Nebezpečná známost

Pål Sletaune

Simon Boswell

Turid Øversveen

Darek Hodor

Hodně slušná dávka schýzi a nějaké té kapky psycha. Norština je jazyk, který místo připomíná něminu, fráninu i aninu. Je zazjímavé ho poslouchat. Film má výborně vypěstované napětí, neodhadnutelný děj a je plný překvapení. I když se vám zdá, že už víte, jak to všechno je, budete uvedeni v omyl. Sice mám pocit, že s touto tématikou už bylo něco natočeno, ale protože to nemohu obhájit, dávám plný počet. Herci i herečky skvělí. Zvlášť Kim 8> Akorát to má dementní překlad do češtiny. Hate this!(15.1.2009)

Zajímavej začátek, s dost nezvládnutým koncem. Film má něco kolem 80 minut a ne že by se film táhl ale jako kdyby to chtěly ustřihnout protože to je fakt hrůza. Každopádně uchylný myšlenky jsou dokonale. Stejně jako představitel hlavní role. Jen jsem měl problém s herečkama který mi moc sexy nepřišly. Film bych mohl doporučit ale snad jen když máte nějaké uchylné choutky.(18.5.2011)

Hodne akce za malo minut. Timto by se dal charakterizovat toto zajimave psycho. Krasne navozena atomosfera a pribeh, ktery opravdu hltate a verite a rozumite hlavni postave az do poslednich 10 minut, pak uz zacne byt opravdu zvracene. Dobra vykonstruovany pribeh s dobroc psychologii hlavni postavy.(7.8.2006)

• Gilmour93

Čerstvě opuštěný potkaní ksicht lapen v osidlech dvou (při troše fantazie vyzývavých) sousedek a jejich na vytápění finančně náročného bytu. A nebo je všechno jinak a tento byt lze vytopit jen čepicí..? Sletaune je nepolapitelný zloděj. Samotnou premisu si bere od chrastícího soustružníka Balea, bloudění v temných labyrintech bytu (mysli) od Lynche, či Polanského, nebohého Goldsmitha odlehčí o pár tónů z Basic Instinct a pod rouškou schizofrenní tmy se snaží šukacím Fight Clubem vyvolat špetku kontroverze. Nemám s loupením problém, ale u podobných mindfucků mě musí pohltit forma, která "děj" dovede sebejistě k pointě. Nestalo se, ať se Julia Schacht snažila při svých scénách "I´m so horny" sebevíc..(26.2.2013)

Uhrančivé, schizofrenní a hlavně úchylné psycho, ve kterém jsem se sice občas ztratil, ale přesto jsem na to dál fascinovaně zíral. Samotná pointa, byť už tu mnohokrát byla, byla očekávaná i neočekávaná a vnesla do celého příběhu spoustu světla, ale zároveň z§stalo pár otázek nezodpovězených. Alespoň pro mě. Na druhou stranu zase mi to tolik nevadilo, takže Naboer řadím hodně vysoko, byť na plný počet to není. 85%(18.5.2015)

• - Jak režisér Pål Sletaune později uvedl, měl po dobu zhotovování filmových inscenací puštěnou hudbu k filmu Alfreda Hitchcocka Psycho (1960), který byl jeho největší inspirací. (Conspi)

• - První norský (v koprodukci) film, který dostal rating 18+ za posledních 17 let. Předtim to byl film Hotel St. Pauli (1988). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kristoffer Joner získal v roce 2005 Amanda Award v kategorii nejlepší herec. (Cheeker)