Každý den karneval (TV film)

Rodinný

Česko, 2005, 87 min

Jo, pojišťovák, ten tvrdý chleba má. A to nejen takový neschopný a naivní smolař, jakého nám zde, klasicky průměrně, předvádí Zedníček. Škoda, že po shlédnutí této nenáročné inscenace, se nejednomu pojišťovacímu agentovi bude opět pracovat se svými klienty o něco hůř. Ještě štěstí, že znám i řadu pojišťováků, kteří myslí, věřte nebo ne, i na dobro svých „oveček“. To myslím bez ironie. Vždyť jim jde přeci i o následné provize, a ty jsou jen tehdy, je-li klient spokojen, no ne?(27.11.2005)

Děkuji komerčním televizím za to, že nás krmí Big Brotherem a VyVolenými. Myslím to vážně, protože jen díky neuvěřitelně chudé programové nabídce jsem poznal, že v České televizi se přece jen pořád točí zajímavé a dobré televizní filmy! "Každý den karneval" není výjimkou...Příběh požitkářského, ale lehce naivního pojišťováka padajícího na samé dno je velkým sólem pro Pavla Zedníčka a je nutno uznat, že Čmaňa rozhodně není jen komediant, ale hlavně výborný herec. Také zasazení do specifického ostravského prostředí se ukázalo jako dobrý tah. Je jen škoda, že se režisér uchýlil v některých momentech k násilnému zakomponování "ozvláštňujících" vizuálních a zvukových efektů, které k ryze obyčejné, ale lidské výpovědi o veletočích osudu dle mého nepatří.(1.12.2005)

U televizních filmů mi obvykle vadí trapné výkony herců. Tento film není výjimkou, naštěstí ale většinu času pozorujeme pouze skvělého Pavla Zedníčka v roli muže, jež má jedno z nejodpornějších povolání vůbec. Film je jen obrazem naší současnosti (to je poznat i z hudby, kterou tvoří velké pecky posledních let), žádné řešení nenabízí. Smutný konec završuje zpráva o čekaném dítěti. Potřebuje to komentář? 8/10(28.11.2005)

malý ostravský pusher http://www.csfd.cz/film/88170-dealer/ s příšerným soundtrackem. čmaňa aka kim bodnia se snaží přežít na ulici novodobého pojišťováckého streetu. čmaňa má problém, ale zhostí se ho se ctí. přestože má ženu a dítě a ošuká jitku asterovou, zvládne vyřešit všechny záležitosti a ukáže nám, že život tajného pojišťovacího agenta je jen prázdnou a lacinou slupkou, kterou je třeba překonat. pavel zedníček volá----freedom. osvoboďme se od laciných pojišťovacích triků. pavel zedníček říká-let it be...(5.8.2014)

• Slarque

Rodinný? Proboha proč? No nic, já se celou dobu bez přestávky nudil a postava Pavla Zedníčka ve mně budila pocit, že vše co se jí dělo, si plně zasloužila. Navíc mě prudila hudební složka, která kromě lety osvědčených písní používala jen dvě podoby: sólo na bicí nebo jakési pitomé chrochtání. A za sexy Zuzanu Kajnarovou hvězdičku nedám, protože kdybych nenapsal odpad! sem, tak bych ho nejspíš nemohl používat vůbec.(27.11.2005)