Jurošík (TV seriál)

Otto Geyer

Stano Dančiak

Zvuk:

Juraj Solan

Keby ste si vypli zvuk, neviete o čo ide. Majstrovský výkon STANA DANČIAKA za mikrofónom spôsobil, že hodnotenie tohto seriálu sa zvýši o 50%. Le_Chuck má síce pravdu, ale tá správa je troška neaktuálna - v roku 2009 boli totiž vyrobené ďalšie časti a STV ich už v decembri odvysielala bez akéhokoľvek špeciálneho proma.(12.1.2010)

Jurošík je rozprávka, ktorú začali natáčať v roku, keď som sa narodil, čiže je s ňou spojené celé moje detstvo. Musím uznať, že tieto krátke animované príbehy o ňom boli milé, pekné pre deti, napriek téme zbojníctva. Samozrejme Dančiakov hlas je paráda. Veľa srandy, veľa vtipných a zaujímavých hlášok, no hlavne akási dobrota zo seriálu Jurošík urobili priam milenú vec.(28.9.2012)

Jurošík, Zemepán, Pišta, slniečko, vtáčik a vždy nejaká postavička zo studnice slovenských ľudových rozprávok. Prišli aj pokračovania Jurošíka, čo mierne stiahlo nostalgický a pietny závoj z tohto seriálu, ale aj tak dobre. Jurošíkom sa dal o krôčik do povedomia skvelý rukopis karikaturistu Mariana Vaneka.(26.11.2010)

The dukáty make the world go round alebo Zbojník Jurošík. Toto je môj najobľúbenejší slovenský animovaný seriál. Vtipné a skvelo "zahraté" (Stano Dančiak je úžasný a neprekonateľný!) príbehy a úžasné postavy (samotný Jurošík, zemepán, či Kočiš Pišta) robia tento seriál nezabudnuteľným. Najlepší bol maďarský zemepán: "Ó ja neštastná zemepáááán..."(27.11.2005)

Rozprávka, ktorá v sebe má všetko. Humor, akciu, iróniu, niekedy až satyru, krásnu ľubozvučnú slovenčinu, jednoduchú "animáciu", a predsa je to jedna z najgeniálnejších slovenských rozprávok. Jurošík, hrdina, ktorý už od prvej časti ukazuje, aký je nebojácni je presne to, čo malé deti potrebujú vidieť. Zemepán, slaboch a ufňukanec prvej triedy, je zas dokonalý výsmech smotánky z minulosti, no často to má odraz aj v dnešnej realite. A nesmie chýbať malý, nemý kamarát vtáčik, ktorý spríjemňuje atmosféru a jeho spev je často, ak nie vždy, druhým introm v každej časti.(5.10.2013)

• - Sedem častí seriálu bolo vyrobených v posunkovej reči pre nepočujúcich. Tento experiment sa stretol s priaznivou diváckou odozvou. (Raccoon.city)

• - Špecifický bol dabing Stana Dančiaka kvôli jeho zrakovému hendikepu. Režisér mu opisoval, čo sa v záberoch odohráva. Dančiak na túto tému hovorí: „Je to náročné trafiť sa do synchrónu. Ja založím novú, takú tvorčiu skupinu – slepecký dabing.” (Raccoon.city)