Dračí doupě 2

Dieter Stempnierwsky

Rodney Holland

Kostýmy:

Daiva Petrulyte

Seberme družinu hrdinů, přidejme nebezpečí v podobě šeredného draka a plešatého záporáka. Přihoďme navíc ještě jednoho liche, kterou svou nezávislost a aroganci dává pořádně vyžrat i hlavnímu záporakovi. Vznikne nám kýčovité dobrodružství na pár dračákovských víkendů. Ale udělat z něčeho takového film? Vlastně by mi to znělo jako dost špatný nápad. Těžko říci, jestli se povedlo. Dle obecného názoru asi ne. Mě se to ale líbilo. Už jen proto, že nějakých pořádně výpravných fantasy je zatraceně málo a člověku prostě knížky občas nestačí.(25.1.2012)

• Ombak▼Penari

Tak je to asi o něco málo méně blbé než jednička, ale vcelku to drží její standard. O něco málo lepší efekty, o něco málo přijatelnější herecké výkony a pár lepších nápadů, ale tím to vcelku hasne. Několik ucházejících obrázků s jinak příšerně udělanými draky. Pokud bychom se rozhodli to brát skutečně jako moderně pojatou pohádku, tak to asi bude jen prostě horší pohádka, ale pokud to zařadíme do žánru fantasy (což rozhodně není to samé), kam se samozřejmě hra Dračí doupě řadí, tak to je prostě příšerné. Snad každý, komu je fantasy žánr blízký, byl alespoň částečně odkojen touto hrou (další část bývá zpravidla četba Tolkiena) a při pohledu na toto pojetí světa jmenované hry se mu musí chtít vraždit. Je to prostě hrůza a totální nepochopení, jinak to říct nejde.(9.12.2014)

• M.Macho

Kvalitativně někde mezi filmem Dračí doupě 1 a levným plagiátem Diabla. Zkrátka rpg po lanu, kde má každý své místo - warrior, wizzard, rogue, barbarian a priest. Toto epické vyprávění bych zařadil někam k vnějšímu okraji světa, tedy na tu hranici, kde končí placatá země. Je to patetické, ale to nevadí, protože 2 záběry na utnutou končetinu to zachrání. Je to ne příliš dobře naanimované - drak co spolkne magickou kouli by určitě nechtěl, aby mu krku rejdily špatně koordinované polygony... Doupě 2 - peklo tak někde...(8.8.2009)

• Terva

CITÁT - Před dávným časem byl stvořen artefakt zla............ Courtney Solomon, režisér prvního příběhu se odsunul (ani se nedivím) do produkčního týmu a režie se ujal Gerry Lively. Zaklínadlo "Prozření" mě osvítilo. To, co se mi nelíbilo v jedničce mi tady chybí. Ironie a vtip jsou pryč. Špatné jsou i v jedničce dobré, kostýmy a ani trikově se to vůbec nezlepšilo. Okamžitě zvyšuji hodnocení jedničky o jednu hvězdu. Tohle je rozhodně horší. CITÁT - Boha není možné zabít........ Ale tenhle příběh už je skoro zabit. Je vidět, jak tvůrci měli málo financí. On si totiž Solomon na první příběh musel půjčit 25 000 amerických dolarů od svých prarodičů, aby mohl snímek dotočit. Nakonec ho točil v Čechách v Praze a Kutné Hoře. Tento štáb se musel přesunout do levnějších krajů a tak se točilo za málo v Litvě. Bohužel tím trpí úplně všechno. Strašná kamera, příšerná hudba, televizní a tudíž podprůměrné triky, nesmyslné dialogy a herecké obsazení se snad ani nedá komentovat. Námět je dobrý, ale ostatní je hrůza. Ježíši Damadore, to je blbost!!!!(21.6.2013)

Pouze průměrné fantazi,ale pro nadšence Dračiho Doupěte(což sem kdysi já byl) dostatečná náplast na prázdnotu v této oblasti filmu.klasické schema družiny je zde vhodné,narozdíl od jiných fimů a rozhodně bych se mu nebránil.do filmu je občas nenuceně vložen humor a ten k pravému Dračímu Doupěti jak sem ho kdysi hrával já rozhodně patřil.dal bych spíš 3 a půl hvězdy(2.4.2006)

• - Natáčení probíhalo na hradě Trakai a v okolí města Vilnius v Litvě. (Terva)