Rozprávková komédia o nezvyčajnom kráľovstve a ešte nezvyčajnejšom drakovi, o kráľovi, ktorý vynájde všetko vynájdené. Ray nájde v záhrade po búrke obrovské vajce. V záujme vedy ho vysedí a na svete je drak Jonatán, obrovský dobráčisko. Naľaká však dvoch prihlúplych sluhov, ktorí rozpútajú možné i nemožné intrigy, len aby sa ho zbavili. To sa im najmä kvôli záhradníkovej dcére Ruženke nepodarí a z Jonatána sa stáva "hviezda" kráľovstva, lebo zistia, že bez neho by boli stratení. Sluhom nezostáva nič iné, len začať pestovať jonatánky, ktoré má Jonatán zo všetkého najradšej. (oficiální text distributora)

jan72

Z kategórie "hlúpych" rozprávok, kde sú všetky postavy neuveriteľne hlúpe a naivné. Ten drak Jonatán bol skutočne úbohý. ()

jakeer

Celkom divoké. Tie divadelné kulisy mi pripomenuli moje mladé roky v dramaťáku, užil som si najlepších slovenských hercov - zabávačov, avšak scenár bol dosť uletený. ()

xaver

Spíš parodie, než komedie, ale nic proti tomu. Přiznám se, že při hodnocení pohádek jsem byl a dodnes jsem ovlivněn mými dcerami. Tato pohádka je takový skoro průměr, něco mezi 2 a 3, ale kvůli hodnému drakovi a Mariánovi Zednikovičovi dávám 3*. ()

javlapippi

"Keď nekraľujem tak ani neobedujem." Šibnutý kráľ/vynálezca Zednikovič v úvode pripomína svoju o niečo známejšiu rolu lorda Nortona, akurát namiesto sluhu Jamesa s ním v podobnom duchu dialóg vedie kráľovský buditeľ Debnár. Po objavení obrovského vajca z neho kráľ vysedí ohavného modrého draka z hlasom Nogu, z ktorého napriek jeho dobromyseľnosti a ovocnej diéte majú obavy sluhovia Bibo Labuda a Dodo Dančiak, takže sa ho pokúšajú zdiskreditovať v očiach poddaných. Netypická, ale miestami celkom vtipná rozprávka, kostým a veselé pobehovanie draka pripomína menej podarenú napodobeninu Godzilly v jej srandovnejšej a na mladšie obecenstvo orientovanej inkarnácii v 60. rokoch. Tri kresadlá po zlatke. ()