Vremena goda

Seasons

Animovaný / Krátkometrážní

Sovětský svaz, 1969, 9 min

Ivan Ivanov-Vano

Ona a on a krajina, krajina s rozkvetlými květinami, krajina s padajícím listím, krajina, kde tančí sněhové vločky. Ona a on, dva koně, ticho, vše je řečeno v pohledu. Ona a on, smích a k tomu hraje Čajkovskij. Roční období v poetické road movie.(18.10.2012)

Krajina zahalená lístím, odrazy postáv vo vode, slnečné lúče prebleskujúce korunami stromov, kvety kvetnúce a opadávajúce, tenký ľadový povlak, vločky dopadajúce na zem a rozápajúce sa na červených tvárach. Dusot kopýt, vánok vetra, šuchot trávy, praskot snehu. Jar, leto, jeseň, zima... a láska. Mlčanlivý krajkový impresionizmus. 85%(10.3.2015)

Krajková krajina ... kraj krajek(11.5.2009)

Celkom citlivá Sovietska animovaná poézia z nezabudnuteľnou hudbou Piotra Iľjiča Čajkovského ktorý tomu dodal ten správny atmosferický šmrnc. Jemná ničím nerušená pohoda v ktorej cez rozkvitnutú a neskoršie zasneženú prírodu prechádzajú ľudia na koňoch.. Na začiatku je zobrazený párik, čo symbolizuje určite jar. Potešujúce, že aspoň niečo dobré bolo nakrútené v Sovietskom zväze.(10.3.2015)

Před časem jsem napsala sonet, který se mi vybavil hned v první minutě této animované nádhery. K nakouknutí v mém deníčku.(2.11.2012)

Hezká krajová road-movie:-)(30.11.2012)

• Courtemanche

Tady není žádný příběh, nápad končil tam, že ,,Seasons,,. 1/5(27.11.2014)

Animace z krajek se mi tedy moc nelíbila. Ale hudba nádherná. Suma sumárum průměrný animovaný film.(18.4.2013)

Spojení krajkové krajinné imprese s hudbou P. I. Čajkovského přináší mocný umělecký zážitek, který možná více osloví dospělé než děti. Takovéto duchovně povznášející skvosty jsou, bohužel, v dnešních časech čím dál vzácnější.(17.5.2011)