Bokusacu tenši Dokuro-čan (TV seriál)

• Japonsko

撲殺天使ドクロちゃん

• Japonsko

Bokusatsu tenshi Dokuro-chan

Bludgeoning Angel Dokuro-chan

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2005, 4x25 min

Zhruba dvě minuty po začátku prvního dílu jsem se začal řezat smíchy a vydrželo mi to až do konce dílu posledního. Úvodní titulky patří do truhličky se zlatou rytou destičkou "best of perversion", a zbytek seriálu na tom není o moc "hůř". A když napíšu, že po tomhletom už fanouškům anime nikdo nemůže věřit, že nejsou pedofilové, těžko vás můžu přesvědčit o tom, že sex v Dokuro-chan není to hlavní, dočkáme se i pěkně ujeté politické satiry, freudovské verze Kafky a ještě něčeho navíc. Nicméně přesvědčování a vysvětlování je na nic, TOHLE SE MUSÍ VIDĚT!!! A hlavně slyšet... Největší anime úlet, jaký jsem viděl; podle mě by si zasloužil pořádný a v duchu seriálu švihlý konec, ne ten co je k dispozici, ale člověk holt nemůže mít všechno co chce;) Pokud to nebude první anime co v životě uvidíte, garantuju vám p(r)ožitek vyjádřitelný hodnocením 90%. PS:Dost pomůže, když si na wikipedii projdete sekci "trivia", spousta sov, které nejsou tím čím se zdají být, pak ukáže svou pravou tvář;) A to je opravdu všechno, tak piru piruuuu!:))(7.9.2006)

Podle místních komentářů jsem se na seriál dosti těšil. Námět je pro mě příjemně zvrhlý, ale zhruba polovina legrace jde trošku jiným směrem. Opravdu nemám rád mumioidní kresbu a jak Cedr říká: "záchodový humor". Rozhodně to není střílení jednoho vtipu za druhým, ale některé jsou opravdu výborné. Kdo by kromě fanoušků Happy Tree Friends čekal, že mučení, zabíjení, oživování a následné omlouvání může být vždy tak zábavné... Délka seriálu mi přijde spíš jako nevýhoda, protože postavy mi byly celkem sympatické a na konci mě jedna scéna docela dojala. Když pominu věci co nesnáším, tak jsem se příjemně bavil a ani mi nevadí, že už týden nemůžu dostat z hlavy:Pipiru piru piru pipiru pi(14.5.2008)

Něco tak šíleného může vymyslet snad jen Japonec. Sexy andělíček každých 5 minut urazí hlavu svému nejlepšímu příteli, aby ho pak následně zase přivedl do světa živých. Co mě ale překvapilo mnohem víc je to, že se mi to i při své ulítlosti vážně líbilo. Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem si nebyla jistá, co si o tom (a zejména o tvůrcích) mám myslet, ale po skončení posledního dílu jsem už jen litovala, jak to je krátké. Dokuro, ale i ostatní postavy, jsem si během těch 8-mi dílů stihla dost oblíbit (ačkoli si narozdíl od pánské části publika rozhodně nepřeju jednou objevit ve svém pokoji onoho okouzlujícího andílka ;)) a z titulní písničky nemůžu ještě teď. Už i samotné animace jsou nádherné a když se k tomu ještě dodá ten správný příběh... Asi jeden z nejpraštěnějších počinů, co jsem kdy viděla, ale zároveň jeden z nejlepších.(28.2.2006)

• yenn

Poprvé mi první dvoudíl díl přišel opravdu střelený a vtipný, ovšem zbylých šest epizod už za moc nestálo, jelikož s výjimkou několika světlých okamžiků jsou v nich střelenost i humor hodně jednotvárné. Podruhé už nepobaví ani první část. Nuda. Nejlepší pasáží je úvodní znělka. 3/10(7.10.2006)

• gibbon

Tak půjdu proti proudu jediný - 撲殺天使ドクロちゃん je tuctové anime pro děti na 中学校 (2. stupni základní školy) upoutávající neustálým řevem, násilím a fanservicem. Jemu podobné jsou vysílány x-krát do roka. Originálního v něm není ani zbla, ve stejném duchu se nesou snad stovky hloupých mang, které si člověk koupí cestou do školy, kde je vyhodí. Vizuální forma je ono univerzální, laciné, počítačové anime bez výtvarného stylu, který by mu mohl dát 漫画家 (kreslíř mangy). Alespoň o řád lepší jsou například žánrově podobné, jarní "High School Girls", právě běžící "Kamisama Kazoku" (Boží rodina) nebo i režisérovo starší "Janguru wa Itsumo Hare nochi Guu" (V džungli byl vždy klid. Pak přišla Guu), které je narozdíl od Dokuro-chan vtipné. Nemám tušení, čím si právě ona zasloužila pozornost všech tady...(6.8.2006)