Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

• Momo_desu

Pre mňa je to to isté ako predošlé diely len viacej šikmých očí....(14.2.2013)

• Faye

Zřejmě kouzlo nadupaných aut nějak nedokážu ocenit. A to i mimo plátno a obzvlášť poslední dobou. Možná i proto, že v autě do mě napumpuje adrenalin hlavně svítící kontrolka na benzín a zvědavé dotazy policejní hlídky ohledně náhradních žárovek, lékárničky atd. Vlastně nevím proč se na Fast and the Furious vůbec ještě dívám. V jedničce byl alespoň okouzlující blonďáček Paul Walker. A tady. I když Sean, ten má zase pozoruhodný talent na jazyky, vůbec jsem si nevšimla, že by měl nějaké problémy s výukou v japonštině :- ))). No nebudu v tom šťourat. Jdu se cournout pár kiláků po městě (pokusím se podle pravidel maximálně 50km v hodině) a jestli se ještě dnes, při té závratné rychlosti, stihnu vrátit, tak možná zvednu hodnocení i u téhle pitomosti a to čistě ze závisti. Teda ta japonština to byl výborný nápad!!! Na to si vzpomenu i po letech :- )))). Čímpak nás překvapí příště???(13.7.2006)

„Chlapče, vieš, kto ja som?“ – „Japonský Justin Timberlake?“ Príjemné prekvapenie, ale to by po príšernej a úplne zbytočnej dvojke s Walkerom bolo takmer všetko. Druhý diel prakticky so sériou RYCHLO A ZBESILO nemá nič spoločné, ak nerátame rýchle autá. Nielenže sa v ňom neobjaví žiadna zo známych postáv predchádzajúcich dvoch dielov (SPOILER no dobre, cameo má Vin Diesel, ale je to úplný koniec, scéna má dve minúty a s ústredným hrdinom prehodí asi 5 viet SPOILER), ale nejde ani o „klasické“ závody, ale o štýl, ktorý som doteraz nepoznal – tzv. driftovanie (toto pomenovanie sa dokonca dostalo do pôvodného amerického podnázvu). A hoci nie som žiadny fanúšik áut, celkom ma to zaujalo. Nečakane ma tiež zaujali sympatické herecké výkony (najmä Sung Kang je ako sebavedomý a vlasatý hrdinov mentor-rovesník a „medzi Dobrom a Zlom uväznený“ Han veľký talent), dobre nakrútené akčné scény a exotické Japonsko, v ktorého fascinujúcich reáliách sa dej odohráva.(27.5.2011)

• sepp

Krasna ukazka jak ze spatnych filmu vzit to nejhorsi a jeste to "vylepsit" na kvadrat. Po tezko snesitelne jednicce a pripitomele dvojce nam hollywood predstavuje svoji predstavu mozkoveho klystyru ci snad filmove lobotomie...(8.7.2006)

• Mahalik

Když se už tak debilní film dostal do fáze, kdy už nemohl být trapnější, přišla bojová scénka, kdy se mezi sebou utkává rádoby cool Bow Wow s asiatem. A pozor bitka má neskutečně vážný důvod (i já bych se nasral do běla), prostě ten Bow prodal asiatovi iPod, kterej nehraje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ovšem to není všechno, pak se tam připlete hlavní hrdina, který nejen že se ve filmu už po stý ztrapní, ale dá tomu protivníkovi iPod vlastní!!!!!!!!!!!!! To už sem naprosto nezvládal...No a pak jsem u toho usnul....probudil se a zjistil, že i když už se film blíží ke konci, pořád vím oč běží (až tak předvídatelný scénář to byl). Tenhle film prostě ocení jen šampón-meni. Neskutečná ztráta času!(28.3.2008)

• - Volkswagen do filmu věnoval 4 prototypy R32 a Tourany. Toyo přispělo 4000 pneumatikami, z nichž byla použita sotva polovina. (HellFire)

• - VeilSide RX-7, které řídí Han, bylo speciálním autem, které vyhrálo ocenění „Best of Show 2005“ na autosalonu v Tokyu. Jeho cena činí 150.000 dolarů, z čehož jen interiér stojí 20.000 dolarů. Universal ho dostal za 50.000 dolarů a předělal kompletně jak interiér, tak vnější nástřik. (HellFire)

• - Topánky, ktoré chcel Seanovi (Lucas Black) predať Twinkie (Shad Moss), boli Air Jordan XXI vo farebnom prevedení Varsity Red/Black/Silver. (Real Tom Hardy)