Reklama

Reklama

Pásli ovce valasi

(TV seriál)
  • angličtina Shepherds Grazed Sheep (festivalový název)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Hore v horách, kde kopce vyliezajú jeden druhému na plecia, aby dovideli čo najďalej, pasú valasi ovce. Oviec je veľa, valasi dvaja a jeden pes. Ale vari najviac jesto toho, čo sa im pri pasení pritrafilo.

Jednotlivé diely:  1. Ako Kubko s Maťkom vlkovi kožuch vyprášili
2. Ako Kubko s Maťkom učili kukučku kukať
3. Ako Kubkovi a Maťkovi do koliby udrel hrom
4. Ako Kubka s Maťkom clivota prepadla
5. Ako Kubko a Maťko vatru preskakovali
6. Ako Kubko s Maťkom búrku napásli
7. Ako sa Kubko a Maťko s medveďom skamarátili
8. Ako sa Kubko s Maťkom pochytili za pasy
9. Ako sa Kubko s Maťkom do popuku slaniny najedli
10. Ako Kubko a Maťko hrali na fujare
11. Ako sa Kubko a Maťko dali na zboj
12. Ako Kubko a Maťko naučili vílu ovečky dojiť
13. Ako Kubko s Maťkom našli poklad na Jána (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (51)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Na motivy rozprávok Marianny Grznárovej "Maťko a Kubko" natočená série o dvou valaších, jejich chundelatém psisku a stádu oveček. Diváka (nejen dětského) naladí už úvodní hudba, následně Kronerův komentář a pak Kubkovy a Maťovy somáriny - na hranici snu, fantazie a pohádky (napr. "Ako si napásli búrku" - ovečky měnící se v beránky - mraky) se vrací do reality (salaše). Skvělé lidové prvky - salaš, vatra, fujara... ()

Elgin 

všechny recenze uživatele

Nezabudnutelny Jozef Kroner a jeho neopakovatelny hlas nas sprevadza vo vsetkych 13 dielov tejto klasiky natocenej na Barandove. Este si pamatam na tie chvile kedy som hltal tento serialik. Dnes sa na to so synom rad pozriem i s urcitou nostalgiou v srdci. Zasluzene plny pocet vzhladom k dobe vzniku. Tak ako Michal Docolomansky patri k Indianskym rozpravkam, tak Jozef patri neodmyslitelne k tomuto serialu, ktory bol o maly kusok lepsi. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Neskazený, rýdzo slovenský námet. Animované príbehy dvoch zdatných valachov, ktoré sa odohrávajú v krásnych scenériach našich malebných hôr, lúk a pastvín. Aj takýmto prirodzeným, nenásilným spôsobom sa dá, už v rannom veku, deťom vštiepiť láska ku vlastnému národu. Hej Slováci, na Maťka a Kubka by sme nemali zabúdať. Svojim spôsobom sú to národní buditelia. *** ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Si vzpomínám na ten pocit černočerného zklamání, když jsem v osmdesátých letech coby malý kluk večer zasedl k večerníčku a místo chlapečka jezdícího na jednokolce se v televizi objevil bača, co rozsvěcoval pomocí dlouhé tyče hvězdy. Což znamenalo, že své místo na slunci dostali naši bratři, místo české pohádky se vysílají pohádky slovenské, u kterých většinou tahle úvodní znělka bylo to nejlepší, co se za deset minut na obrazovce událo. Jistou výjimkou se mi jevily právě tyhle příběhy Valachů, sice jsem Kronerovi nerozuměl ani slovo, ale alespoň to bylo hezky kreslené. Nedávno jsem jeden díl viděl znovu a v podstatě se nic nezměnilo, pořád jsem to moc nepobíral. Kromě jedné věci...Díky Matkovým copánkům jsem konečně pochopil, kdo je v jejich vztahu maminka a kdo tatínek! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Mé hodnocení je pochopitelně ovlivněno i sentimentem, ale tenhle večerníček patřil skutečně před lety k mým velmi oblíbeným. Čiší z něj taková "blízká exotika", romantika táborových ohňů a hor a zároveň si uchovává milou slovenskou poetiku. Nezaměnitelně namluvené Jozefem Kronerem. Celkový dojem: 90 %. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Prvý farebný animovaný večerníček slovenskej tvorby. (Raccoon.city)
  • Pôvodne malo ísť o rozprávku o zvieratkách, ale autorke a spisovateľke Marianne Grznárovej v príbehu chýbali ľudia. (kacer4)

Reklama

Reklama