Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

 • Lynn
  ***

  Škoda toho nízkého rozpočtu, díky němuž z filmu ta televiznost čouhá téměř z každého políčka. Příběh (podle Vernea) a herci jsou totiž vynikající.(17.11.2005)

 • D.Moore
  ****

  Velmi dobrá televizní verneovka. Že rozpočet očividně nebyl bůhvíjaký, mi na rozdíl od jiných doopravdy nevadí, neboť je to plné skvělých herců a má to tu pravou atmosféru, kterou od Verneova příběhu čekáte.(10.9.2018)

 • Ivoshek
  ****

  Na TV inscenaci je to naprosto super. Ani jsem nevěděl, že to je podle Vernea. Výbornej je hlavně ten Kip v hlavní roli, u kterého si nepamatuju jméno herce :). Hodně mě prekvapil přesun filmu že soudní síně do kriminálu, a fungoval tam skoro i líp. Celkové kousek, jaký už se dnes netočí.(8.2.2019)

 • anais
  ****

  První Krausova verneovská tv adaptace je trochu ve stínu jeho Dvaceti tisíc mil pod mořem. Přitom má vynikající obsazení (i v nejmenších rolích největší hvězdy:), evidentně velmi nízký rozpočet, a přitom kvality těch nejlepších rozhlasových her, ve kterých záleží na kvalitě přednesu, srozumitelných dialozích a poutavém příběhu.(18.2.2014)

 • Marthos
  ****

  Krausova adaptace jedné z klasických verneovek není jen pouhým soudním dramatem, jak se snad na první pohled může zdát, ale především vzrušujícím dobrodružstvím z období prvních vynálezů, které tehdy vzbuzovaly obdiv i nemalé rozpaky. Galerii vynikajících hereckých výkonů vévodí vedle Vlastimila Brodského, Rudolfa Hrušínského nebo Josefa Vinkláře výborný Ilja Racek v roli obhroublého kapitána Gibbsona.(19.11.2017)

 • rt12
  ***

  Méně známá hra Vernova hra celkem slušně zpracováno.(30.5.2014)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) Dobrodružství kriminalistiky kolem prvního využití vynálezu fotografie i zvukového záznamu v soudním procesu. Jules Verne v příběhu Bratrů Kipů výjimečně moc nezacházel do roviny sci-fi a nadpozemské fantazie, ale sáhl po dvou tehdy již reálných technických přístrojů. Ne, že bych si to všechno nedovedl představit s honosnější výpravou a kupou exteriérních scén jako i s větším počtem vizuálních efektů, jaké ve svých filmových adaptacích Verneovek dělával Karel Zeman... ale v tomhle zpracování s komorní atmosférou je to pro mě stejně filmový zážitek... bez rušení nadbytečných triků sledovat za doprovodu příběh nejen o vraždě a justičním omylu, ale i o lidské statečnosti, čestnosti, trpělivosti... ponořit se do doby, kdy produkty "statívu pořizujícího obraz živých i neživých předmětů při světle hořícího magnezia" a "strůjku zaznamenávajícího akustický efekt při dopadu zvukových vln na pružnou blánu" byly žhavou novinkou s řadou nedokonalostí a vyvolávaly neskonalý obdiv i nedůvěru zároveň... a to herecké obsazení! Opět úžasné výkony pánů Jelínka, Vinkláře, Racka, Hrušínského, Adamíry, Brodského a dalších. Mimochodem právě tyhle komorní TV-inscenace jsou mnohdy vedle rozhlasových her hodně zajímavým materiálem svědčící o jedinečnosti umění našich hereckých mistrů doby předrevoluční. Vzhledem k této komorné výpravě a nízkému rozpočtu se zde nepovedly jen exteriérní scény (jako třeba napadení psem), což ale ve výsledním dojmu nijak výrazně nepřekáží. 90%(4.11.2017)

 • majo25
  ****

  Poctivá inscenácia z Verneovho pera, naviac veľmi dobre zahraná. Možno menej známy námet, o to realistickejšie pôsobiaci s tým, že neobsahuje (typické Verneove) sci-fi prvky, len vtedajšie moderné high-tech novinky, ktoré v tom čase asi vytvárali akýsi závoj mystérie. A myslím, že tú mystériu sa podarilo preniesť aj na obrazovku. Prilíšná televíznosť sa ukázala vlastne iba v dvoch exteriérových scénach, ktoré boli vo filme, hlavne tá so psom nebola veľmi kvalitná, ale to je prepáčiteľné.(27.11.2016)

 • xaver
  ****

  Jedna z nejlepších adaptací jednoho z Vernových románů natočena sice ve skromných podmínkách, ale o to lépe a s vynikajícími hereckými výkony.(12.4.2012)

 • lubospoti
  ****

  Pro podobné inscenace mám slabost. A to navzdory "laciné" vizuální stránce. Síla předlohy a vynikající herecké obsazení tento nedostatek hravě přehluší.(24.5.2018)

 • mrLotus
  ****

  Skvělá inscenačka.Dobří herci. Natočeno podle Vernea.Co více napsat.(11.6.2009)

 • PetrJulian
  ****

  Trochu musím nízké hodnocení uživatelů vylepšit. Od dětství se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších TV inscenací, původně snad určených pro mládež, i v dospělosti mě ale oslovuje. Podstatnou roli zde hraje "podivná trojnožka" (fotografický stativ) a fonograf, v době děje příběhu "výkřiky techniky". Tyto vynálezy, a hlavně tedy fonograf, pomohou odhalit pravého pachatele vraždy, za kterou byli odsouzeni nevinní. Na svou dobu vynikající inscenace, ale přesto nemůžu dát plný počet. Televiznost z toho opravdu čiší, skvělé herecké výkony, ale špatná výslovnost cizích jmen (bodejť :)-), a hlavně - těžko uvěřit, že by v dnešní době, kdy letí úplně jiné věci, teenagery oslovila nějaká televizní inscenace, kde navíc jsou předpotopní vynálezy. To už je opravdu těžko chtít. Tohle je prostě pro fajnšmekry.(15.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace