Zbojník Jurošík

• Československo Jurošík
Animovaný / Pohádka
Československo, 1991, 50x9 min

Kreslená séria rozprávok pre deti o zbojníkovi Jurošíkovi, ktorý vždy dokázal prekabátiť zemepána.
Jednotlivé diely :   1. Jurošík a zbojník Hrajruka
46. Jurošík a cvičená opica
47. Jurošík a kostlivec
48. Jurošík zemepánom
49. Jurošík a Vianoce
50. Jurošík a perníková chalúpka (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Variácia na Jánošíka menom zbojník Jurošík a jeden veľmi neštastný zemepán. Jeden z mojich najobľubenejších slovenských večerníčkov, ktorý dokázal obstáť v tvrdom návale Českej produkcie. Ešte jedna zaujímavosť. V roku 2001 bolo vyrobených 7 častí v posunkovej reči a boli odvysielané v štruktúrnom okne Večerníčka. ()

JohnnyD

The dukáty make the world go round alebo Zbojník Jurošík. Toto je môj najobľúbenejší slovenský animovaný seriál. Vtipné a skvelo "zahraté" (Stano Dančiak je úžasný a neprekonateľný!) príbehy a úžasné postavy (samotný Jurošík, zemepán, či Kočiš Pišta) robia tento seriál nezabudnuteľným. Najlepší bol maďarský zemepán: "Ó ja neštastná zemepáááán..." ()

Arsenal83

Jeden z mála večerníčkov, na ktoré som sa mimoriadne tešil a vždy zabavil. A zabavil dokonca aj vo veku, keď sa už večerníčky nepatrí veľmi sám pozerať :) Vynikajúci Dančiakov dabing a hlavne skvelý scenár, jednoduchý a humorný - autor Marián Vanek. ()

BMW12

Na tento seriál (večerníček) som narazil až teraz, myslel som si, že je to nová rozprávka, ale ono sa to natočilo už v roku 1991 :-O Ale je to velmi dobré, je to na motivy Jánošíka a deťom sa to musí lúbiť. Najlepší je zemepán :D Já nešťastný zemepáán. Já šťastný zemepáán :D ()

Marek1991

Jurošík je rozprávka, ktorú začali natáčať v roku, keď som sa narodil, čiže je s ňou spojené celé moje detstvo. Musím uznať, že tieto krátke animované príbehy o ňom boli milé, pekné pre deti, napriek téme zbojníctva. Samozrejme Dančiakov hlas je paráda. Veľa srandy, veľa vtipných a zaujímavých hlášok, no hlavne akási dobrota zo seriálu Jurošík urobili priam milenú vec. ()

corpsy

Pravdepodobne jeden z tých najlepších večerníčkov porevolučného obdobia u nás. Akýsi comeback československej animovanej seriálovej tvorby. ()

Trevor

Rozsypané dukáty a nešťastný zemepán, opäť spomienky na detstvo avšak Jurošík nepatril k večerníčkom, ktoré som musel vidieť za každú cenu. ()

Martin741

Este z detstva si pamatam : "O, ja nestastna zemmepaaaaaaaaaaaaaaaaaan" vyborna rozpravka slovenskej produkcie a dokazala obstat v tvrdej konkurencii. 79 % ()

rudeboy

Tak pri tomto seriály som sa ako malý naozaj skvele zabával. Asi mi imponovala Jurošíkova gangsterská nátura a bedákanie jedného tlstého zbohatlíka: "Jááá nešťastný zemepán... buhuhuuu..." :-) ()

dANo

Milý večerníček, ktorý zaujímavou formou takmer "paroduje" klasické slovenské povesti o zbojníkoch (konkrétne má na muške Jánošíka:) a zaujme takisto výborný Stano Dančiak, ktorý nahovoril všetky postavy. ()

Arkanoid

Hravé, pekne aniované a prvoplánovo zábavné bez väčších postáv a prepracovanejších dejov. Pre deti určitého veku vhodné. Klobúk dole pred Stanom Dančiakom. ()

dj-chrosto

Jeden z najlepsich animovanych serialov mojho detstva. Pamatam si ako som sa kazdy vecer tesil na vecernicek, ked tam davali Jurosika. Pamatna veta: "Oooo, ja nestastny zemepan!!!" :) ()

Mr.Floyd

Priznám sa, že po niekoľkých epizódach som už začal toho nešťastného zemepána aj tak trochu ľutovať (niečo podobné sa mi stalo aj pri kocúrovi Tomovi či vlkovi z Len počkaj!). ()

Marius_ss

Moj najoblubenejši vecerniček. ktory som ako maly chlapec pozeraval, spolu s Pasli ovce valasi najvydarenejšia slovenska serialova rozpravka. Najlepši diel - Palica von z vreca. ()