Pravdivý příběh jedné z nejvýstřednějších dam londýnské předválečné smetánky a jejího divadla Windmill. Protagonistkou vyprávění, situovaného do předválečného a válečného Londýna, je sedmdesátiletá Laura Hendersonová, která se po smrti bohatého manžela v nové roli vdovy nudí. Podlehne okamžitému impulsu a koupí v londýnském Soho zchátralé divadlo Windmill. Zrekonstruuje ho a pod vedením uměleckého šéfa Viviana Van Damma jej promění v divácky atraktivní music hall francouzského střihu, který láká diváky nonstop zábavou a později i dívčí nahotou. Autoritářská, pyšná a prostořeká dáma se trpělivému Van Dammovi neustále plete do práce, jejich profesionální vztah je velmi bouřlivý, ve skutečnosti však osamělou volnomyšlenkářskou šéfku a korektního ženatého direktora spojuje nikdy nevyřčené citové porozumění... Snímek je především stylovým vyprávěním o konkrétních lidech v konkrétním čase na místě, které vstoupilo do historie britské divadelní zábavy. Děj a jevištní čísla jsou ve filmu těsně spjata s dobovou atmosférou a konkrétními historickými okolnostmi. Zábavná konverzační komedie se tak ve své druhé polovině mění v seriózní poctu lidem, kteří svůj život spojili se showbyznysem, byť šlo na první pohled pouze o pokleslou únikovou zábavu. Film renomovaného britského režiséra Stephena Frearse, který získal celou řadu cen, se může pochlubit i znamenitými představiteli hlavních rolí Judi Denchovou a Bobem Hoskinsem, který je též jedním z jeho výkonných producentů. (Česká televize)

Matty

Angličtí lordi vs. ženská nahota. Kdo s koho? I na Stephena Frearse velmi nezábavný retrofilm. Judi Dench a Bob Hoskins, každý jiný, oba nesympatičtí a k sobě přitahovaní jenom z vůle scenáristy. Ten vyprávění zpustlé jako pole po boji někdy v závěru druhé třetiny z nepochopitelných důvodů obohacuje o romantickou mini-vsuvku. Aby nechyběly nějaké ty emoce, aby i nějaká ta slza ukápla. Tato málo vtipná, hodně patetická óda na „jinou dámu“ a spoustu jiných společností oblíbených faktorů, je nejkoukatelnější v těch nejméně filmových, totižto v divadelních momentech. Kdyby Frears se stejnou invencí inscenoval zbytek filmu, nad třemi hvězdičkami bych váhal podstatně kratší dobu. 55% ()

Malarkey

Dobové komediální drama na úrovni, jak to umí jen Angláni. Decentní, sem tam obhroublé, sem tam vtipné a sem tam trošku nudné. Judi Dench nicméně standardně dobrá. ()

Faye

Anglie 1937. Film začíná pohřbem, po oficialitách a po té co odjede kolona nablýskaných aut, čerstvá vdova vesluje sama na loďce a zoufale brečí. Je to její definitivní rozloučení s manželem a smutkem. Má peníze, konexe a především chuť do života. A na nějaké rady, co se sluší a patří .. „Když ti zemře manžel, je obvyklé pomáhat sirotčinci“. Kašle!!!! „Nic o tom nevím“. Náhoda ji přivede k divadlu, které je zrovna na prodej. Nezdolná dáma ( i když používá často slova pro dámu nevhodná. „Latinsky neumím“) věčně v konfliktu se svým manažérem a její první pokusy o kabaretní vystoupení. Jenže, konkurence je velká, chce to nápad, něco nového, chce to skandální nápad! Nahé dívky. Smekám před Laurou Henderson, která během války ignorovala i vládní příkaz k zavření divadla, a zároveň před báječnou Judi Dench. Nominace na Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli a za kostýmy jsou rozhodně zasloužené. ()

emma53

Tak jsem se defeinitivně rozhodla, že budu klidně s tou svojí pětkou vyčnívat, protože já jsem byla maximálně spokojená. Pro mě to byla báječná show, která měla šmrnc, vtip, jiskru a spád, chvilky smíchu střídaly ty smutnější v akorátním poměru a já se ani trochu nenudila. A to nemluvím o ústřední herecké dvojici Judi Dench a Boba Hoskinse, protože oba byli k zulíbání kouzelní. Bezvadná divadelní atmosféra podpořená pohledem na krásná nahá ženská tílka v Nude Revue je pro mnohé mužské plémě určitě plusovým bonusem. A jestli je tenhle příběh alespoň z části pravdivý, tak ve své době klobouk dolů před Laurou Hendersonovou a Vivianem van Dammem. ()

gudaulin

Při sledování Frearsova snímku jsem si vzpomněl na vtip zjevně směřující na nejmenovaného českého premiéra. Pokud se pane redaktore ptáte nás, prostých miliardářů... Příslušníci zbohatlických elit mívají potřebu ukazovat svou lidskou tvář a získávat sympatie těch dole. Scénárista i režisér se sice snaží, seč můžou, ale mě neopouští intenzivní pocit, že sleduji svéhlavou arogantní dámu, která je schopná přivést svoji indickou služku za práh zoufalství a deptat své okolí se stejnou vášní, s jakou se chopila příležitosti zachraňovat divadelní scénu. Nenašel jsem k postavě ztvárněné Judi Dench cestu a s Bobem Hoskinsem jsem na tom byl jen o málo líp. Navíc spojení vlastenectví s provozem šantánu prodávajícího erotiku mi nepřijde až tak košér, a tam, kde tvůrci mají pocit, že vyhmátli ten nejsilnější patriotický okamžik, cítím, že se ošívám. Na to, v jakém prostředí se příběh odehrává a jaká jména má režisér k dispozici, vidím nevyužitý potenciál. Celkový dojem: 55 %. ()

genetique

Príjemní herci, no aj kvalitne nepríjemná nuda ma zasahovala počas celého filmu, čo je veľká škoda. Film s taký nápadom. Neslušná vdova, zásadový Žid a britský Moulin Rouge. Človek by povedal, že z toho sa dá vyťažiť oveľa viac. Línia komédie temer žiadna (potenciál obrovský) a pár dramatických okamihov film nezachráni. 55%. ()

