Dračí doupě 2

Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God

Dračie diery 2

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Německo / Litva / Velká Británie / USA, 2005, 105 min

Jasný, má to pár nesrovnalostí a není to žádnej Pán prstenů, ale kdo dokáže zapomenout na to, že existovalo nějaké Dračí doupě 1 (pro mě ne zas tak špatné) a zároveň bude film brát spíše jako kdyby sledoval PC hru, kterou nemůže ovlivnit (většina záběrů totiž vypadá jako in-game záběry) a zároveň hrál někdy Dračák nebo jakékoliv RPGéčko (např. Sacred, The Elder Scrolls, Gothic, Diablo, The Witcher, Titan Quest, Baldur's Gate, Two Worlds, Wizardry, Ultima nebo Brány Skeldalu) bude uspokojen :)(2.12.2008)

Rozhodně lepší než první díl. Výtky v podstatě podobné - vypadá to spíše jako televizní film (ať již jde o efekty, kameru, rekvizity či herce), ale je zde určitý pokrok. Nezaujatý divák si film asi moc neužije, fandové D&D na tom již budou lépe, ostatní RPGečkaři se u toho budou spíše posmívat pravidlovému škatulkování a klasické epic fantasy naivitě o záchraně světa. Nedá se to brát moc vážně, ale vyloženě jsem se u toho nenudil, uběhlo to rychle a film svou úlohu splnil. 3*(28.1.2013)

• Terva

CITÁT - Před dávným časem byl stvořen artefakt zla............ Courtney Solomon, režisér prvního příběhu se odsunul (ani se nedivím) do produkčního týmu a režie se ujal Gerry Lively. Zaklínadlo "Prozření" mě osvítilo. To, co se mi nelíbilo v jedničce mi tady chybí. Ironie a vtip jsou pryč. Špatné jsou i v jedničce dobré, kostýmy a ani trikově se to vůbec nezlepšilo. Okamžitě zvyšuji hodnocení jedničky o jednu hvězdu. Tohle je rozhodně horší. CITÁT - Boha není možné zabít........ Ale tenhle příběh už je skoro zabit. Je vidět, jak tvůrci měli málo financí. On si totiž Solomon na první příběh musel půjčit 25 000 amerických dolarů od svých prarodičů, aby mohl snímek dotočit. Nakonec ho točil v Čechách v Praze a Kutné Hoře. Tento štáb se musel přesunout do levnějších krajů a tak se točilo za málo v Litvě. Bohužel tím trpí úplně všechno. Strašná kamera, příšerná hudba, televizní a tudíž podprůměrné triky, nesmyslné dialogy a herecké obsazení se snad ani nedá komentovat. Námět je dobrý, ale ostatní je hrůza. Ježíši Damadore, to je blbost!!!!(21.6.2013)

• Vaklaf

No, po děsivý jednotce jsem si někdy před deseti lety pustil dvojku. A byl jsem příjemně překvapenej, že je to docela dobrý. A teď jsem dostal chuť na nějaký nenáročný fantasy, tak jsem se rozhodl pustit si jí znova. No, už to tak dobrý nebylo. Spíš docela špatný. Prostě je to ten typ filmu, kterej když vidět, tak jen jednou. A ideálně trochu pod vlivem. Neb další moudro, ke kterému jsem u toho dospěl, je, že přestat chlastat a hulit podobným filmům neprospývá.(25.1.2019)

• tomtomtoma

Pokud zavedenější značka slibuje možnost komerčního využití, musí se nabídnutá šance bezezbytku využít. Tak vzniklo i volné filmové pokračování populární hry. Na tolkienovskou Středozem se nanesl prach zombie-hororu a lístek okouzlení starořeckým mýtem, z toho důvodu neschází ve výpravě hrdinů ani bojovnice Xena. Provedení je skromnější, televizní. Samotný příběh nedokáže uchvátit a film snad potěší fanoušky fantazijně-dobrodružného žánru a malé děti. I zlo se může vývojem událostí cítit zneuctěno, pomstu si následně dokáže vychutnávat úměrně se zkázonosnou silou odplaty. Hlavním hrdinou výpravy je Berek (Mark Dymond), chrabrý junák politicko-vojenské elity Izmerské říše. Ušlechtilá a všemi uznávaná autorita je vzorem pro všechny poctivé lidi. Kdo jiný by měl záchranné expedici velet? Hlavní ženskou postavou je Melora (Clemency Burton-Hill), mladá talentovaná čarodějka a Berekova životní partnerka. I přes zombie prokletí se nikdy nevzdává. Hlavním padouchem je starý známý Damodar (Bruce Payne). Jeho prožité utrpení lze vnímat jako nespravedlivé, touha po odplatě je pochopitelná, samotný způsob uspokojuje jeho vlastní bolavé rány. Ženský poloobnažený šarm přináší chrabrá a nezdolná bojovnice Lux (Ellie Chidzey) a elfská kouzelnice Ormaline (Lucy Gaskell). Jistý humorný nadhled dodává Nim (Tim Stern), vynalézavý, výkonný a příliš hrdý zlodějíček. Nahrazuje chybějícího trpaslíka. Z dalších rolí: kouzelník výpravy Dorian (Steven Elder), obezřetný vrchní čaroděj Oberon (Roy Marsden), či proradná stvůra lich Klaxx (Aurimas Meliesius). Film dokáže zabít čas, ale spokojeni s ním mohou být snad jen fanoušci daného žánru.(8.12.2017)

• - Natáčení probíhalo na hradě Trakai a v okolí města Vilnius v Litvě. (Terva)