poster

Nebezpečná známost

 • Norsko

  Naboer

 • anglický

  Next Door

Horor / Thriller / Mysteriózní

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2005, 75 min

Režie:

Pål Sletaune

Scénář:

Pål Sletaune

Hudba:

Simon Boswell

Střih:

Darek Hodor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  *****

  komorné, interiérové, severské, psychologické DUSNO so skvelou atmosférou a pár vynikajúcimi hereckými výkonmi. niečo medzi (tu už spomínaným) mechanikom, polanskeho hnusom a par ďalšími filmami, ktoré si momentálne nevybavím, ale chodia mi niekde po chodbách mojej mysle (tuším, že jedným z nich je tiež skvelý severský "The Bothersom Man"). rozhodne veľmi dobrý film. takéto niečo ja naozaj mám rád.(27.5.2007)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Johna opustila priateľka a ostáva na byte sám. Jedného večera keď sa vracia domov z práce ho osloví nová susedka či by jej nemohol dohľiadnuť na mladšiu sestru, nakoľko bola v minulosti znásilnená a nechce aby ostala na byte sama. Vkročením do tohoto bytu sa Johnovi otvára pandorina skrinka. Dosť slušná psychologická "sračka" s výbornými hereckými výkonmi balancujúcimi na hranici medzi realitou a predstieraním. Krátka stopáž tomuto hororu len pomohla. Vrelo odporúčam milovníkom žánru z hlbšou pointou.(6.1.2013)

 • TheRaven
  *****

  [lehce spoileroidní] A já vůl si až do půlky myslel,že je to jen staré známé přeřikání toho, že ženy jsou zlé, manipulativní, přetvářející se mravní pokušitelky. I tak by to dobré. Ale zatraceně jsem se spletl. Bylo to ještě lepší. Prvotřídní psycho, depresivní, mrazivé, se zatraceně hustou atmosférou. Vypointovaná jednohubka s velmi znepokojivým závěrem. Přidávám pochvalu pro tvůrce za ideální stopáž a absenci zbytečných serepetiček. Nemám co vytknout.(8.9.2012)

 • StarsFan
  ***

  Na jednu stranu velmi povedené psycho s výborným obsazením a znepokojující atmosférou jednoho bytu, na druhou stranu také film, který mě nedokázal úplně strhnout a jehož pointu jsem odhalila kdesi v polovině. Pokud máte rádi Davida Finchera a chcete něco podobného po evropsku, dá se Naboer vřele doporučit; všech pět postav (hlavní hrdina, jeho bývalá přítelkyně, její nový přítel a dvě sousedky) se vám zaryje pod kůži. Jen se připravte na to, že Naboer není jeden z těch filmů, který se dá sledovat během dne, ať jako já neuděláte tu chybu, že si toto lehce hororové drama pustíte, zatímco vám za okny vesele svítí slunce.(20.8.2010)

 • BUD-SFIS
  ****

  Hodne akce za malo minut. Timto by se dal charakterizovat toto zajimave psycho. Krasne navozena atomosfera a pribeh, ktery opravdu hltate a verite a rozumite hlavni postave az do poslednich 10 minut, pak uz zacne byt opravdu zvracene. Dobra vykonstruovany pribeh s dobroc psychologii hlavni postavy.(7.8.2006)

 • - Kristoffer Joner získal v roce 2005 Amanda Award v kategorii nejlepší herec. (Cheeker)

 • - První norský (v koprodukci) film, který dostal rating 18+ za posledních 17 let. Předtim to byl film Hotel St. Pauli (1988). (Elwanelyn)

 • - Jak režisér Pål Sletaune později uvedl, měl po dobu zhotovování filmových inscenací puštěnou hudbu k filmu Alfreda Hitchcocka Psycho (1960), který byl jeho největší inspirací. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace