Ohnisko

Inside

Kanada, 2002, 112 min

Michel Jetté

Larry Lynn

DVD 16 (AJ) - Koukám, že tenhle film naposled někdo hodnotil před 2 a půl lety :) No já se ani moc nedivím, kanadské filmy nejsou asi tak vyhledávané, obzvlášť pokud se jedná o 11 let starou záležitost. Před devíti lety, kdy se mi tenhle snímek dostal na DVD do ruky, sjel jsem ho v krátkém rozmezí rovnou 2x. Nějak mě to tenkrát dost bavilo a považoval to za kvalitní drama z lochu. Dnes ale musím zkrotit své vášně a ohodnotit Ohnisko tak, jak je pro něj záhodno. Protože zde bylo hodně zbytečných momentů. Zejména romantické scény a rádoby filosofické úvahy. Mělo to sice svou špinavou vězeňskou atmosféru, ale ta mi v porovnání s jinými novějšími (a vlastně i staršími) vězeňskými filmy přišla méně atraktivní. Zde i v některých pasážích děj hodně stál na místě, divák se mohl i častokrát nudit a akční scény, které alespoň mohly povznést kvalitu do vyšších pater, tak nečinily. Za prvé jich bylo málo a když už se vyskytly, tak stály za prd. Závěrem ještě vzpomenu na krutou scénu "znásilnění", která byla vskutku drsná a mrazilo při ní. No a je tu konec mého komentáře, takže ještě zbývá udělit počet procent. Činím tak. 60%(23.11.2013)

Možno po dejovej stránke je to nič moc, ale tá zkazená atmosféra väzanie a myšlienky, ktore tu vyznievajú až psychopaticky pravdivo robia z tejto kanadskej dekadentnej snímky niečo omnoho viac. Dávam tri a pol, zakrúhľujem nahor. Neivem prečo, ale asi pre tú atmsoféru.(13.2.2009)

Film ze začátku vypadal nadějně, ale pak to upadlo minimálně do průměru. Na to, že to bylo z vězení, tak bída.(31.1.2007)

• Hapretor

Michal Jetej tímto počinem poctil diváky (mě) snad nejnudnějším filmem z prostředí vězení, co jsem kdy viděl. Šíleně ubíjející děj a nesmyslné romanticko-filozofické flashbacky - tak se dá stručně charakterizovat toto dílo. Never More!(20.5.2011)

Dost ubohé, ale filmy z prostředí věznic mě prostě berou. Tak jako krupicová kaše.(31.1.2007)

Skvělý film z vězeňského prostředí, i když herecké obsazení nic moc. Romantické scénky během filmu byly zbytečné, ale daly se překousnout. Na filmu se mi nejvíc líbily naturalistické prvky, které byly dovedeny téměř k dokonalosti. Máte možnost vidět drsné boxerské zápasy, znásilnění, sprosté scénky a reálné zachycení všeho možného. Samotná věznice na mě působila špinavým, surovým dojmem. Bylo tu velmi pestré spektrum postav, což oceňuju. Nechyběla vězeňská prostitutka (vlastně to byl chlap), u které jsem si říkal, co to má znamenat. Pak to byl blázen a různé vězeňské gangy, které spolu neustále soupeřily. Největším bossem byl samozřejmě Tarzan, který měl kontakty i se samotným ředitel věznice. Claude brzy zjistil, jaká pravidla tady panují a měl co dělat, aby zůstal naživu. Marně se snažil utéct, ale vždy se vrátil zpátky. Na konci filmu jsem pochopil, že být vězněm je jeho osud.(3.2.2011)