Děsnej doják

Date Movie

Komedie / Romantický

USA / Švýcarsko, 2006, 79 min

• lennyd

Julia Jones (Alyson Hannigan) sní, jako každá holka, o té pravé lásce - jenže ta se jí neustále vyhýbá (ani není divu, Julia váží asi 250 kilo a celkově je docela odpudivá). A tak navštíví láskoporadce Hitche (Tony Cox), který jí má dopomoci k jejímu vytouženému sny. Nejdříve jí ale musí vzít do autoklempírny, aby jí automechanici trošku vylepšili fasádu - a hle, je z ní kočka. Nyní se konečně může seznámit se svým vysněným princem Grantem (Adam Campbell). Oba ale musí nejdříve o své lásce přesvědčit své rodiče a musí se vyhnout nástrahám v Grantově nejlepším příteli .. ehm přítelkyni, sexbombě Andy (Sophie Monk)... Parodie mají jednu velkou výhodu, že se na ně vždycky dá alespoň jednou podívat. Sice si člověk pak řekne, jaká to byla sračka, ale tím jedním shlédnutím až tak velké újmy nedojde (navíc může hádat, které všechny filmy si parodie bere na paškál). Děsnej doják není v tomto ohledu ničím vyjímečnej, a určitě už se na něj znovu dívat nebudu. Některé vtipy se povedly více, některé naopak méně a ani fekálnímu humoru se nevyhneme (naštěstí jen ve zvukové formě - kocour na wc)...(12.1.2010)

• dr.Orlok

Tato americká obdoba našeho Kameňáku ( s tou výjimkou, že si za námět neberou anekdoty ale různé scény z filmových hitů posledních let). Vtipy jsou laciné a hlavně dopředu předvídatelné.K tomu jsou neskutečně protahované (například vymáčkávání velkého uhru či umývání auta blondýnkou,jenž při této činnosti konzmuje dva hamburgry). Někomu se možná zdá vtipné když kluk říká dívce :"I'm just a girl. Standing in front of a boy. Asking him to love her." ... Mně ne(26.6.2006)

• tron

„Vy ste boli zasnúbení?“ – „Išlo skôr o sex.“ Hoci sa mi páčia inteligentné komédie MÔJ BRATRANEC VINNY, ZOOLANDER a TROPICKÁ BÚRKA, v poslednom čase zisťujem, že prestávam nenávidieť záchodové bláznivé komédie bez IQ, scenára a hereckých výkonov a že mi na nich spravidla neprekáža ani tak to, že sú v nich hovná, ale že je v nich MÁLO hovien. Zabite ma. Divák (niektorý) proste pri týchto sračkách fajn zrelaxuje. Samozrejme, musí zabudnúť na doby, kedy paródia mala rozpočet, kvalitný scenár a herci v nej podávali miestami takmer oscarové výkony. Dnes je tam natrepané všetko a najväčšou hviezdou v obsadení je Carmen Electra. Smršť primitívnych gagov je ale natoľko masívne mohutná, že zúbožený divák nezvládne situáciu a vyprskne od smiechu (sex-kocúr, Guča mužských chlpov, „Predstavte si chlpatú mrkvu.“, vyrážka, „Pripravil ho o panictvo.“). Nikdy si však asi nezvyknem na to, že noví tvorcovia paródií parodujú nielen vážne filmy (PÁN PRSTEŇOV, KING KONG, KILL BILL), ale i komédie; je bizarné robiť si srandu z vecí, ktoré boli vtipné už v originály (PÁN A PANI SMITHOVCI, ŤAŽKO ZAMILOVANÝ).(9.6.2009)

• Gore

Zparodovat romantický komedie je vcelku dobrej nápad, ale zde chybí silná konstkuce, která by to celý držela pohromadě. Je to jen snůška náhodilejch scének z romantických komedií i jiných filmů (Kill Bill, King Kong, Pán prstenů...), ale po pravdě uchychtnul jsem se častěji než při některých romantických komedií. Jen těch nechutností se mohli vyvarovat, bylo by to líp stravitelní a hlavně zkrátit klišé známé ze všech těch romantických komedií, které nudí už tam a tady tuplem.(18.4.2008)

• Gilmour93

Při pohledu na to, kam až to s jejich vynálezem zašlo, se bratři Lumiérové otáčí šest stop pod zemí jak vrtule od Messerschmittu.. Prdící, depilační a beďarový humor, jehož účinnost kdyby se monitorovala na přístroji podobně jako srdeční činnost, tak celých 79 minut budete civět na rovnou přímku dávno zesnulého pacienta. Hvězda za absenci explicitního zvracení a kadění, což je známka toho, že se invence autorů má v budoucnu od čeho odrazit..(10.12.2009)

• - Carmen Electra byla za svůj výkon ve filmu v roce 2006 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)

• - Žena zobrazená v reklamě na reality show, do které se přihlásí Julia, je doublerka herečky Alyson Hannigan. (HappySmile)

• - Neslyšící pár ve výtahu hrají Anthony Natale a Andrea Ferrel, kteří si zde zopakovali / zprarodovali svou scénu z Jerryho Maguirea (1996). (HappySmile)