Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladíci Štěpán, Ludvík a Karel se skamarádili v cizině, kde za druhé světové války bojovali. Teď se vrátili domů a přemýšlejí o další budoucnosti. Štěpán je konstruktérem, a tak si založí autodílnu. Najde se v ní práce i pro Ludvíka, zatímco Karel se zaměstná v automobilové továrně Omega. Mladí podnikatelé jsou však samé dluhy a jejich podnik neprosperuje. Štěpán sice vymyslí zplynovač do aut, ale nemá ani jak ho otestovat. V nouzi největší přijde zpráva, že Štěpán bude dědit po strýci z Jižní Ameriky. Sice se ukáže, že celým dědictvím je obyčejná rodinná kronika, ale podle notáře je to kouzelný předmět. A od té chvíle kamarádům skutečně začne štěstena přát... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Český film měl tehdy, krátce po skončení války, silnou nouzi o dobré, zajímavé náměty. Opravdu veselých, odlehčených příběhů bylo poskrovnu a proto ani režisér Václav Wasserman, starý filmový praktik, si zpočátku nevěděl příliš rady s původním námětem Jiřího Brázdy. Doba byla složitá a každá příležitost, jak vyhladovělým divákům v kinech polechtat alespoň na okamžik bránici se nesmírně cenila. Příběh tří mladých lidí, kteří si zařídí malou autosprávkárnu a očekávají, že dědictví jednoho z nich je vyvede z tísnivé finanční situace, sázal především na populární herecké tváře Ladislava Peška, Josefa Grusse, Saši Rašilova, Emana Fialy a Járy Kohouta. Poprvé tu ale také před kamerou vystoupila Irena Kačírková, jejíž zjev nenechával nikoho na pohybách, že o tak sličnou tvářičku by v budoucnu nebyl zájem. Rozpačité dílko doslova rozcupovala tehdejší kritika, která tvůrcům spílala, že ve filmu toho k smíchu mnoho nebylo. Ale kde brát, když není z čeho? ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Zcela zapomenutá komedie s remarqueovským nádechem vrací do duchovního světa třetí Československé republiky. Motiv západní fronty a druhého odboje prolíná do optimismu poválečného budování a víry v šťastnou demokratickou budoucnost. V tomto ohledu jakoby navazoval na ŠKOLU-ZÁKLAD ŽIVOTA i jiné podobně zaměřené filmy z poslednách měsíců První republiky. Nikoliv náhodou se tu projevuje prolínání hereckých generací a uměleckých stylů (Nedbal, Gruss, Zvarík, Pešek, Řepa, Kemr, Kačírková, Rudolf I. Hrušínský, Jára Kohout). Pravděpodobná trezorová existence filmu po r. 1948 je dána některými, již uvedenými jmény i jeho samotným námětem a obsahem filmu. Za úvahu stojí převedení na DVD nosiče právě pro onu zapomenutost. Soudě podle data premiéry lze dobu, po kterou byl film uváděn v kinech, odhadovat na 1-2 roky. Zábavný film své doby jen velmi vzdáleně formou a úrovní svého vytvoření může oslovovat naši současnost. Není to jeho vina. Je to jeho - už jsem naznačil, proč - úděl. Úděl a osud. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ano, ano tento dnes již polozapomentý film (ještě že máme tu ČT) stojí za připomenutí jednak kvůli návratu Ladislava Peška před kameru asi po třech letech odmlky a také kvůli Ireně Kačírkové-debutance-tehdy ještě studentky pražské konzervatoře. Jinak bych ocenil i líbivou Stelibského hudbu a Huňkovu kameru. Půměrná nenáročná komedie, tehdy již znárodněné kinematografie.. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

1. Film bohužel obsahoval tolik vaty, že by pokryla celou Prahu a ještě kousek Šumperka 2. Snímek pro mě znamená objev nevšední herečky Manon Chafour, která tedy nějaká extra krasavice nebyla, ale takové charisma se u žen jen tak nevidí 3. Jak jsem všema deseti pro nahrazování cizích slov českými ekvivalenty (tedy lépe řečeno českými výrazy se stejným významem že), tak karburátor bych nechal karburátorem než používal nehezké české zplynovač. Zvlášť když se mělo jednat o úžasnou součástku, která snižovala spotřebu jakéhokoli vozu minimálně o polovinu. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Když jsem si pustila pro mě naprosto neznámou komedii Tři kamarádi, říkala jsem si, co to asi bude. Rok vzniku nic nenapověděl, mnohem zajímavější bylo obsazení. Ale jaké mě čekalo příjemné překvapení!?! Výrazný dobový snímek plný příjemné muziky a krásných postav! Z ženských postav zazářila pěvecky i pohybem krásná Manon Chafour! Škoda, že nedostala u českého filmu mnohem větší příležitosti. Nesmírně zajímavý ženský typ! Ne tak chladná jako Lída Baarová, ale typově jasná famme fatale. Irena Kačírková je ve své první roli nepříliš výrazná, ostatně dámy zde tvoří spíš jakýsi módní doplněk. Hlavní dějová linka je ryze mužská záležitost. Zde suveréně vévodí Lála Pešek. Jeho humor je ovšem především slovní a elegantní, zato Jára Kohout se opravdu po všech stránkách vyřádil!! Potěší dobové žertíky (žvýkací pryž nabízená panu generálnímu nebo předstíraná tykačka po vyslechnutí telefonního rozhovoru ...). Krásná je i Peškova telofonní scéna, zdá se jakoby vypůjčená od Wericha, ale zde v provenení onemanshow. onemanshow.Tématicky zapadají Tři kamarádi spíše do prvorebublikové tvorby. Za sebe mohu jen a jen doporučit. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Filmováno v Mělníku. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama