"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

mikinko51 odpad!

Neskutočná blbosť. Jedna z mála paródií, kde som sa ani raz nezasmial, ktorá je totálne nudná a trápna. Po 40-tich minútach som to už vzdal a radšej som to vypol .... Takto to dopadne, ked parodiu robi niekto, kto nema absolutne ziadny zmysel pre humor .... ()

ISellPy odpad!

Na tenhle film jsem se podíval s donucením svého kamaráda. 79 minut této patetické rádoby vtipné zrůdnosti mi navodilo chuť se zabít. Nechápu jak to autorovi filmu může připadat vtipné a že se tomu někdo zasměje, ale jestli se někomu líbí kočka co 2 minuty v kuse prdí, nebo vymačkávání obřího beďaru, jehož hnis ve finále vytryskne jako protržení přehrady. Je to jen další trapný a ubohý snímek dnešního teenagerského humoru, nic víc. Pokud ovšem naleznete odvahu se na film podívat, tak aspoň v případě pokud nutně potřebujete dostat rakovinu očí a uší. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300