětskou fantazii. Všechny děti měly sny, že jednou budou létat. I mě to neminulo. Dnes už bohužel vím, že je to nemožné. I když v budoucnu kdo ví. Pobavil jsem se a to bylo to hlavní. Vraťme časy, kdy jsme po pohádce kolem sedmé večer chodili spát.(29.5.2010)

 • berg.12
  ***

  Tenhle večerníček měl docela fajn příběhy, ale nezapomenutelný pro mě byl hlavně díky nezvyklému namluvení. Až poměrně nedávno jsem zjistil, že jeho autorkou byla skutečně Helena Růžičková.(10.2.2008)