Etuda z alba

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1987, 4 min

Jeden z nejhezčích, nejmilejších a nejlepších krátkomentrážních filmů, co jsem viděl. Pavlátová prostě umí !(18.12.2009)

Není nad správné podání a argumentaci!! :o)(19.7.2014)

Žensky rafinované riešenie zdanlivo nezmieriteľnej partnerskej komunikácie v jednoduchej a vtipnej animovanej skratke. Partnerka si uvedomí, že muža nezlomí štebotavý protihlások ale len praktické použitie porekadla o láske idúcej cez žalúdok. Hurónske mužské "A" končí učičíkané partnerkiným "b" na dne ukojeného samčieho žalúdka.(3.1.2007)

Výborné zachycení problému pointy mezi muži a ženami, které se zdá že všem asi uniká. Znázorňuje domácí hádku s rozdílnými názory. Jde tu o chování postav. Po tvrdohlavém naléhání muže na ženu, žena zvolí výbornou taktiku a muže přesvědčí o svém názoru diplomaticky, jednoduše a geniálně.(5.12.2007)

• tom88

Príšerne jednoduchá animácia, polovica videa strašná nuda, nevtipnosť, ale na druhej strane lepšia pointa.(1.11.2008)

Tak jednoduché a tak pravdivé. Ješitnost mužů versus svéráznost žen, věčný boj, který má přitom tak jasná řešení. Odkazuji na knihu Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše od Johna Graye.(25.4.2010)

Snímek má značný filozofický přesah, ač se to na první pohled nezdá. Jen si to vezměme, muž vydává "á", žena "bé". No a "á", to je přeci vysoce humanistický výkřik, prolíná se do všech oblastí lidské činnosti a vědění, vyskytuje se jak v operních sonátách, tak ve přírodních oborech, neboť co jiného ze sebe vyrazil Einstein, když přišel na svou slavnou rovnici (kterou pak jistý donald Einsteinovi ukradl, zhmotnil v podobě svých dvojitých hambáčů a vytřískal na ní miliony, ale to sem nepatří). Zato to ženské bé, bé... to žádný normální člověk nevydává, snad s výjimkou pár ubrečenců, jedná se tedy o zvuk vrcholně zvířecí, ovčí. Takže Pavlásková chtěla říct, že muž je člověk a ženská zvíře. No, odvážná to žena, já bych si to v dnešní přefeminizované době nedovolil. Poučení ze snímku je také nad slunce jasné, člověk má žít pouze nemateriálními věcmi, jakmile se dá do žrádla, padá na zvířecí úroveň.(3.12.2013)

Ukázka toho, že k zážitku z filmu stačí jednoduchá animace, pokud snímek obsahuje zajímavé téma (navíc vtipně zpracované).(15.11.2013)