Nickelback: Live at Home (koncert)

Hudební / Dokumentární

Kanada, 2002, 138 min

Nigel Dick

Jerry Cantrell

Komentáře uživatelů ke koncertu (4)

Nedá se nic dělat, ale i když dneska vůči této kanadské kapele začínám být pomalu laxní, v době vydání tohoto dvd jsem neměla daleko k jejich zbožňování a to díky skladbě How You Remind Me a pak díky zjevu a hlasu frontmana Chada Kroegera. Živý koncert natočil Nigel Dick (hudební režisér, který točil klipy už pro Guns and Roses) a obsahuje písničky především z alb The State a tehdy aktuálního Silver Side Up a musím přiznat, že jsem si ho svého času skutečně pouštěla i několikrát denně, fakt jim to šlapalo a byl to poctivý rachot zakončený výše zmíněnou slavnou skladbou. Kromě toho byl aktivním hostem večera Jerry Cantrell z Alice In Chains a opravdu si to užil. Bonusový materiál byl tehdy taky celkem zajímavý: Nigel Dick za režijním pultem, kdy dává pokyny kameramanům v průběhu koncertu, Chad Kroeger při komponování (písně pro nové cd Carlose Santany), Nickelback na turné při noční procházce v Bruselu, několik klipů včetně natáčení Too Bad a spoustu dalšího, co už dnes vyvanulo, ale co já vím, třeba se Země zase zatřese, ale to až přestanou mít Nickelback středoproudé ambice a začnou zase hrát ten správný rockový kravál.(21.12.2005)

V době, kdy jsem zhlédnul Nickelback: Live at Home jsem měl kapelu skutečně rád, alba Silver Side Up a hlavně The Long Road (vyšlo až po tomto koncertu) jsem si dost oblíbil, bohužel nyní po dalších nahrávkách a jistém zkomerčnění kapely se v mém osobním žebříčku Nickelback trošku propadl (ale zase ne moc!). Na DVD však vzpomínám rád, klukům to šlapalo a co mě trochu překvapilo, že i na živo se dokázali dobře držet rytmu a správných tónů s minimem faleše, proto není důvod nedat pěkných 8/10(22.1.2008)

Prostě jeden z nejlepších koncertů, který jsem na DVD shlédl. Je to sice staré, ale hrají ty nejlepší pecky, vypadají dobře a jsou plní energie. Novější koncerty už nemají tu správnou šťávu a jsou o moc sladší...(1.4.2006)

Jo jo... tak tihle to uměj. Fakt parádní koncert, který má šťávu.(22.8.2009)