Rychle a zběsile: Tokijská jízda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

S výběrem hlavního hrdiny tvůrci pohořeli... Lucas Black má 24 let a hrál 17ti letého kluka, co miluje rychlou jízdu a závody. Vůbec mi to nesedělo. Hlavní příběh je taky špatný tah - jednoduchý, předvídatelný... Na tento film se dá dívat jen kvůli autům. Takové nádherné káry se jen tak nevidí. Adrenalinové závody si milovník aut taky určitě užije. Mě se ta motorová část filmu líbila, ta druhá je o ničem. Takže když to shrnu: Kdo nemá rád auta, tak ať se na to raději nedívá.(25.7.2006)

Dvojka mala fajn akcie, Walkera a Gibsonové hlášky. No a trojka ma ...drifty. Že je to málo ? No dobre, ma to ešte Japonsko, cool scény cool soundtrack a nemastný neslaný príbeh. Je to síce slabé, ale nemôžem tvrdiť, že by som sa pri tom extrémne nudil. Herci sú síce nevýrazný (jedine Sung Kang za niečo stojí), ale dá sa to prežiť. Nenáročná oddychovka, ale so sériu to ide dolu vodou. 60% - 3*(13.10.2009)

• 5150

Před vstupem do kinosálu jsem vypnul mozek, pohodlně se usadil a jenom špičkou boty si poklepával v rytmu hip-hopu, rapu a ještě čehosi dalšího co ani neumím pojmenovat. Na plátně se hned do velkých obrátek roztočily kola nablýskaných aut a jen málokdy zpomalily na životu bezpečnou rychlost. Být mi -náct tak slintám blahem, ale i tak jsem spokojen!(29.7.2006)

• Gilmour93

Spoře oděné šlápoty, barevné autíčka, rčení o hřebících, vzletné kecy, tokijský smog z exhalací a především umění driftovat - důležitější než erudice v kardiovaskulární chirurgii. Když si k tomu připočtete hlavního hrdinu o charismatu ochcaného patníku, neucítíte ve vzduchu spálenou gumu, nýbrž výkaly. Tohle všechno píšu s vědomím, že jakýkoliv film ze série Rychle & zběsile není primárně postaven na propracovaném příběhu a duchaplných dialozích, ale já jsem v daném žánru zkrátka „gaidžin“ (japonsky „cizinec“, neplést s homosexuálním duchem v láhvi). Vše mi přijde stejně atraktivní, jako kdybych sledoval japonskou důchodkyni, co si v ojeté Toyotě Prius jede nakoupit mořské řasy a acidofilní mléko do supermarketu. Dámu s vyndavacími bílými zuby, co nejezdí smykem, dodržuje předpisy a nosí dioptrické brýle. Pomalu & rozvážně..(28.2.2014)

• Superpero

Hlavní hrdina (debil) je hroznej debil, takže v Americe rozfláká svý auto a málem se zabije. Maminka nad takovym debilem už nechce držet ochranou ruku tak ho pošle do Tokya k otci. A pak tam furt nějak závodí za zvuků fakt děsný hudby. Pak potká fakt nádhernou holku, co chodí se zlym asiatem. Nevím jak už se to vyvíjelo dál, jelikož jsem to pak už jen proklikával díky nensnesitelně debilnímu herectví hlavního hrdiny a kokotovnímu scénáři. Každopádně jsem fandil tomu zlýmu asiatovi, protože jak opět musím připomenout hlavní hrdina (jak herec tak postava) je debil. Fakt zbytečný pokračování, bez návaznosti na sérii, akorát ten Vin Diesel na konci zahřeje u srdce. 1* za tu krásnou holku.(21.1.2007)

• - Všechny závodnické kousky ve filmu jsou dílem profesionálních řidičů bez použití počítačů. (imro)

• - Sean Boswell (Lucas Black) řídí ve filmu postupně vozy Chevrolet Monte Carlo z roku 1971, Ford Mustang Fastback z roku1967, Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR z roku 2006, Nissan Silvia S-15 z roku 2001 (Hanovo auto) a také Nissan Silvia S-15 Spec-R. Dále jsou vidět ve filmu vozy jako Dodge Viper SRT-10 (2003 - Clay), Honda NSX NA1 (1991), Mazda RX-7 Veilside FD (Han), Mazda RX-7 Type RS FD (2000 - Takashi), Mercedes-Benz S-Klasse W140 (Deckard Shaw), Nissan Fairlady Z Z33 (model 2002 a 2003 - Takashi a Morimoto), Nissan Silvia S13, Nissan Skyline GT-R R33, Plymouth Road Runner (1970 - Dominic), Toyota Chaser JZX100 (1996 - Morimoto), Volkswagen Touran Typ 1T (2005 - Twinkie) a Mazda RX-8 FE3S (Neela). (ajaxx)

• - Major Boswell (Brian Goodman) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)