Děsnej doják

Date Movie

Komedie / Romantický

USA / Švýcarsko, 2006, 79 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +dobré obsazení, hudba, postavy, občas vtipné -především však naprosto nechutné, spoustu tělních tekutin/// Napoleon Dynamit, Těžce zamilován, Nesvatbovi, Riskni to s Polly, Moje tlustá řecká svatba, Star Wars, Mr. and Mrs. Smithovi, Jeho fotr to je lotr, Hitch: Lék pro moderního muže a určitě jsem něco vynechal. Slušnej výčet z něhož můžou tvůrci vycházet. Nebýt těch nechutností, dám klidně i 3*, pač nosnej příběh to překvapivě mělo a několik trefných parodíckých scének taky. Bohužel ale s těma nechutnostma se mi moc nechou dávat ani ty 2*, ale co nadělám když to mají dobře natočené./// Celkem 49%///(9.1.2008)

• wosho

Tak jsem našel dost vnitřní síly se podívat na parodii od toho dua proklínaných tvůrců filmů s nízkým hodnocením. A byl jsem mile překvapen. Čekal jsem, že na mě budou útočit tupým humorem plného nevtipných vulgarit a nechutností a litry tělních tekutin. A ono skoro z tohodle nic. Humor byl však z 90% nevtipný a jen občas něco ve mě vyvolalo jemný úsměv na tváři. Problémem tu je nulový děj, který chatrně lepí scénky z jiných filmů, klipů, účasti kopií celebrit, či skutečných celebrit (narážky na King Konga co laškuje s Carmen Electrou byla roztomile sexy s rázným koncem). Režie je nevýrazná, místy neskutečně amatérská. A hlavně zde úplně chybí nějaký herec-komik co by dal humoru dostatečnou podobu.Celkově je Děsný doják nevtipná parodie, jenž není nechutná a trapnost z ní čpí jen místy.(10.12.2009)

• Boogeyman

Parodie komedií i parodií, no to mě poser. Jako hlavní objekt zesměšňování si Date Movie vybralo filmy Fotr je lotr 1,2, což jsou dle mého zdařilé komedie, ale mamutí zásluhu na tom má bezelstně tupý výraz Bena Stillera a charisma Roberta De Nira. Co se může stát, když tyto herce nahradíte dvěma nepříjemnými trapáky a většinu vtipných situací z originálů zparodujete stylem „do extrému, pokud možno nechutně“? Vznikne Date Movie, film který vydělá spousty peněz a miliony teenagerů z něj budou na prášky. Jo, časy jsou zlé, Kamile! Ale abych nebyl tak nekompromisní, musím uznat, že jednou jsem se pousmál (Pan a Paní Smithovi – „Jsme spolu pět dní“, „Šest“, „Pět,šest dní“) a smrsť parodovaných snímků byla tak vysoká, že člověka bavilo hádat filmy, ze kterých si zrovna tvůrci „utahují“. To dohromady dá celou jednu hvězdičku, ale když si vzpomenu na všechny scény s kocourem, mám sto chutí jít do odpadu!(21.7.2008)

• numi

Jestli vám nepřipadá vtipné, když otřesně vypadající pokus o živého kocoura doslova šoustá vysušenou mrtvolu zemřelé babičky, a to přesně tři minuty poté, co jste ho dvě minuty sledovali, kterak úzkostlivě prožívá hlasitý průjem na záchodové míse, pak od tohohle dejte ruce pryč. Jinak doporučuju kilo travky, proložit ji Red Bullem s vodkou a pak se možná místy fakt i zasmějete. [září 2008](1.9.2008)

Je to další z mnoha pardoií na hollywoodskou tvorbu. Film nepostrádá vtip a báječně se u něj bavíte. Tentokrát si tvůrci vzali na paškál takové tituky jako je Deník Bridget Jonsesové, Kill Bill, Pretty Woman, King Kong, Pán prstenů, Pán a paní Smithovi a tak podobně. Parodují se i různé osobnosti šoubiznisu. Michael Jackson, Julia Roberts, Britney Spears. Film je vhodný k pobavení a oddechu. Nižší hodnocení dávám z toho důvodu, protože snímek nemohu považovat za umělecký přínos světové kinematografii.(18.6.2006)

• - Neslyšící pár ve výtahu hrají Anthony Natale a Andrea Ferrel, kteří si zde zopakovali / zprarodovali svou scénu z Jerryho Maguirea (1996). (HappySmile)

• - Při jízdě na motorce ke konci filmu je Julia (Alyson Hannigan) nahrazena kaskadérkou. Ve scéně jsou vidět ruce kaskadérky, která má jinou barvu pleti. (KajusaK)

• - Scéna, v ktorej Andy (Sophie Monk) umýva auto, je paródiou slávnej reklamy I Love Paris (2005). (Real Tom Hardy)