"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

Trailer

sedm.1

Určitě o hodně lepší než Velkej biják a jen o trochu lepší než Tohle je Sparta!, Disaster Movie a Tupíry jsem zatím (naštěstí) neměl to štěstí vidět, vše samozřejmě bráno "v neuvěřitelném světě" pánů Friedberga a Seltzera, dvou to nekorunovaných kreténů, pardon, králů novodobé parodie. Tentokrát si skutečně pánové vzali na mušku romantické komedie všeho druhu a množství rádobyzesměšňovaných filmů opět dosahuje neskutečných počtů, nicméně v první řadě musím podotknout, že Děsnej doják pro mě charakterizuje ultimátní množství nechuťáren. Jako velký příznivec nejbrutálnějších a nejnekompromisnějších hororových řezničin jsem už měl možnost vidět hodně humusů a zvráceností, ale v případě Děsného dojáku jsem tak zhruba každých pět minut musel zavřít oči nebo se úplně otočit, jinak bych se nejspíš zblil jak šakal. Hovna, beďary, boláky, vyrážky, pot, chlupy a já nevím co ještě, to vše se na mě valilo jako jedna velká lavina hnusáren a já úchyl první třídy jsem to totálně nedával 8D! Extra hnus, fujtajblovej, fekální humor posunutý do nejextrémnějších poloh! Jinak o zápletce se zmiňovat nebudu, to nemá smysl, poměr povedených vtipů vůči těm trapným vychází zhruba půl na půl, což rozhodně jde, ovšem hodně filmu podráží nohy slaboučké ústřední duo Hannigan/Campbell, nudný a nevýrazný to páreček, většina trapáků okolo je daleko vtipnějších. Já zkrátka ale Děsnej doják nemohu hodit do úplných sraček, na to jsem se zas u toho zasmál až dost, ale v porovnání s klasikama typu Střel, Výstřelů nebo Scary Movie je to pořád pro žánr parodie naprosto pohřbívající průser! ()

Kryton odpad!

Jen jedna nebo dvě vtipná scena nezachrani cely film. Zaručeně celý filmovy prumysl , ale zachrani až dvojice Jason Friedberg a Aaron seltzer prestanou delat filmy. Absolutně nechapu jak to mohlo v USA vydělat. Zrejme tito dva lidi zkoupili po cele Americe listky , aby mohly i nadale dokazovat , že parodie a celkově komedie umí kdekdo jen ne oni. ()

zdepapepa

Podobně jako nedávno vyšlé Scary Movie 4, i toto se snaží parodovat hollywoodské trháky. Upozorňuji, že slovo snaží myslím smrtelně vážně, protože aby se dalo říct, že paroduje, to by to muselo být nejdřív vtipné. Ano, zasmál jsem se, ale jen asi 4x (nastřelovač hřebíků,mlácení bezdomovce,capoeira,stop motorky). Ano, čtete dobře, ani jedno nebyl pokus o parodii, to byly "jen" originální nápady v komedii. Bezduché odcitování dialogů z pokusně parodovaných filmů rovněž nepovažuji za zábavné. 1. hvězda za vtipy, 2. za Alyson ()

MikeCool odpad!

Pokud chcete vidět odpad s velkým "O", podívejte se na tuto americkou, trapnou snůšku scén, při kterých se člověk pousměje nad nehoráznou a kýčovitou trapností. Musím uznat, že mě malinko pobavila parodující scéna na Tarantinův kult Kill Bill, ale to bylo asi to "nejpozitivnější" co jsem v tomto odpadu viděl. ()

2-Xtreme odpad!

Film chce byt tak nasilu vtipný, že to je až trápne. Miestami sa dačo dialo s mojou perou a niejak sa mykala. Hovorím si, asi sa usmievam (síce len trochu, ale je to niečo so smiechom), no po pár seknudách to prestalo a počas filu sa to zopakovalo asi tak tri krát. Takže preto také vysoké hodnotenie. Date Movie je hanba parodií. Celá recenzia: TU ()

• Carmen Electra byla za svůj výkon ve filmu v roce 2006 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)
  • Žena zobrazená v reklamě na reality show, do které se přihlásí Julia, je doublerka herečky Alyson Hannigan. (HappySmile)

Související novinky

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)