NinadeL

Show začíná je klasický případ filmu, který by měl díky stupidnímu českému distribučnímu názvu rezignovat na jeho skutečný obsah. Čili pokud se ale bavíme o Mrs. Henderson Presents, setkáme se zdařilou dobovkou Stephena Frearse, která pojednává o slavných letech divadla Windmill, divadla slavné nahé revue, které prožilo fascinující éru ve 30. letech a během válečného bombardování Londýna zůstalo otevřené. Nedivím se, že se posléze z látky stal i muzikálový kousek, protože ten styl londýnských follies je zkrátka atraktivní. ()

Falko

Celkom zabavny, ale aj smutny film s vynikajucou Judi Dench podla skutocnosti. Zo zaciatku som mal trosku obavy, ze snad to nebude prilis nudne, ale herecky koncert Dench-Hoskins bol zaujimavy a este k tomu zacala 2. svetova vojna a s nou prislo i bombardovanie Londyna. Avsak divadlo s muzikalovou show zabavalo ludi dalej, aj napriek vladnemu prikazu k zavreniu divadla. Zasluzena nominacia na Oscara pre Judi Dench, tak ako aj o rok neskor za film Zapisky o skandale s Cate Blanchett....... 17.04.2008 ()

Rex Mundi

Prepínam telku, film začína... zaujal ma názov, obraz zavoňal starými časmi... potom sa objavila Judi Dench... potom som si pozrela obsah. Bolo rozhodnuté, že pozerám ďalej. O nejakých 15 minút neskôr - keď už som bola načisto očarená - som ešte pozrela na ČSFD a uvidela meno režiséra - prípad bol jasný, môj obľúbenec Stephen Frears! Ďalej už sa môj vzťah s týmto filmom vyvíjal len harmonicky a romanticky. Skvelý zážitok, maximálne sa mi páčilo :-) ()

D.Moore

S přehledem natočený a zahraný společný koncert Judi Dench a Boba Hoskinse. Na jiných postavách než na energické umíněné dámě a rázném impresáriovi totiž takřka nezáleží, vše se točí jen kolem nich, oni dva jsou ty ostrůvky jistoty ve válkou zmítaném Londýně. A to není vůbec špatně. ()

Jamal

Opravdu dobrá show, i pro nás neúčinkující. Výborná Judi Dench, výborný Bob Hoskins, krásná Kelly Reily. Vždy když se ale řeklo pane Van Damme, docela mě to rozesmálo, jak tam stále stařičkej a tlusťoučkej Bob, vždy jsem si ale vzpoměl na starého známého akčního bojovníka se lvím srdcem. (( ::, ale zpět k filmu, Anglie, respektivě Londýn v době před a v začínající 2. světové válce a v následném bombardování Londýna. Jak divadlo vedlo samostatný boj v podporování vlastních vojáků a jak tato cesta byla trnitá, jinak by to nebylo drama natočené podle skutečné události. ()

IQ Tiqe

Stará zámožná vdova, značně svérázná a prostořeká, si po smrti svého muže z nudy koupí divadlo a zakrátko se rozhodne pořádat představení, v němž budou vystupovat nahé dámy. Originálně vtipné, uštěpačné poznámky s ředitelem divadla. Judi Dench, jak ji neznám. Jeden citát mluví za vše: „A pokud se to někomu nelíbí, ať si políbí prdel.“ Zábavu naruší válka a něco málo prostoru dostane Kelly Reilly ve vedlejší roli, kvůli které jsem si film pustil. [monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Slarque

Judi Dench je opět úžasná, ale to samo o sobě nestačí. Jak z vyprávění na chvíli zmizí, hned začíná být méně zajímavé. A nezachrání to ani Bob Hoskins ani skvostná dobová výprava. Je škoda, že film nemá více postav, i Kelly Reilly je tu pouze jako krásné tělo, ale jako herečka tu má tak dvě tři scénky. Takže dobrá životopisná komedie, ale mám dojem, že tenhle námět měl na víc (70%). ()

eLeR

Príjemné a pohodové poohliadnutie do histórie na jednu zaujímavú dámu s plnou peňaženkou. Judi ako madam Laura bola naozaj čarovná, jej hádky s manažérom Vivianom boli osviežujúce a páčila sa mi aj samotná šou. 3,5* ()

rikitiki

Rozmarně hořkosladká komedie, kde nejvtipnější jsou dialogy mezi zatvrzelým ředitelem divadla a diblíkovskou majitelkou, která se chce provozováním varieté zabavit ve svém vdovství a, jak se ukáže nakonec, možná má i hlubší důvod. Roztomilá byla i hlavní hvězda nahé show - dívka porcelánové krásy a prořízlého jazyka. ___ Je to milý, uhlazený film, který vzbuzuje v divákovi převážně příjemné pocity. Uhlazuje ale i válku, její dopady, dokonce i tragédie, které způsobí, vyznívají jakoby byly zabalené do sametové krabičky a převázané mašličkou. ___ Je to pohádka, která si neklade za cíl divákem jakkoliv otřást. /12. 11. 12./ ()

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

05.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je… (více)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení