Nebezpečná známost

Pål Sletaune

Pål Sletaune

Simon Boswell

Darek Hodor

Přiznám se, že jsem film chápal, na pár menších vyjímek, až do cca 40. minuty. Pak už to chtělo trochu více soustředění a dávání si souvislostí dohromady. Celou dobu mne také doprovázela otázka "kolik sakra má ten byt pokojů?". Až někdy psychedelicky natočené, s temnější atmosférou a v čele s Johnem, který nechápe situaci stejně jako divák. Bohužel, znalejšímu divákovi již podle indícií začne docházet, jak to celé asi nakonec bude a má pravdu. Sice je tam vcelku dost zajímavých, dobrých a až matoucích, momentů, ale stejně to ústí v předpokládaný konec. Nutno ale dodat, že dobře zpracovaný. Nicméně, když člověk tohle přehlédne, tak se jedná o dobře natočený a až experimentálně natočený psychothriller, který stojí za shlédnutí.(20.3.2014)

Správný psychofilm, který začíná šílenstvím a postupně vás vrací zpátky do reality, jediné co mi na filmu vadí, že tvůrci ho trošku nenatáhli, protože tahle podivaná se mi opravdu líbila. V bytě jsem se ztrácel a tápal, říkal jsem si: "Co se to sakra děje? Tohle snad není normální!" No prostě film si mě zjískal poměrně snadno. Ve chvíli kdy jsem byl uplně zmaten tím jak se film vyvijí jsem se podíval na časomíru a chybělo necelých 20 minut do konce což mě velice zamrzelo. I když jsem během té krátke doby dostal odpovědi na všechny své otázky, mohli tvůrci nechat děj ještě chvilku běžet. Scéna kdy příjde na konci na návštěvu ten muž a otevřou se dveře mě dostala uplně nejvíc, to uvědomění si toho o co celou dobu šlo... Mazec.(7.6.2013)

Musím se přiznat, že ze snímku mám rozporuplné pocity...zpočátku mě film vůbec nebavil a ztrácel jsem se v ději, konec naopak jede svižně a překvapivě. Rozhodně na tenhle film kouknu ještě jednou (naštěstí nemá dlouhou stopáž :)), abych si uspořádal myšlenky a mohl pak třeba nějakou tu * přidat nebo odebrat :o)(10.9.2009)

Pokud jste škaredý Hejerdál a zničeho nic se vás snaží sadomaso ošukat dvě čerstvé Nory, pardon, chtěl jsem říct Norky, odvedle, je nejvyšší čas se sebereflexivně zamyslet, jestli tu náhodou něco trochu nesmrdí! Třeba vaše ex! Povedená trolí variace na Stopoptákovo Psycho, která zajisté rozhoupe nejednoho upjatého váhavce k tomu, aby si trochu zpestřil sexuální život a sem tam u toho své domácí figurantce přimrdal jednu pěstí! Docela mě teď ale bolí ruka, příště si vemu boxera.(26.1.2013)

Krásný komorní horůrek o asi pěti hercích, který ovšem nemá chybu a působí až klaustrofobickým dojmem. Nutno vyzvednout skvělé herecké výkony a atmosféru, která nemá chybu. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet leží jeden byt a v něm norskej úchylák, co si u toho rád nechá dát tak na držku, až je na kaši a k tomu jedno malé překvapení.(26.2.2014)

• - Jak režisér Pål Sletaune později uvedl, měl po dobu zhotovování filmových inscenací puštěnou hudbu k filmu Alfreda Hitchcocka Psycho (1960), který byl jeho největší inspirací. (Conspi)

• - První norský (v koprodukci) film, který dostal rating 18+ za posledních 17 let. Předtim to byl film Hotel St. Pauli (1988). (Elwanelyn)

• - Kristoffer Joner získal v roce 2005 Amanda Award v kategorii nejlepší herec. (Cheeker)