Nukleární cíl

Nuclear Target

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2005, 92 min

• otík

Wesley Snipes se tentokrát v dalším béčkovém filmu z rumunsko-britské produkce zaplétá do mocenského boje v Čečensku. Někdo jej a jeho jednotku využil k vlastnímu prospěchu a nechal je umístit terč pro raketu na aktivní reaktor. Přijdou na ten podvrh včas a dokáží ještě změnit cíl smrtící rakety? Další ultra levný akčňák z počátku hodně nudí, při akci vyvolává smích a na závěr jen nevěřící kroucení hlavou nad stupidní zápletkou. Ale vezmu-li to kolem a kolem, jednou se na to podívat dá. Na závěr jen smutná poznámka. Proč Wesley začíná upadat na stejnou filmovou úroveň jako Dolph Lundgren?(5.1.2006)

• Ikewoo

Vlastně celý film nějak nedával smysl a byl celkem zklamáním, protože i akční scény byly laciné, při výbuších létal každý z lidí na obraze vzduchem několikrát, zásah do paže většinou spolehlivě zabíjel, elitní americké komando tam pobíhá jako partička teenagerů s intenzivním výcvikem Call of Duty na paintballu a tak podobně. Navíc by si člověk řekl, že v roce 2005 mohli sehnat pár záběrů ruských stíhaček a nemuseli místo nich cpát americké stroje jako za studené války. Dívatelné to je, jednou a ještě s dalším podobným filmem na pozadí, abyste se nenudili...(10.7.2012)

• ssfan

Je jasné podle hodnocení, že Nukleární cíl nebude nějaký skvělý akčňák. Přesto jsem se u sledování ani moc nenudil. Všechno vypadá bohužel velmi béčkově, ale díky napínavému příběhu se to dá oželet. Ve filmu je poměrně hodně přestřelek, nějaké honičky také najdeme. Škoda, že Wesley nepředvedl nějaké souboje muže proti muži. I přes nízký rozpočet se celkem povedly i scény s letadly. V rámci béček silný nadprůměr, v globálu tak na dvě hvězdy. 45%(25.6.2009)

• Malarkey

Tak nějak co čekat od takovéhoto filmu s hodnocením, které tady na mě při psaní komentáře vykukuje? (35 %) Wesley Snipes se narodil pro akce a nejspíš v nich také umře, jednou. Tenhle film, jak už se v ostatních komentářích píše je spatlanina akcí z jiných filmů, dávající do sebe právě film s názvem Nukleární cíl. Ty dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se u té akce občas bavil, a nesledoval to, co je čí kopie. Film jako příběh byl hrůzný, Wesley toho moc nenamluvil a vté černočerné tmě se docela i ztrácel, takže bylo problém vystopovat i jeho herecký výkon, ale nakonec se to podařilo, a samotný film, řekl bych by mohl klíďo mluvit za něj.(25.9.2008)

• Gimli

Zlí pánové vymyslí zákeřný plán a využijí přitom hodného pána, který do akce nechce jít, protože kdysi udělal velikou chybu. Ale milá paní mu řekne, že to není jeho vina, takže do toho jde a všechny zlé pány zneškodní a s pomocí milé paní odhalí ten zákeřný plán. Kolikrát to tu bylo? Nesčetněkrát. A když se to ještě odflákne a invence se hodí do koše, tak mi to vůbec nevoní.(17.5.2009)