poster

Román mourovatého kocoura

 • anglický

  Story of the Tabby Cat

  (festivalový název)

Animovaný

Československo, 1977, 9 min

Režie:

Jaroslav Boček

Hrají:

Petr Nárožný
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • troufalka
  **

  Kocour nebyl mourovatý ani náhodou, takové barvě říkával můj tatínek "špinavour". Pohádka (že by pro děti?) o škodlivosti alkoholu. Malá nelogičnost v tématu - odchytáním bílých myšek (= zbavením se deliria tremens) se alkoholismus nevyléčí. Na můj vkus málo humoru.(19.7.2014)

 • pytlik...
  **

  Podle mě stačilo, kdyby doktoři na ty myši nalíčili pasti, a nemuseli platit těžký prachy za víno kocourovi. Anebo angažovat ještě jednoho kocoura, se kterým by si ten první vychytával v případě potřeby ty myši navzájem.(8.12.2013)

 • filmator
  ***

  O škodlivosti alkoholu. Kocoura-alkoholika odvezou na záchytku, kde si vybuduje kariéru lovce bílých myšek. Ty však mohl lovit, jen když sám byl namol. Místo aby opilců ubývalo, začalo jich přibývat, když se doslechli, že notorismus je snadno léčitelný. Což dovedlo samotného kocoura do deliria. Naštěstí se zachránil útěkem do přírody, kde už bumbal jen a jen vodu. Skvěle namluvený příběh Petrem Nárožným. Škoda, že za výtvarníka si tvůrci zvolili Jiřího Šalamouna, z jehož tvorby se mi líbí jen Maxipes Fík, jiné ilustrace (např. v Hobitovi nebo Posledním Mohykánovi) už nikoli.(3.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace