Jongryeonamu sup

Romantický

Jižní Korea, 2005, 108 min

Sang-wook Yoo

Sang-wook Yoo

Melancholická romantická dráma, ktorá svoju nehu a bolesť rozdáva nie skrz skratkovitý príbeh a letmo načrtnuté, nepresvedčivé motivácie konania postáv, ale prostredníctvom emócií, ktoré k vám priveje letmý vánok od palmového hája. Film čisto o pocitoch a krásnej ústrednej melódii, ktorá v pamäti ostane nadlho. 70%(15.11.2005)

• Lhurgoyf

Úspešný právnik Kim In-seo na ceste autobusom do pobrežného mestečka spomína na svoju osudovú lásku Shim Bong-ae, ktorú tam pred niekolkými rokmi zanechal... Celý film je dosť nešťastne rozdelený do dvoch flashbackov, z ktorého prvý pojednáva o stretnutí In-sea a Bong-ae - a ten je vskutku príjemný. Ten druhý, zaberajúci asi 70% stopáže filmu, rozpráva o ťažkých osudoch mamy a starej mamy hlavnej hrdinky, je naopak strašne ťažkopádny a toporný. Obe herečky sú otravné, postavy sa správajú nelogicky, takmer stále afektovane plačú a zalamujú rukami... Vôbec celý set-up (výpravou, kostýmami, jednoduchým životom) pôsobí ako kórejská historická dráma zo 16-teho storočia - až na to, že v pozadí jazdia motorové člny a autobusy. Nie som ochotný ani schopný akceptovať príbeh a dementné správanie postáv v tomto druhom flashbacku, preto siaham po nízkom hodnotení.(15.11.2005)

• Ceres

Souhlas s Luhurgyofem. Film je tak celkově nuda, takže podprůměr.(19.4.2014)