Konec sezóny v divadle Krása

(TV film)

V jednom rozhovoru označil Martin Porubjak Hradec Králové za hlavní město českého divadla. Zázračná proměna středně významného oblastního divadla v divadelního tygra je poměrně dost známá i zdokumentovaná. Nyní ale nastala v životě tohoto divadla podstatná změna: část herců se rozhodla odejít za jiným angažmá, několik hereček otěhotnělo, Vladimír Morávek, klíčový režisér scény, odchází do Divadla na provázku v Brně. Posledních čtrnáct dní této neobyčejné éry zachycuje náš dokument. Uvidíme přípravy na poslední představení sezóny - je jím inscenace Hoří, má panenko podle legendárního filmu Miloše Formana. Smutnosměšné licitování kolem rozkradených cen se podivuhodně pojí s náladou konce divadelní slavnosti, jíž bezesporu celá slavná éra Klicperova divadla byla. V dokumentu jsou zachyceni všichni stávající i odcházející členové souboru, celé vedení divadla a okruh nejvýznamnějších spolupracovníků. Všichni řeší jediné: Co jsme to vlastně všechno zažili? Co to s námi udělalo? A proč to teď končí? (oficiální text distributora)