Dračí doupě 2

Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God

Dračie diery 2

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Německo / Litva / Velká Británie / USA, 2005, 105 min

Seberme družinu hrdinů, přidejme nebezpečí v podobě šeredného draka a plešatého záporáka. Přihoďme navíc ještě jednoho liche, kterou svou nezávislost a aroganci dává pořádně vyžrat i hlavnímu záporakovi. Vznikne nám kýčovité dobrodružství na pár dračákovských víkendů. Ale udělat z něčeho takového film? Vlastně by mi to znělo jako dost špatný nápad. Těžko říci, jestli se povedlo. Dle obecného názoru asi ne. Mě se to ale líbilo. Už jen proto, že nějakých pořádně výpravných fantasy je zatraceně málo a člověku prostě knížky občas nestačí.(25.1.2012)

• Le_Chuck

Zlý kúzelník pripravuje pomstu a snaží sa oživiť spiaceho draka. Z Izmerského kráľovstva sa vydáva rescue tým v tej najklasickejšej zostave: chrabrý rytier, barbarka (Xenoidný typ), elfka, kúzelník a ufrflaný zlodej (punker). Po prvých nezhodách (rogue a barbarka) v sa grupa rýchlo zladí a môže začať boj za dobro a spravodlivosť. Príbeh klasický, spracovanie neurazí (žial bez štipky invencie), herci a dialógy poväčšinou desné (zabil som ti brata, odvaha je viac ako oceľ a kúzlo a podobné perly). Čoho sa tu ale dostane viac ako v LOTR-vi je kúzlenie. Áno elfka sa číní a blesky lietajú a si rochním (tri krát hip-hip). Vôbec súboje (hlavne s drakmi) sú na TV produciu nadpriemer, ale to je tak všetko. LOTR vládne fantasy. O tom nieje pochyb a preto je mi každý projekt snažiaci sa narušiť jeho hegemoniu nanajvýš sympatický. V dobrom. Pri D&D2 s vedomím, že ide o koprodukčný projekt, ktorý je primárne určený na video (podobne ako napr. Merlin), o podobných ambíciach hovoriť nemôžme. Čo, ale nemusí nič znamenať a dôkazom budíž práve Merlin. Inšpirácia LORT-om je tu viac než evidentná (kostými, lokácie, postavy), čo by až tak nevadilo, len invenčný prínos je prakticky na nule a to už problém je. V reáli to vyzerá ako fanúšikovský film podpriemerného tolkienistu, aj keď zas taký prúser ako jednička to nieje.(26.11.2005)

• honajz

Tohle hodně bolelo. Celé je to televizní až na půdu, režie odfláknutá, chemie mezi postavami vůbec nefunguje, jediný nadhled a humor sem vnáší Tulák, ale taky jen sem tam. Nejde mi ani tak o mizerné triky, ty se dají překousnout, když to má alespoň trochu chytrý scénář a dobrou realizaci. Tady se postavy chovají jak pitomci, hlavní zloun vlastně nic neumí, takže je s podivem, kde nabral ty sloužící skřety, nechá se přemoct strašně jednoduše a nakonec vlastně se zachová dobře, jen aby holka přežila. V prvním filmu to alespoň logicky odněkud někam šlo, odlehčujících hlášek a situací bylo dost, úkoly k řešení dostatečně chytré, a ne blbé, a fungovala chemie mezi postavami. Tohle je takový nepodělek. Taky než se rozjede, tak je skoro půlka filmu za námi.(9.10.2020)

• Chen

S ohledem na to, že jde o film určený přímo pro videotrh, se jedná slušnou odpolední "popcorn" podívanou. Lepší triky a zajímavější souboje by nebyly na škodu, ale sympatická věrnost předloze určitě fanoušky potěší. Já jsem Dračí doupě nikdy v rukou neměl, takže až tak nadšený nejsem, ale ani nemám důvod ohrnovat nos. 50 %(5.6.2006)

Tak tohle me fakt mile prekvapilo. Samozrejme clovek musi prekousnout par veci. Misty to pusobi dost lacine, triky az na par vyjimek jsou dost hrozny a herci se pohybujou od spatnejch po prumerny, pricemz naky charisma nepobral ani jeden. Ale kdyz clovek prekousne tuhle lacinost, tak se bude vyborne bavit. Pribeh je naprosto dokonalej, presne jak vystrizenej z rpg a podobne, parta hrdinu, kde nesmi chybet bojovnik a carodej, zlej kouzelnik, hromada kouzel, draci, mocny artefakty, pasti, za nepratele spousta potvor. Akorat obcas mi prislo, ze je nejaka postava malo vyuzita, treba ultra borec knez toho moc nepredvede. Ale celkove jsem se skvele bavil.(7.3.2008)

• - Natáčení probíhalo na hradě Trakai a v okolí města Vilnius v Litvě. (Terva)